sta
15.01.07,06:43
Ahojte.
Viete mi prosím poradiť? Ak chce majiteľ a zároveň konateľ s.r.o. robiť školenie pre svojich zamestnancov, kde by ich on sám školil a chce im dať za to aj diplomy o absolvovaní školenia. Čo k tomu potrebuje? Stačí ak má s.r.o. v predmete činnosti školiacu činnosť? :confused:
Chobot
15.01.07,07:59
Ahojte.
Viete mi prosím poradiť? Ak chce majiteľ a zároveň konateľ s.r.o. robiť školenie pre svojich zamestnancov, kde by ich on sám školil a chce im dať za to aj diplomy o absolvovaní školenia. Čo k tomu potrebuje? Stačí ak má s.r.o. v predmete činnosti školiacu činnosť? :confused:

Na školenie vlastných zamestnancov nepotrebuje žiadne osobitné povolenie v predmete činnosti. Jedine čo sa týka obsahu školenie, nemôže napr. školiť BOZP alebo školenie vodičov, pokiaľ nemá na to odbornú kvalifikáciu školiteľa. Tiež mi napadá, že napr. školenie prvej pomoci tiež môže vykonávať iba kvalifikovaný zdravotník.

Pokiaľ tie diplomy budú len nejaká forma interného potvrdenia o školení, nič mu v tom nebráni vydávať takéto potvrdenie.
Len dúfam, že to nebudú vykokoškolské diplomy:D .
sta
15.01.07,08:03
ďakujem :)

On je kaderník a chce si zaškoliť svojich zamestnancov tak, aby pracovali ako on :) čiže ich naučiť nejaké tie finty a pod. A za to potom dostanú diplom, že uňho absolvovali školenie. Len som chcela vedieť, či k tomu potrebuje nejakú akreditáciu, ale vyzerá to, že nie.
Ešte raz vďaka. :D
sta
15.01.07,10:06
Tak som tu znova....Trochu som tú moju predchádzajúcu otázku poplietla :o
Nešlo by o školenie vlastných zametnancov, ale o školenie externých ľudí. T.j. iných kaderníčok - SZČO, ktoré by za to získali diplom príp. certifikát. :confused:
Chobot
15.01.07,10:45
Tak som tu znova....Trochu som tú moju predchádzajúcu otázku poplietla :o
Nešlo by o školenie vlastných zametnancov, ale o školenie externých ľudí. T.j. iných kaderníčok - SZČO, ktoré by za to získali diplom príp. certifikát. :confused:

Tak tam by to asi menilo situáciu, pretože on to asi chce robiť ako podnikateľskú činnosť - čiže inkasovať školné za školenia.

V tom prípae by som doporučoval rozšíriť si predmet podnikateľskej činnosti, pretože hoci robí to isté, predsa je to len iné. Keby išlo o vlastných zamestnancov, tak v tom nevidím podnikateľskú aktivitu, ale činnosť smerujúcu k vzdelávaniu a zvyšovaniu kvalifikácie zamestnancov podľa ZP. Ale ak to budú cudzí zamestnanci, tak to už je podnikateľská činnosť.
sta
15.01.07,11:09
V predmete podnikania s.r.o. je uvedené nasledovné:
"technicko-organizačné zabezpečenie kurzov, školení, seminárov v rozsahu voľnej živnosti"
Stačí, keď má toto uvedené?
Tweety
15.01.07,11:11
V predmete podnikania s.r.o. je uvedené nasledovné:
"technicko-organizačné zabezpečenie kurzov, školení, seminárov v rozsahu voľnej živnosti"
Stačí, keď má toto uvedené?
Ak to má v predmete podnikania-žiivnosti, tak školiť môže bez problémov.
Danila
15.01.07,11:19
Ak bude výsledkom školenia " Certifikát ", tak akreditácia ministerstva školstva.
sta
15.01.07,11:43
Ak bude výsledkom školenia " Certifikát ", tak akreditácia ministerstva školstva.

čiže vždy keď bude chcieť zorganizovať takéto školenie, bude musieť požiadať MŠ o akreditáciu? Alebo stačí požiadať raz?
Danila
15.01.07,12:08
Akreditačná komisia MŠ vydá všetky podmienky pre požadovaný kurz, po požiadaní, následnom schválení vydá akreditáciu. Ak sa nemýlim, tak na dobu 5 rokov.
sta
15.01.07,12:19
Takže, keď to zhrniem:
- ak by bol výsledkom školenia diplom nepotrebuje mať akreditáciu
- ak by bol výsledkom školenia certifikát potrebuje akreditáciu?
lenchie
02.10.09,10:09
Ahojte, ak sme robili skolenie pre externych zamestnancov, nesmiem si uplatnit DPH, ze?
lenchie
02.10.09,10:12
opravujem sa - my sme zabezpecovali skolenie pre nasich ext. zamestnancov. Od firmy, kt. skolenie robila, nam prisla faktura.. Tam by som si nemala uplatnit DPH, ze? Keby to boli nasi zamestnanci, tak ano.. nemylim sa?
lenchie
05.10.09,06:45
nevie nikto prosim?
Zuzka2510
10.02.11,09:29
Môže mi prosím niekto poradiť, ak zamestnávateľ vyšle zamestnancov na školenie na 2 týždne, patrí zamestnancom mzda, ktorá sa vypočíta z priemernej mzdy, alebo sa to ráta ako keby boli v práci, čiže ak má na prac. zmluve cca 3,- €/hod tak vlastne sa platí tých 3,- €/hodinu na školení? Ďakujem pekne
Zuzka2510
10.02.11,10:06
Prosím
Tweety
10.02.11,12:43
Môže mi prosím niekto poradiť, ak zamestnávateľ vyšle zamestnancov na školenie na 2 týždne, patrí zamestnancom mzda, ktorá sa vypočíta z priemernej mzdy, alebo sa to ráta ako keby boli v práci, čiže ak má na prac. zmluve cca 3,- €/hod tak vlastne sa platí tých 3,- €/hodinu na školení? Ďakujem pekne
Ideš na to zle. Dni školeniía, to je PC, stravné podľa Zákona o CN, plus mzda, akokeby pracovali.
Zuzka2510
10.02.11,13:36
Mätie ma to že neviem či je to zvyšovanie kvalifikácie, vtedy zamestnancovi patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku § 140 Zák. práce, alebo je to §154 zák.práce - vzdelávanie zamestnancov a vtedy dostáva riadny plat, ako keby vykonával prácu + stravné (my dávame str.lístky)
Chobot
10.02.11,14:02
Mätie ma to že neviem či je to zvyšovanie kvalifikácie, vtedy zamestnancovi patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku § 140 Zák. práce, alebo je to §154 zák.práce - vzdelávanie zamestnancov a vtedy dostáva riadny plat, ako keby vykonával prácu + stravné (my dávame str.lístky)

TOto bude vzdelávanie zamestnancov.

Predpokladám, že neexistuje dohoda medzi z-com a z-ľom o zvyšovaní kvalifikácie.
Zuzka2510
10.02.11,18:32
Nie je žiadna dohoda medzi zamestnancom a zamestnávateľom.