adam11
15.01.07,07:57
Prosim o nazor: Pri predaji tovaru musime obcas predajnu cenu znizit pod cenu nakupu, aj vyrazne, z dovodu poskodenia, alebo cenovej konkurencie ... Pri konzultacii s externym uctovnivnikom som si vypocul nazor, ze zaklad pre urcenie dane nesmie byt nizsi ako bol pri nakupe tovaru t.z., ze dan na pri predaji musi byt minimalne v takej vyske aka bola uplatnena na vstupe a to preto, lebo z kazdeho obchodu som povinny dosiahnut min. zisk a bol by to danovy podvod. Udajne o tom hovori nejaky zakon a zakon o DPH... Prosim mozte sa vyjadrit kde moze taketo tvrdenie najst oporu??? Nestotoznujem sa s nim...
skaspa
15.01.07,07:06
Prosim o nazor: Pri predaji tovaru musime obcas predajnu cenu znizit pod cenu nakupu, aj vyrazne, z dovodu poskodenia, alebo cenovej konkurencie ... Pri konzultacii s externym uctovnivnikom som si vypocul nazor, ze zaklad pre urcenie dane nesmie byt nizsi ako bol pri nakupe tovaru t.z., ze dan na pri predaji musi byt minimalne v takej vyske aka bola uplatnena na vstupe a to preto, lebo z kazdeho obchodu som povinny dosiahnut min. zisk a bol by to danovy podvod. Udajne o tom hovori nejaky zakon a zakon o DPH... Prosim mozte sa vyjadrit kde moze taketo tvrdenie najst oporu??? Nestotoznujem sa s nim...
externý účtovník sa mýli, vôbec nie si povinný z každého obchodu dosiahnuť zisk, zaujímal by ma zákon, ktorý to určuje, zákon o DPH o tom určite nehovorí a "nejaký zákon" je dosť široký pojem. Ak predávaš pod cenu z dôvodu poškodenia alebo obchodnej stratégie (ako píšeš cenová konkurencia) je to úplne v poriadku a v súlade so zákon o DPH a aj so zákonom o dani z príjmu. Z čoho by potom vznikali daňové straty, čo je prípustné samotným zákonom o dani z príjmu, to by aj daňová strata musela byť daňovým podvodom. A príklad, ktorý hovorí za všetko - keď v trenčíne otvorili tesco rozpútala sa cenová vojna medzi tescom a kauflandom a rožky sa predávali po 20 halierov, pričom nákupné ceny boli vyššie. Len ťažko by to niekto klasifikoval ako daňový podvod.
renča1
15.01.07,07:39
Prosim o nazor: Pri predaji tovaru musime obcas predajnu cenu znizit pod cenu nakupu, aj vyrazne, z dovodu poskodenia, alebo cenovej konkurencie ... Pri konzultacii s externym uctovnivnikom som si vypocul nazor, ze zaklad pre urcenie dane nesmie byt nizsi ako bol pri nakupe tovaru t.z., ze dan na pri predaji musi byt minimalne v takej vyske aka bola uplatnena na vstupe a to preto, lebo z kazdeho obchodu som povinny dosiahnut min. zisk a bol by to danovy podvod. Udajne o tom hovori nejaky zakon a zakon o DPH... Prosim mozte sa vyjadrit kde moze taketo tvrdenie najst oporu??? Nestotoznujem sa s nim...


Pokiaľ nebudeš všetko predávať pod nákupnú cenu za účelom dosiahnutia straty:D , namiesto za účelom dosiahnutia zisku, tak to bude o.k. Veď, poniektorí predajcovia sa určite aspoň raz v živote kopnú pri prepočtoch a predajú so stratou (ale určite nie stále). Musíš si to vedieť aj v prípade kontroli obhájiť. Kontrolori sú rôzny...