danastefan
15.01.07,08:53
Pekný deň,
fa. vystavená 13.09.2006
dátum dodania 09.09.2006
splatnosť 13.10.2006
faktúru od dodávateľa sme manuálne dostali 10.11.2006,faktúra je s DPH ,čo s DPH -môžem ho odrátať v priznaní za 4.Q. sme štvrtročný platcovia.
2. FA je neuhradená pretože výrobok je nekvlitný bude sa vracať späť mám vrátiť faktúru , alebo vystaviť ťarchopis .Neviem ,prosím o radu.Dík
Tweety
15.01.07,07:56
Pekný deň,
fa. vystavená 13.09.2006
dátum dodania 09.09.2006
splatnosť 13.10.2006
faktúru od dodávateľa sme manuálne dostali 10.11.2006,faktúra je s DPH ,čo s DPH -môžem ho odrátať v priznaní za 4.Q. sme štvrtročný platcovia.
2. FA je neuhradená pretože výrobok je nekvlitný bude sa vracať späť mám vrátiť faktúru , alebo vystaviť ťarchopis .Neviem ,prosím o radu.Dík
1. V 4Q máte možnosť uplatniť právo na odpočet dph.
2. Reklamovať u dodávateľa.
Zita5
15.01.07,07:58
Pekný deň,
fa. vystavená 13.09.2006
dátum dodania 09.09.2006
splatnosť 13.10.2006
faktúru od dodávateľa sme manuálne dostali 10.11.2006,faktúra je s DPH ,čo s DPH -môžem ho odrátať v priznaní za 4.Q. sme štvrtročný platcovia.

DPH uplatníte vo 4.stvrťroku 2006
2. FA je neuhradená pretože výrobok je nekvlitný bude sa vracať späť mám vrátiť faktúru , alebo vystaviť ťarchopis .Neviem ,prosím o radu.

Ak vrátite späť výrobok , dodávateľ Vám zašle dobropis , alebo dá náhradný funkčný výrobok .Treba k tomu vráteniu z Vašej strany nejaký doklad o vrátení tovaru z dôvodu vady . Na základe dobropisu potom vyrovnáte DPH, ale to prebehne myslím v roku 2007 , nakoľko v starom roku ste výrobok ešte nevrátili .
Dík

Odpoveď farebne .
danastefan
15.01.07,08:11
Kedže sa jednalo o plast.dvere pre zákazníka , boli vyrobené nové a na tie bola vystavená nová aktuálna fa.Tie nekvalitné sa teraz vrátia ,fa je neuhradená mám vrátiť s výrobkom aj fa (mám o nej účtovat)nebude sa ani v budúcnosti uhrádzat,kedže sa dvere vrátia.
Tweety
15.01.07,08:17
Kedže sa jednalo o plast.dvere pre zákazníka , boli vyrobené nové a na tie bola vystavená nová aktuálna fa.Tie nekvalitné sa teraz vrátia ,fa je neuhradená mám vrátiť s výrobkom aj fa nebude sa ani v budúcnosti uhrádzat,kedže sa dvere vrátia.

Ak bola vybavená reklamácia takto novým dodaním výrobku, tak fi má zaslať na pôvodnú fa dobropis. Neviem na akom postupe ste sa s dodáv. dohodli. ALe ak bude dobropis, neplatila by som pôvodnú fa.
Zita5
15.01.07,08:20
Kedže sa jednalo o plast.dvere pre zákazníka , boli vyrobené nové a na tie bola vystavená nová aktuálna fa.Tie nekvalitné sa teraz vrátia ,fa je neuhradená mám vrátiť s výrobkom aj fa (mám o nej účtovat)nebude sa ani v budúcnosti uhrádzat,kedže sa dvere vrátia.

Neviem posúdiť , nakoľko treba sa skontaktovať s dodávateľom , čo on spravil vlastne s vystavenou faktúrou , v prvom rade sa dohodnúť s proti stranou a nájsť spoločné riešenie . Jednoducho treba brať do úvahy ich vystavenú fa , či sú mesačný plátcovia DPH , alebo štvrťročný plátcovia ....to skutočne v tomto radiť by som nedoporučila , jedine kontakt s dodávateľom a dohodnúť spoločný postup . Je tu rôznorodosť možností , ale v rámci spoločnej dohody , aby to bolo dotiahnuté aj po účtovnej stránke .