1234
15.01.07,09:33
Ahoj poraďáci,
účtujem založenie novej s.r.o., ktorá sa dobrovoľne registrovala na DPH. Keďže som DPH doteraz neúčtovala, chcem Vás poprosiť o radu:
ako účtovať zriaďovacie výdavky z hľadiska DPH /kolky, overovanie podpisov,... - či môžem všade odpočítať DPH/ a na čo si mám dať pozor pri dokladoch, aby spĺňali náležitosti dokladu pre DPH?
Za všetko ďakujem.
mysimis
15.01.07,11:58
Ahoj poraďáci,
účtujem založenie novej s.r.o., ktorá sa dobrovoľne registrovala na DPH. Keďže som DPH doteraz neúčtovala, chcem Vás poprosiť o radu:
ako účtovať zriaďovacie výdavky z hľadiska DPH /kolky, overovanie podpisov,... - či môžem všade odpočítať DPH/ a na čo si mám dať pozor pri dokladoch, aby spĺňali náležitosti dokladu pre DPH?
Za všetko ďakujem.

DPH si môžeš odpočítať len z tých dokladov, na ktorých je DPH uvedená. Doklady okrem iného musia obsahovať aj IČ DPH. Kolky sa predávajú bez DPH a z nich si nemôžeš DPH odpočítavať.
Zoltán Kovács
15.01.07,12:02
Ahoj poraďáci,
účtujem založenie novej s.r.o., ktorá sa dobrovoľne registrovala na DPH. Keďže som DPH doteraz neúčtovala, chcem Vás poprosiť o radu:
ako účtovať zriaďovacie výdavky z hľadiska DPH /kolky, overovanie podpisov,... - či môžem všade odpočítať DPH/ a na čo si mám dať pozor pri dokladoch, aby spĺňali náležitosti dokladu pre DPH?
Za všetko ďakujem.

DPH si môžeš uplatniť len z dokladov, ktoré sú po dátume registrácie. Presnejšie zo zriaďovacích nákladov si nebudeš uplatňovať dph, nakoľko vtedy sro ešte neexistovala, a tým pádom nemohla byť plátcom dph. DPH pri registrácii sa môže uplatňovať spätne iba zo ZC DHM, zásob. Zo služieb nie.

Náležitosti daň.dokladov rieši § 71 zákona o dph.
1234
15.01.07,12:26
Ďakujem za odpovede, v DPH nemám jasno, asi to ešte chvíľu potrvá...
Slavena
08.03.07,08:34
DPH si môžeš uplatniť len z dokladov, ktoré sú po dátume registrácie. Presnejšie zo zriaďovacích nákladov si nebudeš uplatňovať dph, nakoľko vtedy sro ešte neexistovala, a tým pádom nemohla byť plátcom dph. DPH pri registrácii sa môže uplatňovať spätne iba zo ZC DHM, zásob. Zo služieb nie.

Náležitosti daň.dokladov rieši § 71 zákona o dph.
Dobrý den, mám tiež podobný problém. S.r.o. vznikla 28.2.2007 a prihlásená ako platca DPH je od 2.3.2007. Zriadovacie náklady, teda doklady o ich zaplatení sú z januára 2007 aj s DPH. Keďže s.r.o je platiteľom DPH od 2.3.2007 túto DPH zo zriaďovacích nákladov si neuplatní. Pýtam sa teda, či do zriaďovacích nákladov mám dať celú sumu aj s DPH,pričom celú sumu aj s DPH dám na účet 518, pretože v skutočnosti spoločník firmy zaplatil notárovi aj advokátovi celú sumu.
Poraďte mi niekto prosím, prosííím.
dhuisman
06.11.07,15:27
Mam trocha problem s DPH a zriadovacimi vydavkami a poprosila by som o radu.
Spolocnost A so sidlom mimo EU zalozila na Slovensku spolocnost B, s.r.o.
Pred zapisom B do Obchodneho registra spolocnost A platila vsetky vydavky spojene so vznikom B.
Na spolocnost A bola firmou C (sidlo mimo EU) vystavena faktura za poradenske a konzultacne sluzby, ktore sa vztahovali na vznik firmy B. Aby si firma B mohla uplatnit N za tieto sluzby do zriadovacich nakladov, musi jej ich firma A refakturovat.
Ak datum vystavenia faktury od firmy C je zhodny s datumom zapisu B do Obchodneho registra, je to stale mozne zahrnut do zriadovatelskych N firmy B? Ak ano, aky datum ma byt na fakture za zaplatenie tychto sluzieb od A pre B? Zaco ma byt tato faktura vystavena, ak firma A vlaste tieto sluzby neposkytla ale len zaplatila– za poradenstvo alebo za nieco ine?
Posledna vec je DPH… Firma B sa registrovala ako platca DPH az po 2 mesiacoch od zapisu do Obch. Registra. Teda ak datum vystavenia faktury, ktoru B dostane od A bude pred datumom registracie, DPH sa na tuto fakturu nevztahuje?
Dakujem za pomoc
rmspolocnosti
29.10.09,21:36
V prípade záujmu o novozaloženú spoločnosť, ktorá je registrovaná k DPH ma kľudne kontaktujte.

Daniel

Ready Made Spoločnosti s.r.o.
info@rmspolocnosti.sk
www.rmspolocnosti.sk
Paula
29.10.09,23:10
V prípade záujmu o novozaloženú spoločnosť, ktorá je registrovaná k DPH ma kľudne kontaktujte.

Daniel

Ready Made Spoločnosti s.r.o.
info@rmspolocnosti.sk
www.rmspolocnosti.sk (http://www.rmspolocnosti.sk)



:confused:
dara64
21.06.10,06:29
Dobrý deň, prosím o pomoc-založenie novej s.r.o. a nadmerný odpočet DPH-DHM-nastali nejaké zmeny pri novele zákona o DPH??
Môžem si hneď uplatniť nadmerný odpočet DPH hneď pri prvom daň.priznaní z DPH ? Nie je tam žiadna podmienka na vrátenie peňazí z nadmerného odpočtu-dĺžka registrácie atď.? Prosím poraďte-je to dosť súrne-ďakujem.
Tweety
21.06.10,06:30
Dobrý deň, prosím o pomoc-založenie novej s.r.o. a nadmerný odpočet DPH-DHM-nastali nejaké zmeny pri novele zákona o DPH??
Môžem si hneď uplatniť nadmerný odpočet DPH hneď pri prvom daň.priznaní z DPH ? Áno.Nie je tam žiadna podmienka na vrátenie peňazí z nadmerného odpočtu-dĺžka registrácie atď.? Prosím poraďte-je to dosť súrne-ďakujem.
Odpoveď v texte.
dara64
21.06.10,06:41
Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď