jana32
15.01.07,09:35
Ahojte, prosím skúste mi poradiť. Cez víkend som urobila dańové priznanie pre kamaráta, ktorý pracoval vyslovene v Severnom Irsku. Vlastne po konzultáciách a preštudovaní príspevkov na porade, som urobila pre neho ako človeka len s príjmami zo zamestnania a príjmami zo zahraničia priznanie tak, že išlo o dań vyňatím. Dnes na dańovom úrade mi to vrátili späť, že v prípade Irska je jedno kde tam pracoval, ale vždy ide o daň zápočtom. Keď som pozerala zákon, všade sa uvádzalo len Írsko, prosím Vás o aký predpis sa môžem v prípade severného Irska oprieť?
skaspa
15.01.07,08:39
zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia:
spojené kráľovstvo veľkej británie a severného írska: zmluva č. 89/1992 - vyňatie príjmov
írsko: zmluva č. 365/2000 - zápočet
jana32
15.01.07,09:32
zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia:
spojené kráľovstvo veľkej británie a severného írska: zmluva č. 89/1992 - vyňatie príjmov
írsko: zmluva č. 365/2000 - zápočet
Dakujem, hoci som nic nevyriesila, na danovom mi uradnicka zahlasila, ze oni maju iba jeden zakon a to je 365/2000 a tam sa hovori o Irsku ako takom, ziaden z roku 1992 pre nu nie je podstatny a teda danove priznanie musim opravit. Takze vidim, ze pravda neplati vseobecne ale je relevantna podla prislusnosti k tomu akemu danovemu uradu.
Marína
15.01.07,11:05
Pozri:
http://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%8Clensk%C3%A9_%C5%A1t%C3%A1ty_OSN

Írsko má miesto pod názvom „Írska republika“.
22. Spojené kráľovstvo má miesto pod názvom „Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska“.

Severné Írsko sa nerovná Írska republika.
Johanka
15.01.07,11:15
No, nie každý je zdatný v zemepise , ale správca dane by mohol vedieť, že zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia sú " nad" zákon o dani z príjmov. Tzn., že ak máme s príslušnou krajinou podpísanú zmluvu, riadime sa pri zdaňovaní v prvom rade zmluvou ....
jana32
16.01.07,10:22
Ďakujem , vytlačila som si to a zavolala daniarke a tentoraz úspešne. Operovala tým, že kamarát si údajne ( neviem overiť lebo už je mimo ) podal nejakú žiadosť ohľadom zdanenia príjmov z Írska a nie severného Irska. Beriem to, hoci nechápem potom o čom sme sa celý čas bavili, keď som jasne hovorila že ide o severné Irsko. Hlavné však je že to mám z krku, s daiarmi som sa rozišla zadobre ( tot bars dolezite ) a dakujem vsetkym za pomoc.
daniek
16.01.07,10:40
:D
Takze vidim, ze pravda neplati vseobecne ale je relevantna podla prislusnosti k tomu akemu danovemu uradu.

Asi to tak bude pretože mňa nato zase upozornila správkyňa na dú aby som si nato dala pozor že je rozdiel medzi Írskom a Írskom :D - fakt ide o znalosti a skúsenosti zamestnanca dú