Andrea Salčáková
15.01.07,13:00
Čo mám spraviť s neuhradenou Fa z roku 2005?Robím v JU.Ďakujem
Zita5
15.01.07,12:02
Čo mám spraviť s neuhradenou Fa z roku 2005?Robím v JU.Ďakujem

Málo info , ale ak odpoveď na otázku .....tak vedie sa v pohľadávkach alebo v záväzkoch , neviem o akú fa sa jedná .
Zoltán Kovács
15.01.07,12:03
Ostane v knihe záväzkov, resp. pohľadávok (nepíšeš či je to dodávateľská alebo odberateľská), pri vyhotovení daňového priznania uvedieš to vo výkaze o majetku a záväzkov v príslušnom riadku.

Do príjmov, resp. výdavkov sa to dostane až po uhradení.
Andrea Salčáková
15.01.07,12:05
Koľko rokov to mám uvádzať v knihe pohľadávok?
JDM
15.01.07,12:05
Treba poslať Upomienku o neuhradenej faktúre dotyčnému odberateľovi, je dobré pripojiť aj kópiu faktúry. Overiť si, či ju ten odberateľ fyzicky má, teda či vie o svojom záväzku. Ak je slušný a vie o nej, zaplatí. Ak je darebák a hrá sa na borca, tak poslať najlepšie doporučene alebo s doručenkou 2 upomienky v časovom slede, tretiu nazvať Pokus o zmier, medzitým aj vyčísliť úrok z omeškania tejto faktúry...ak stále nič, pokojne to rieš súdnou cestou, určite to vyhráš.
Zita5
15.01.07,12:08
Treba poslať Upomienku o neuhradenej faktúre dotyčnému odberateľovi, je dobré pripojiť aj kópiu faktúry. Overiť si, či ju ten odberateľ fyzicky má, teda či vie o svojom záväzku. Ak je slušný a vie o nej, zaplatí. Ak je darebák a hrá sa na borca, tak poslať najlepšie doporučene alebo s doručenkou 2 upomienky v časovom slede, tretiu nazvať Pokus o zmier, medzitým aj vyčísliť úrok z omeškania tejto faktúry...ak stále nič, pokojne to rieš súdnou cestou, určite to vyhráš.

No s tou výhrou si nemôže byť vôbec istá , v žiadnom prípade . To by bolo len štastie , že sme vyhrali .

Inak súhlas s odpoveďou .
Andrea Salčáková
15.01.07,12:19
Ďakujem za odpovede.
horka
15.01.07,12:27
Neuhradene faktury treba viest v knihe faktur ako zavazok alebo pohladavku. Tieto podliehaju inventarizacii, co znamena k 31.12.2006 napis ziadost o odsuhlasenie pohladavok alebo zavazkov kde uved cislo faktury, datum vydania, suma celkom, uhradena suma, suma k uhrade. Dotycny na druhej strane by ti ju mal potvrdit.
Vo vykaze o majetku a zavazkov sa uvedie nesplatena suma.