vgabka
15.01.07,15:17
Prosím o radu. Podnikateľka, lekárka - FO ukončila skoju podnikateľku činnosť (prešla na s.r.o.). Takže likvidujem jej pohľadávky, záväzky, pokladňu, bankový účet a odrazu som prišla, že som zabudla na sociálny fond. V pokladni sociálneho fondu mi ostali finančné prostriedky. Ako ich môžem teraz zlikvidovať (použiť)?
Marína
15.01.07,14:20
Urob to dodatočne. Použi v súlade so zákonom o SF, odveď daň a vyplať.
Tweety
15.01.07,14:25
Prosím o radu. Podnikateľka, lekárka - FO ukončila skoju podnikateľku činnosť (prešla na s.r.o.). Takže likvidujem jej pohľadávky, záväzky, pokladňu, bankový účet a odrazu som prišla, že som zabudla na sociálny fond. V pokladni sociálneho fondu mi ostali finančné prostriedky. Ako ich môžem teraz zlikvidovať (použiť)? Zrejme už nemá zamestnancov, ak je to tak, tak ten nepoužitý fond je potrebné zdaniť.
vgabka
15.01.07,14:29
Fo ukončila svoju činnosť k 30.06.2006. Sestrička pokračuje ďalej v s.r.o. Ale keby som to chcela dodaniť cez výplatu, asi by som musela dať opravné výkazy na poisťovne a daňový úrad. Bude to veľká chyba, keď to dodaním v rámci podnikateľskej činnosti FO?
Tweety
15.01.07,14:34
Fo ukončila svoju činnosť k 30.06.2006. Sestrička pokračuje ďalej v s.r.o. Ale keby som to chcela dodaniť cez výplatu, asi by som musela dať opravné výkazy na poisťovne a daňový úrad. Bude to veľká chyba, keď to dodaním v rámci podnikateľskej činnosti FO? Písala som ti už písala v príspevku, že to FO dodaní v DP.
vgabka
15.01.07,14:36
Ďakujem Tweety. Ja som sa pýtala ešte raz len preto, lebo som tam mala ešte jednú odpoveď od Maríny.
Tweety
15.01.07,14:37
Ďakujem Tweety. Ja som sa pýtala ešte raz len preto, lebo som tam mala ešte jednú odpoveď od Maríny. Aj tá je správna, ale ak už nemá zamestnancov, tak to nemôže použiť.
Marína
15.01.07,15:58
Gabika, moja odpoveď bola preto takáto, lebo si v úvodnej otázke neuviedla, kedy FO ukončila svoju podnikateľskú činnosť. Nepredpokladala som, že pred 1/2 rokom. Písala si v prítomnom čase - likvidujem pohľadávky,....
SAIVI
22.10.10,08:57
Zrejme už nemá zamestnancov, ak je to tak, tak ten nepoužitý fond je potrebné zdaniť.


..neviem či som to dobre pochopila, ale ked SZCO plánuje ukončiť činnosť k 31.12.2010 , zamestnancov už nemá a v knihe SF eviduje zostatok 50€ ..tak na tento spravím VPD v pokladni SF ako čerpanie a následne prevediem do hlavnej pokladne kde vytvorím PPD ako ostatný príjem, ktorý mi bude vstupovať do základu dane?
Zoltán Kovács
22.10.10,09:04
Áno správne.
SAIVI
27.10.10,10:39
..dakujem : )
m.aj.a
12.02.11,21:34
Dobrý večer. Riešim teraz túto otázku, preto som si chcela overiť, či postupujem správne, a tak som došla až sem.
Ja som postupovala takto:
1. z pokladne SF som cez priebež.položky presunula prostriedky do hlavnej pokladne,
2. ku dňu ukončenia živnosti som uzávierkovou operáciou ID zvýšila ZD o nepoužitý SF.
Môže to byť aj takto, alebo mám postupovať tak, ako je uvedené v predchádzajúcom príspevku?
Ďakujem za každú odpoveď.