pivet
15.01.07,15:52
Dobry den

Ako by malo vyzerat zaradenie kratkodobeho majetku do evidencie? Potrebujem do projektu zuctovat nakup tohto majektu, a na to si ziadaju potvrdenie o jeho zaradeni do evidencie. Viete mi niekto poradit?

Dakujem
vikinka
15.01.07,15:51
Zápisom na inventárnu kartu majetku.
pivet
16.01.07,12:46
skor som myslela nieco ako knihu drobneho majetku. Ale asi ta inventarna karta bude najrozumnejsia.
dakujem
letuska...
21.01.07,12:57
dobrý deň, ja by som sa rada opýtala: zapisujú sa do inventárnej karty i také veci, ako handry, čistiace prostriedky a pod.? zapisujem tam všetko,čo kúpim?a ak sa tá vec potrhá alebo poláme? čo potom?ďakujem.
Zita5
21.01.07,13:01
dobrý deň, ja by som sa rada opýtala: zapisujú sa do inventárnej karty i také veci, ako handry, čistiace prostriedky a pod.? zapisujem tam všetko,čo kúpim?a ak sa tá vec potrhá alebo poláme? čo potom?ďakujem.


Pokiaľ to zakúpite pre potrebu firmy , tak účtujete rovno do spotreby - prevádzková réžia -VOZD.Jedná sa o JÚ.


Prípadný zápis na sklad by som videla v tom prípade , ak by ste boli firma , ktorá poskytujete čistiace práce a nákup uvedených potrieb nakupujete vo veľkom .
letuska...
21.01.07,13:03
máme upratovací servis a handry napr. používajú upratovačky. a používajú aj savo na umývanie. takže do inventárnej karty mám zapísať len také,čo dlhšie vydrží? metly a pod?
Zita5
21.01.07,13:04
máme upratovací servis a handry napr. používajú upratovačky. a používajú aj savo na umývanie. takže do inventárnej karty mám zapísať len také,čo dlhšie vydrží? metly a pod?


Aha .......tak prijať na sklad - účtovať ako nákup materiálu , potom ak vydáte upratovačke čistiace potreby , tak výdajkou zo skladu a jej podpis o prevzatí .Určite máte viac zamestnancov a je potrebné to evidovať .V tomto prípade bude mať aj firma lepší prehľad o čist.prostriedkoch , ktoré používajú zam. na čistiaci servis.
letuska...
21.01.07,13:08
fiiha,no nie je to take jednoduche,ako som si myslela.ucto nam robi uctovnicka,ja len robim take zakladne veci - hlavne podklady.mame viacej zamestnancov.prijat na sklad,to znamena zaradit to do inventarnej karty? alebo aj nejakou prijemkou? a ako to potom naspat prijmem na sklad? ked mi to upratovacka vrati?
Zita5
21.01.07,13:13
fiiha,no nie je to take jednoduche,ako som si myslela.ucto nam robi uctovnicka,ja len robim take zakladne veci - hlavne podklady.mame viacej zamestnancov.prijat na sklad,to znamena zaradit to do inventarnej karty? alebo aj nejakou prijemkou? a ako to potom naspat prijmem na sklad? ked mi to upratovacka vrati?


Materiál , o ktorom sa vedie skladová evidencia sa eviduje na skladovej karte , nie na inventárnej karte .Príjem sa robí na základe faktúry alebo dodacieho listu . Výdaj sa robí na základe výdajky .

Ale neviem ako to u Vás môže fungovať , to znamená , že vydáte jednu jar a z tej Vám ešte vrátia po ukončení prác?
letuska...
21.01.07,13:16
u nás to funguje tak, že v každej firme,kde upratujeme má upratovačka svoju miestnosť a čo aktuálne potrebuje,to jej donesieme.ak potrebuje jar,donesieme jej jar.ak tú vypotrebuje,donesieme jej druhú.my to,čo nakúpime,máme v našej kancelárii.
Zita5
21.01.07,13:20
u nás to funguje tak, že v každej firme,kde upratujeme má upratovačka svoju miestnosť a čo aktuálne potrebuje,to jej donesieme.ak potrebuje jar,donesieme jej jar.ak tú vypotrebuje,donesieme jej druhú.my to,čo nakúpime,máme v našej kancelárii.


Potom kde je problém , podľa toho čo píšete , upratovačka Vám nevracia nič , ona jednoducho daného dňa "vyfasuje " čistiace potreby , ktoré jej vydáte zo skladu na základe výdajky a je za tie čiatiace potreby zodpovedná a nakoniec , píšete , že má určenú miestnosť na tieto čist.potreby . To znamená , že ak ich minie , tak zakúpite nové a opätovne jej vydáte nové čist.prostriedky .

Takže doporučovala by som v každom prípade viesť skladovú evidenciu čistiacich a pracovných prostriedkov a podpis zamestanca na výdajku , že tie prostriedky skutočne prevzal , nakoľko tieto potrebuje k vykonávaniu svojej práce .
letuska...
21.01.07,13:25
jasne,chápem.a teda inventárnu kartu už potom nevediem?
Zita5
21.01.07,13:29
aký by bol teda postup u nás?kúpim metlu.mám k nej bloček.vypíšem skladovú kartu,ale aj inventárnu?ako to bude potom s tým ak vydám metlu upratovačke?ďakujem.


Zakúpite metlu , na základe dokladu o nákupe , túto metlu zaúčtujete pokladňa alebo banka a do materiálu ako výdavok OVZD .Potom bude nasledovať.... prijať metlu na sklad tým , že vypíšete príjemku a túto metlu tam zaevidujete ako príjem .
Ak upratovačka túto metlu potrebuje k vykonaniu jej práce , tak vypíšete výdajku a metlu týmto odpíšete zo skladovej evidencie .Upratovačka podpíše , že prevzala metlu .....

Tento príklad je obrazne písaný na jednu metlu ......ale ako píšete , máte upratovací servis a veľa zamestnancov , tak podľa mňa treba tieto čist.prostriedky evidovať na sklade .
letuska...
21.01.07,13:31
veeeľmi pekne ďakujem za pomoc. vaša rada je pre mňa veľmi cenná.hneď to aj idem urobiť.
ondrejvla
21.01.07,13:31
jasne,chápem.a teda inventárnu kartu už potom nevediem?
Zita5 ti napísala, že priamo do spotreby ako výdaj zo skladu, teda v tomto prípade je to skladová karta. Inventárna karta - už podľa slova - inventár - je majetok. Čistiace potreby a pomôcky je spotrebný materiál, v JÚ to zaúčtuješ priamo do VOZD, v PÚ cez účet 112 ale v tomto prípade ( keďže ste firma poskytujúca upratovacie služby ) aj v JÚ aj v PÚ účtuješ výdajom cez skladovú kartu, prijímaš príjemkou zasa cez skladovú kartu.
letuska...
21.01.07,13:33
ďakujem.....