Petra79
15.01.07,16:32
Ahojte poradaci, neviete mi poradit nejaky softver zadarmo, kde su sablony cenoviek na tovar prip. nejake dalsie grify do maloobchodnej predajne? Mame softver sklad a ten to moze tlacit tiez ale myslela som nieco kreativnejsie pri. prehladnejsie. dakujem
camelfly
17.01.07,11:32
taky kreativny soft len na vyrobu cenoviek nepoznam ale skusila som nieco v gimpe ktory je free, ja v nom sice nepracujem, mam ine softy, ale skusila som ti vytvorit jednu cenovku ako by to mohlo vyzerat v nom, taketo veci sa vytvaraju dobre v coreli a vo photoshope alebo v quarku, no nie su free

v gimpe si mozes vytvorenu cenovku ulozit ako sablonu a potom si budes zadavat a obmienat len ceny, vsak vyskusaj

- pridavam ti aj rozne rozmery ktore su osvedcene a ktore sa bezne vyuzivaju

cenovka 2 x A2
cenovka 2 x A3
cenovka A2
cenovka A3
cenovka A4
cenovka A5
shelf talker velký 350 x 120mm
shelf talker malý 140 x 78mm
vsuvný pásik, stripy 640 x 40mm
peg hook 77 x 92mm
regálová cenovka 210 x 73 mm, 140 x 78 mm,


Každý vystavený tovar by mal byť označený cenovkou. Veľkosť cenovky závisí
od veľkosti a charakteru tovaru a vzdialenosti od spotrebiteľa. Ak sa tovar predáva
pod cenu, majú byť veľké, no
ak je predaj založený na kvalite, mali by byť malé. Najmenšie rozmery cenoviek (asi 1 x 3
cm) sú zvyčajne pri vystavovaní kozmetického tovaru, bižutérie a klenotov. Tieto cenovky
obsahujú len údaje o cene tovaru. Pri vystavovaní iných druhov tovaru je však potrebné
uvádzať aj niektoré ich parametre. Napr. v prípade potravinárskeho tovaru sa uvádza
okrem ceny i jeho názov, kvalita a meracia jednotka, pri odevoch či bielizni označuje
cenovka materiál a veľkosť, pri priemyselnom tovare sa prostredníctvom cenoviek
oznamujú jeho technické parametre, jeho výkon, spotreba energie a podobne.
Pri komplexných reklamných akciách sa môže aj na cenovke uviesť motív, ktorý
vyznačuje a spája ostatné použité reklamné prostriedky.

Uvedenie názvu tovaru na cenovke pomáha zákazníkom presne pomenovať predmet
jeho voľby. Cenovky nemajú byť pripevnené na tovare, ale umiestnené v jeho blízkosti.
Zároveň by mali byť pri každom druhu tovaru umiestnené na rovnakom mieste a v
rovnakej vzdialenosti, čím sa zabráni zámene cien jednotlivých tovarov.
camelfly
17.01.07,11:43
este ti pripojim link na GIMP CZ/SK

GIMP (http://www.gimp.cz/)
Petra79
17.01.07,15:26
dakujem skusim ten gimp aj ked bude lepsie si asi pozhanat originalny graficky soft...napr.photoshop alebo corel...dik este raz
Hlinkovx
17.01.07,17:01
cenovka sa dá celkom slušne urobiť aj cez Corel Draw..
camelfly
17.01.07,17:34
dakujem skusim ten gimp aj ked bude lepsie si asi pozhanat originalny graficky soft...napr.photoshop alebo corel...dik este raz
neboj, ono sa to da dobre aj v tom gimpe a je free, len si budes musiet nan zvyknut a oboznamit sa s kazdou jednou funkciou koli ulahceniu svojej prace, daju sa tam postvarat celkom dobre kusky ;) , na tej stranke najdes aj nejaky manual k tomu ako pomocku a je daleko viac webovych stranok ktore su na gimp