jess
29.12.04,19:55
Prosím Vás, viete niekto niečo o nejakom "bezpečnostnom projekte" pre podnikateľov, ktorý má byť platný od 1.1.2005 a hovorí o tom napr. že v obchode, kde sú schody, tieto majú byť označené žlto-čiernymi pruhmi, aby si zákazník nezlomil nohu. Pýtal sa ma na to švagor za ktorým prišiel nejaký magor a ponúkal mu vypracovanie bezpečnostného projektu, ktorý musia maž podnikatelia urobený do 30.6.2005?
Miro77
03.01.05,12:38
Treba sa spítať toho "magora" a to číslo napísať sem. Zíde sa. Ale o tých pruhoch to je staré. Je to vidno aj v okolitom svete. Len, že to že to má byť napísané v "Projekte XX" to by aj mňa zaujímalo ???
jess
03.01.05,12:53
A vieš si predstaviť drahý butik napr. VERSAGE ako majú na schodoch žltočierne pruhy, aby si dámy nezlomili nohu, ja teda nie ! Pochopím to v nejakej prevádzke, ale v predajni nie. Švagor má síce vinotéku a tam si už pár ľudí, čo mali už patrične vyťaté rozbilo nos, keď sa potkli, ale cedulu, že "POZOR SCHODY" tam má. Tiež si predstav človeka s okuliarmi, keď vkročí do obchodu, kde sú za dverami schody. Čo z toho, že nad dverami je veľká ceduľa "POZOR SCHODY", keď okuliare má zahmlené a tie pruhy stejne nevidí a strepe sa ... A ja som sa osobne tiež nestretla v bežných obchodoch, kde sú schody s týmito pruhmi.


Treba sa spítať toho "magora" a to číslo napísať sem. Zíde sa. Ale o tých pruhoch to je staré. Je to vidno aj v okolitom svete. Len, že to že to má byť napísané v "Projekte XX" to by aj mňa zaujímalo ???
Miro77
03.01.05,13:10
Toto je riešenie na rozbité nosy. Ale nieje to riešenie na pokuty. Ak je pravda to o tom projekte.
http://www.porada.sk/showthread.php?p=20490#post20490
jess
03.01.05,13:13
Toto som už tu čítala a podala to ďalej švagrovi.
Origos
03.02.05,08:15
Ahoj!
Neviem, či je to ešte aktuálne..., ale o tomto značení pojednáva Nariadenie vlády č. 444/2001.
Ten "Bezpečnostný projekt" nie je výmysel toho "magora", ale je to veľmi dobrý kšeft.
V prípade pracovného úrazu, alebo hociakého tzv. "skoroúrazu" - nedajbože , že Vás (majiteľa) navštívy pracovník inšpektorátu práce (aj krajského) po otázke, či má povolenie k podnikaniu nasleduje požiadavka: "Predložte mi Boezpečnostný projekt!"
Prvý krát sa väčšinou možno ešte podarí to nejak "uťuťlať", ale potom aj tak bude musieť predložiť pri následnej kontrole...
Tak nech si posúdi , čo je pre neho jednoduchšie...
I ja som schopný mu tu vyrobiť...
čau Juraj
Anonymka
24.06.05,12:05
Chcem sa opýtať, či je potrebné vypracovať BP aj v prípade, že prevádzkovateľ nemá PC (na ktorom spracúva OÚ) pripojený na internet, ani na lokálnu sieť???? Náš poradca tvrdí, že vtedy netreba.:confused:
jamajka
24.06.05,12:11
Ak nemá Pc pripojený na internet ani na verejnú sieť, vtedy bezpečnostný projekt netreba. Ale treba mať smernicu o ochrane osobných údajov.
Anonymka
24.06.05,12:15
Dík. A o tej smernici sa píše kde? Nevieš paragraf, prosím?
Anonymka
24.06.05,12:20
Už som to našla, je to § 16, a ešte otázočka: ak je ten program nainštalovaný do počítača, ktorý síce nie je pripojený na net ale je pripojený na verejnú (LAN) sieť, lenže je inštalovaný priamo na ten počítač, takže inde sa ani nedá manipulovať s tým programom... aj vtedy stačí smernica?
jamajka
24.06.05,12:31
No moja, ak je ten PC pripojený na LAN sieť, tak asi budeš musieť robiť aj projekt. Inak ja mám v jednej firme mzdy na lokálnom, nepripojenom počítači, nemusela by som mať projekt, ale idem si ho pomaličky robiť, veď predpokladám, že raz aj tam budem mať internet. To aby ma nezastihli nepripravenú.... Aj na porade už je prilepených niekoľko fakt dobrých projektov (Braňo), takže ak pojdeš podľa neho a prispôsobíš ho vlastnej firme, dá sa to zvládnuť.
mbielik
11.11.05,16:43
No moja, ak je ten PC pripojený na LAN sieť, tak asi budeš musieť robiť aj projekt. Inak ja mám v jednej firme mzdy na lokálnom, nepripojenom počítači, nemusela by som mať projekt, ale idem si ho pomaličky robiť, veď predpokladám, že raz aj tam budem mať internet. To aby ma nezastihli nepripravenú.... Aj na porade už je prilepených niekoľko fakt dobrých projektov (Braňo), takže ak pojdeš podľa neho a prispôsobíš ho vlastnej firme, dá sa to zvládnuť.
Skúste pozrieť na šablónu bezpečnostného projektu na http://www.kyberos.sk Je tam aj DEMO na stiahnutie, na náhľad, ako to vyzerá.
nikola65
30.05.13,10:30
dnes som dokomunikovala s firmou u ktorej som si dala spravit BP a upozornila ma na to , ze priamo na stranke uradu varuju pred sablonamy a preto Vas chcem upozornit na nekale praktiky niektorych obchodnikov. Sama som nad sablonou rozmyslala ale nakoniec som sa rozhodla neriskovat pre par eur...ked mi pride BP budem informovat..
tictac7
30.05.13,10:42
....a nevadí Ti, že raguješ na príspevok starý 8 rokov???
nikola65
30.05.13,11:29
nie preco ? nasla som si ho cez google hned ako prvy a kedze v nazve stramly je PORADA . Tak sa snazim ludom poradit....ci vies o tejto problematike viacej ?
apo
06.08.13,19:56
Nikola prosím daj kontakt na niekoho kto taký projek vypracuje a čo to asi bude stáť.
Ďakujem.
apo