janyj
15.01.07,17:03
PROSíM O RADU. Uzatvorili sme s osobou evidovanou na ÚP DoVP, kde sme dodržali všetky podmienky/3 200,-Sk+ 64hod/mes./. Nakoľko sa to už začina podobať na opakovaná činnosť, tak jedna právnička mi poradila, že s nezamestnanou osobou môžem uzatvoriť aj PZ na kratší pracovný čas pri dodržaní tých istých podmienok, ako pri DoVP aby ju nevyradili z evidencie. Je to pravda? Môže mi niekto k tomu napísať svoj názor , nakoľko na ÚP jej povedali, že ju hneď vyradia.
Zoltán Kovács
15.01.07,16:05
PROSíM O RADU. Uzatvorili sme s osobou evidovanou na ÚP DoVP, kde sme dodržali všetky podmienky/3 200,-Sk+ 64hod/mes./. Nakoľko sa to už začina podobať na opakovaná činnosť, tak jedna právnička mi poradila, že s nezamestnanou osobou môžem uzatvoriť aj PZ na kratší pracovný čas pri dodržaní tých istých podmienok, ako pri DoVP aby ju nevyradili z evidencie. Je to pravda? Môže mi niekto k tomu napísať svoj názor , nakoľko na ÚP jej povedali, že ju hneď vyradia.

Úrad práce má pravdu. Keď uzavrieš PZ, aj keď na kratší úväzok, máš povinnosť platiť všetky odvody, a tým pádom už nie je nezamestnaný ale pracovník vašej firmy. Tú právničku pozdravujem.:D
janyj
15.01.07,17:44
To ma teda riadne naštvalo. tá právnička len tak chrlila paragrafy. A ja som už poslal aj odhlášku na SP z DoVP a dal prihlášky na SP aj ZP na PZ. Mám ich zrušiť? A uzatvoriť znovu dohodu?
Tweety
15.01.07,17:48
To ma teda riadne naštvalo. tá právnička len tak chrlila paragrafy. A ja som už poslal aj odhlášku na SP z DoVP a dal prihlášky na SP aj ZP na PZ. Mám ich zrušiť? A uzatvoriť znovu dohodu? Zrušila by som RLFO na PZ dňom prihlásenia, a uzatvorila Dohodu o VP, takže prihláška cez RLFO-dohoda. Z dohody zamestnanec neodvádza do SP nič, len zamestn. 0,8% ÚP, 0,25 GP.
Lydka R
15.01.07,18:26
PROSíM O RADU. Uzatvorili sme s osobou evidovanou na ÚP DoVP, kde sme dodržali všetky podmienky/3 200,-Sk+ 64hod/mes./. Nakoľko sa to už začina podobať na opakovaná činnosť, tak jedna právnička mi poradila, že s nezamestnanou osobou môžem uzatvoriť aj PZ na kratší pracovný čas pri dodržaní tých istých podmienok, ako pri DoVP aby ju nevyradili z evidencie. Je to pravda? Môže mi niekto k tomu napísať svoj názor , nakoľko na ÚP jej povedali, že ju hneď vyradia.
Má tá "nezamestnaná osoba" už 25 rokov? Ak nemá, môžete využiť aj absolventskú prax. Trvá 6 mesiacov, absolvent pracuje 4 hod denne, platí ho ÚPSVAR (1900/mesačne). No... môžete niečo prihodiť aj vy (neoficiálne).
janyj
16.01.07,10:24
Ak ma niekto DoVP tak sa mu vypláca omena, ak má PZ tak sa mu vypláca mzda. Čítajte moju prílohu, čo som tam vyčítal. takže môže byť aj na PZ s kratším pracovným časom pri dodržaní pomienok ako na DoVP? Rozumel som tomu § v prílohe dobre?
Tweety
16.01.07,10:53
Ak ma niekto DoVP tak sa mu vypláca omena, ak má PZ tak sa mu vypláca mzda. Čítajte moju prílohu, čo som tam vyčítal. takže môže byť aj na PZ s kratším pracovným časom pri dodržaní pomienok ako na DoVP? Rozumel som tomu § v prílohe dobre?
Toto všetko tam napísané je OK, lenže je tam práve ten rozdiel v odvádzaní odvodov za takého zamestnanca na PZ.
janyj
16.01.07,12:06
Odvody by sa odvádzali , ale mne sa jedná, či ho nevyradia z evidencie
Tweety
16.01.07,12:07
Odvody by sa odvádzali , ale mne sa jedná, či ho nevyradia z evidencie Nie, nevyradia, veď tam je to presne uvedené. Ak dodrží najviac 3200.- a 64 hod. mesačne, nie je na vyradenie z evidencie zákonný dôvod.
janyj
16.01.07,13:14
Ďakujem. Takže predsa tá právnička mala nakoniec pravdu.
Tweety
16.01.07,13:18
Ďakujem. Takže predsa tá právnička mala nakoniec pravdu. V tej evidencii nezamestnaného áno.