Michal.Piala
15.01.07,17:49
Zdravím Vás PORADACI.

Dakujem vopred za vsetky info co som tu nasiel a teraz prisiel cas aj na moj prispevok.

Chceli by sme s kamaratom zalozit s.r.o, ja uz som podnikal na kamaratovu zivnost, no chcel by som to na seba.problem je v tom, ze ja som este nedovrsil 18 rokov, kamarat uz ano. Chcem sa spytat ako by bolo najlepsie spravit moju ucast na s.r.o. Mal som nejake napady, zapisem sa do nej az ked budem mat 18, no neviem ako je to s imanim a spolocenskou zmluvou potom a tak, to mi neprislo ako vhodne riesenie, dalsie bolo ze to bude na kamarata a mojho otca a on to prepise v 18 na mna , no neviem ake su s tym poplatky, a posledne ze by som tam figuroval normalne ja , mam 17,5 roka a do 18 by ma zastupoval zakonny zastupca, neviem ako je to po pravnej forme a co je najvyhodnejsie . Bol by som vdacny za kazdu radu . Dakujem .

PS : Ak by sa tu nahodou nasiel nejaky clovek co by mi bol ochotny zodpovedat nejake otazky napr. cez ICQ , prosim ozvyte sa ....
Michal.Piala
15.01.07,19:38
Nikto nevie poradit ? pravnici kde ste ?
adv
17.01.07,08:05
cau. vies, to zalezi ci budes iba spolocnikom alebo chces byt aj konatelom.

poplatky su taketo - navrh na zapis na registrovy sud 10000 Sk
zivnost - 1000 Sk / bez koncesie /
overenia podpisov - cca 500 Sk

problem je v tom, ze statutarnym konatelom nemozes byt teraz. lebo nemas osemnast. takze aj keby si bol spolocnikom, po narodeninach ta valne zhromazdenie musi ustanovit za konatela aj tak musis urobit zmenu v obchodnom registri.

Samozrejme, ze mozes byt iba spolocnikom a konatelom moze byt kamarat, ale takuto jednostrannost prav nedoporucujem.

Najlepsie riesenie je zalozit s.r.o. na otca, a otec na Teba potom prevedie bezplatne obchodny podiel. takato zmena stoji na obchodnom registri 1500 Sk / bez ohladu na pocet zmien v sro. inac, je tam kopec vybavovaciek a papierovaciek, ak mas zaujem ozvi sa /lotus78@azet.sk/ .

tiez nezabudaj, ze ako konatel musis platit odvody na zdravotne poistenie.