tima
15.01.07,18:48
Chcela by som sa spýtať, keď mi teraz prišla fa s dátumom vystavenia aj dátumom dodania 03/2006 a splatnosť 1/2007, lebo dodávateľ nám zabudol fa poslať, on DPH zaplatil v marci. Môžem si odpočítať DPH v 12/06 alebo musí byť dodatočné, v par.51 sa píše o 2 obdobiach, v ktorých možno uplatniť právo na odpočítanie, ale je tam aj, že môže si uplatniť odpočítanie v období v ktorom dostane doklad.
Tweety
15.01.07,17:59
Chcela by som sa spýtať, keď mi teraz prišla fa s dátumom vystavenia aj dátumom dodania 03/2006 a splatnosť 1/2007, lebo dodávateľ nám zabudol fa poslať, on DPH zaplatil v marci. Môžem si odpočítať DPH v 12/06 alebo musí byť dodatočné, v par.51 sa píše o 2 obdobiach, v ktorých možno uplatniť právo na odpočítanie, ale je tam aj, že môže si uplatniť odpočítanie v období v ktorom dostane doklad. Právo na odpočet si uplatníte pri obdržaní dokladu. Netreba podávať Dodatočné DP.
Modranka
16.01.07,13:26
A ako to je, keď mi šéf zabudol odovzdať doklady z ERP (mesiac júl a september - odovzdal v decembri) ? Nakúpil dajaký spotrebný materiál.
ALBO
16.01.07,14:41
A ako to je, keď mi šéf zabudol odovzdať doklady z ERP (mesiac júl a september - odovzdal v decembri) ? Nakúpil dajaký spotrebný materiál.
No to by už mali byť dodatočné, lebo tie obdržal v obchode.