Noel
29.12.04,21:15
Účtujem, účtujem a ....
V novembri 2004 vznikla nová s.r.o. Konateľ spoločnosti ju dal ihneď zaregistrovať ako platcu DPH.V tomto roku spoločnosť ešte nevykonáva svoju činnosť až od 1.1.2005, ale má výdaje - poštovné, pečiatka.mzda.., ktoré boli až po registrácii v obchodnom registri, čiže sú to neni zriaďovacie výdaje, treba ich účtovať s DPH alebo bez ? Je treba spraviť daň priznanie na DPH aj za toto obdobie k 25.1.2005?
Ešte príjemné sviatky všetkym účtovníkom a ekonómom (taktiež v práci?)!!!
olga88
29.12.04,20:29
Od datumu registracie je potrebne uctovat s DPH. DP sa musi podat,aj keby bolo negativne, inak DU vyrubi pokutu za nepodanie DP.
Beata
29.12.04,20:29
Vôbec nie je podstatné, či spoločnosť vykonávala, alebo nevykonávala činnosť, no dôležité je, že spoločnosť vznikla a stala sa plátcom DPH. Od tohto dňa je spoločnosť povinná podať daňové priznanie DPH za Q, alebo mesiac, podľa toho či je mesačným alebo Q plátcom. Aj keby podala nulové DP (vtedy sa označí krížikom na druhej strane tlačiva, že v zdaňovacom období nevznikla daňová povinnosť ani nárok na odpočet), alebo by bol odpočet len koruna.
KEJKA
30.12.04,15:30
prepáčte, možno to budete považovať za drzosť vzhľadom k Vášmu požehnane veľkému počtu príspevkov, ale vadí mi výraz "plátca" v slovenčine, keď správne má byť "platiteľ". Nie je to obyčajný preklep, tých sa dopúšťame všetci.
Na Slovensku po slovensky, nie?:)
Noel
30.12.04,18:49
Z toho mi vyplýva, že doklady do registrácie platiteľa účtujem bez DPH a po registrácii ostatné už s DPH.?
Ďakujem, za rady a ešte raz všetko dobre !!!
sara-ke
23.11.05,21:38
Dobry vecer,
chcem Vas poprosit o radu-vlastne pomoc, zacala som s uctovnictvom, mam vypocitat DPH (štvrťročný platca) a chcela by som Vas poprosit, ci by mi to mohol niekto vysvetlit uplne "polopatisticky" ako sa to robi. Bol by mi niekto ochotny napisat nejaky postup, alebo pravidla? veeeelmi dakujem uz vopred
prosiiim dost mi to súri
astensova
24.11.05,09:34
Ahoj. Čo by si konkrétne potrebovala? Môžeme sa dohodnúť cez SS. Napíš konkrétne. Rada poradím.
sara-ke
24.11.05,20:23
Ahoj, velmi dakujem, len neviem co je SS?? No tak ja mam blocky a faktury aj 1 zahranicnu FA a mam vypocitat DPH, ako? zo vsetkych mam spocitat zaklady? (no samoz. rozdelit na dan na vstupe a na vystupe a potom odpocitat??? a co zo zahranicnou?) diiik prosiiiim o odpoved
astensova
25.11.05,08:26
Spíš si všetky základy dane a následne aj DPH na vstupe aj na výstupe.Keď prerátaš Základ dane na vstupe čiže nákup a vynásobíš ich 19% musí ti sedieť suma celková napr. Zaklad je 500,- Daň 19% 95,- Spolu 595,- Tak isto to urobíš aj na výstupe rozdiel dane je buď nadmerný odpočet alebo povinnosť. Odpočet je vtedy ak je daň na vstupe väčšia ako na výstupe. Daňová povinnosť opačne ak je daň na výstupe väčšia. Neviem aká je to faktúra zo zahraničia o čo sa jedná a kto ju vystavil. Prepáč, že som sa včera nemohla už s tebou spojiť ale mala som problém s PC. SS je súkromná správa a náchádza sa v pravo hore pod vitajte.
sara-ke
25.11.05,15:24
ahoj dakujem velmi pekne, pomohla si mi. Este sa spytam na tu FA-dosla nam z Madarska 64 700 fotintov, ale je z juna a my sme stvrtrocny platcovia DPH, a nebola zapocitana ako teraz?? ako sa to prepocitava??