kalkulka
16.01.07,05:44
Pozdravujem všetkých poraďákov. Chcem iba upozorniť kolegyne a kolegov, ktorí sú sprostredkovatelia SDS, aby im pri plnení svojich povinnosti neušla povinnosť zrušiť registráciu na DÚ, ak nevykonávajú žiadnu inú podnikateľskú činnosť na základe živnostenského listu. Dnes je posledný deň v zmysle zák. 511/1992 Zb. Ja len tak, aby sme náhodou neplatili pokutu, ak nemusíme. Prajem všetkým úspešný slnečný deň.
Valika
16.01.07,16:20
Dobrý večer prajem, prosím súrne o radu. Syn vykonával bez živnostenského oprávnenia sprostredkovanie poistenia ale asi nie SDS ale všeobecné napr. životné poistenie, poistenie majetku. Celý rok 2006 je v zahraničí. Vzťahuje sa aj na neho povinnosť zrušiť registráciu na DÚ? Spolupracoval s OVB Allfinanz a ja sa neviem dostať k zmluve alebo k zrušeniu tejto zmluvy. Ďakujem.
Valika
17.01.07,06:55
To mi nikto neporadí?
Valika
17.01.07,15:28
Asi sa tento druh sprostredkovania poistenia automaticky zo zákona nezrušil? Vdaka za každý názor.
Jozef Mihál
17.01.07,15:34
Tento druh sprostredkovania sa automaticky zo zákona nezrušil.
Pepa
17.01.07,15:35
Dobrý večer prajem, prosím súrne o radu. Syn vykonával bez živnostenského oprávnenia sprostredkovanie poistenia ale asi nie SDS ale všeobecné napr. životné poistenie, poistenie majetku. Celý rok 2006 je v zahraničí. Vzťahuje sa aj na neho povinnosť zrušiť registráciu na DÚ? Spolupracoval s OVB Allfinanz a ja sa neviem dostať k zmluve alebo k zrušeniu tejto zmluvy. Ďakujem.
Ak bol AJ sprostredkovateľom SDS /držiteľ licencie UFT/ ÁNO toto je povinný zrušiť - ak má zmluvy na základe ktorých vykonáva činnosť sprostredkovateľa poistenia toto ostáva naďalej. Zo zákona zaniká len činnosť sprostredkovateľov SDS.
Ofélia
17.01.07,15:50
Ak bol na skúškach roku 2005, tak by licenciu mal mať / pokiaľ má "maturitu". Jeho sprostretkovateľská zmluva stále platí, pokiaľ mu niekto, teda jeho nadriadený neukončí spoluprácu. OVB posielalo v októbri 2006 nové zmluvy na základe registrácie NBS, ak podpísanú zmluvu neodovzdal do určitého dátumu s potrebnými dokladmi OVB mu samé zmluvu zruší. Vy vlastne ani neviete či mu zmluva s OVB existuje?! Ak áno potom musí byť vedený aj na DÚ a mať DIČ! Bolo by dobré zavolať do spoločnosti v BA a overiť či má platnú zmluvu ( či ju už nemá zrušenú).