stanka613
16.01.07,08:41
chcela by som sa opytat ohladom dani z prijmu
dotycna osoba pracuje ako zdrav.sestricka aj cely rok 2006
za min.rok posle danové priznanie (dan z príjmu FO), ale popri tom kupila nehnutelnosti a niektoré aj predala , a zároven poberá nájom za prenajom bytov ake danové priznania mam podat
mysimis
16.01.07,07:42
Daňové priznanie typu B.
Johanka
16.01.07,07:51
chcela by som sa opytat ohladom dani z prijmu
dotycna osoba pracuje ako zdrav.sestricka aj cely rok 2006
za min.rok posle danové priznanie (dan z príjmu FO), ale popri tom kupila nehnutelnosti a niektoré aj predala , a zároven poberá nájom za prenajom bytov ake danové priznania mam podat
V daňovom priznaní typ B uvedie všetky druhy príjmov - aj zo závislej činnosti. Nepodáva zvlášť priznanie na príjmy zo zamestnania a zvlášť za ostatné.
stanka613
16.01.07,08:16
pytala som sa kvoli tomu ze moj sef hovori ze sa poda 1 DP za mzdu
a druhé sa podá za prenéjom a kupu a predaj nehnutelnosti a ja som vedela ze ako FO nemozem podat 2 DP
kaiz
16.01.07,12:13
Poprosil by som o radu, uz som to na porade preluskal zhora nadol, ale neviem, ako mam do dp- FO-B zaratat prijem- odchodne a vysluhovy prispevok. Som szco a vyplnenie poloziek zivnostnika mi je jasne. ale mal som kazdy mesiac vysluhovy prispevok, ktory bol zdaneny col. uradom, cize cash a jednorazove odchodne, ktore podla § 52 ods 5 je oslobodene od dane. mam to dat do DP, resp. do ktorych riadkov? Dakujem vopred.
daniek
16.01.07,12:27
Poprosil by som o radu, uz som to na porade preluskal zhora nadol, ale neviem, ako mam do dp- FO-B zaratat prijem- odchodne a vysluhovy prispevok. Som szco a vyplnenie poloziek zivnostnika mi je jasne. ale mal som kazdy mesiac vysluhovy prispevok, ktory bol zdaneny col. uradom, cize cash a jednorazove odchodne, ktore podla § 52 ods 5 je oslobodene od dane. mam to dat do DP, resp. do ktorych riadkov? Dakujem vopred.
ak si bol poberateľom výsluhového dôchodku celý rok 2006 t.j. od 1.1.2006 uvedieš to na strane 2 daňového priznania - III. ODDIEL - Údaje na uplatnenie zníženia základu dane - vtedy už nemáš nárok na odpočítateľnú položku na daňovníka. Ak si však začal poberať 2.1.2006 neuvádzaš ho nikde a nárok na odpočítateľnú položku ešte v roku 2006 máš.
kaiz
16.01.07,14:12
dik za reakciu, ale to nie je vysluhovy dochodok ale prispevok. vysluhovy dochodok je oslobodeny od dane rovnako ako odchodne/§9,ods.2 pism. g/
daniek
17.01.07,12:07
o výsluhovom príspevku počujem prvýkrát aký je medzi nimi rozdiel?
kaiz
18.01.07,08:41
Vysl.dochodok ziska policajt,vojak,colnik,hasic atd. po 15 rocnom statnozamestnaneckom pomere. V.prispevok dostavaju ti, ktori uz su alergicki na zelenu farbu, ale 15 r. to tam nevydrzali. je to len docasny prispevok od 1-3 r. podla odsluzenych rokov.
Na DU mi povedali, ze to mam fuknut do V. oddielu.
Marína
18.01.07,09:31
Súhlasím, určite do odd. V.
ZoDP_§5_ods.1
Príjmy zo závislej činnosti
(1) Príjmami zo závislej činnosti sú
a) príjmy zo súčasného alebo z predchádzajúceho pracovnoprávneho vzťahu, služobného pomeru, štátnozamestnaneckéhopomeru alebo členského pomeru, alebo
z obdobného vzťahu, v ktorom je daňovník pri výkone práce pre platiteľa príjmu povinný dodržiavať pokyny alebo príkazy platiteľa príjmu, ako aj príjmy za prácu žiakov a študentov v rámci praktického vyučovania a príjmy plynúce doktorandom z doktorandského štúdia,
Komentár k §5 ods.1(časť)
- ods. 1 Príjmy zo závislej činnosti sú príjmy, pri ktorých daňovník pri výkone práce
nevystupuje vo svojom mene, ale je povinný dodržiavať pokyny alebo príkazy platiteľa príjmu. Sú to predovšetkým príjmy plynúce daňovníkom z pracovnoprávnych vzťahov podľa Zákonníka práce - pracovný pomer, dohoda
o vykonaní práce, dohoda o brigádnickej práci študentov. Sú to tiež príjmy plynúce na základeštátno-zamestnaneckého pomeru, služobného pomeru vojakov, policajtov, colníkov, príjmy z členského pomeru, platy a funkčné príplatky ústavných činiteľov, poslancov Európskeho parlamentu, ……