Kaja.K
16.01.07,08:27
Zdravím a želám pekný deň,
je to asi blbá otázka, ale DPH robím prvý krát tento mesiac a potrebujem vedieť, či spravím dobre, ak zaúčtujem dodanie služby na obdobie dec. 06 až dec. 07 ako náklad v r. 06 (časť spadajúcu do r. 06) s uplatnením DPH a zvyšnú časť na nákl. budúcich období a v jan. to zaúčtujem cez ID na náklady a uplatním DPH. Môžem to tak urobiť a DPH uplatniť cez ID?
Vrelá vďaka všetkým, čo mi poradia!
Tweety
16.01.07,07:29
Zdravím a želám pekný deň,
je to asi blbá otázka, ale DPH robím prvý krát tento mesiac a potrebujem vedieť, či spravím dobre, ak zaúčtujem dodanie služby na obdobie dec. 06 až dec. 07 ako náklad v r. 06 (časť spadajúcu do r. 06) s uplatnením DPH a zvyšnú časť na nákl. budúcich období a v jan. to zaúčtujem cez ID na náklady a uplatním DPH. Môžem to tak urobiť a DPH uplatniť cez ID?
Vrelá vďaka všetkým, čo mi poradia!
Náklady máš dobre rozlíšené, rok 06 nákl., rok 07 381, ale dph uplatníš jednorazovo v decembri, to časovo nerozlišujeme.
Kaja.K
16.01.07,11:15
vrelá vďaka! veľmi mi to pomohlo. Inokedy sa pýtam nadriadenej, ale dnes má dovolenku. pekný deň!
riordan
16.01.07,11:29
treba, len podľa dní rozlíšiť náklady 06,07. Ak sú to Mt služby = paušál podľa dní rozdeliť a ostatné náklady do roku 2006.
ja to robím takto