Anairda
30.12.04,11:10
Zdravím všetkých účtujúcich .
V programe Omega účtujem niektoré stavby na strediská a teraz chcem prehľad jednotlivých stredísk( DPH, saldokonto...).
Dá sa to niekde nájsť? Zatiaľ som našla len výsledovku za stredisko, nič iné tu nevidím.
Ďaakujem a prajem veselý Silvester.
Oldi
30.12.04,12:29
Zdravím všetkých účtujúcich .
V programe Omega účtujem niektoré stavby na strediská a teraz chcem prehľad jednotlivých stredísk( DPH, saldokonto...).
Dá sa to niekde nájsť? Zatiaľ som našla len výsledovku za stredisko, nič iné tu nevidím.
Ďaakujem a prajem veselý Silvester.
Vo väčšine prehľadov, v ktorých sledovanie stredísk má opodstatnenie je táto možnosť cez "ďalšie filtre". Napr v denníku, knihe analytickej evidencie a pod. Stačí si pozrieť pri každom type prehľadu všetky možnosti. Čo sa týka Vašej otázky, DPH, saldokonto ? Sledovanie cez SZČP sa bežne využíva pri N a V, preto sú prehľady typu Výsledovka SZČP samozrejmé.
Samozrejme SZČP môžte prideliť akémukoľvek riadku účtovnému zápisu, teda aj takému, ktorý obsahuje súvahový účet. Avšak treba si rozmyslieť, čo tým chcete presne sledovať a podľa toho aj zvoliť typ prehľadu. Väčšinou a všetko dá riešiť cez denník alebo KAE - teda v prípadoch keď potrebujete zápisy na určitom účte rozbiť po strediskách a pod. Avšak DPH ? Potom si treba 343 dať po strediskách. Skúste konkretizovať požiadavku, potom sa dá lepšie poradiť. Takto všeobecne ťažko. Popíšte aký prehľad a načo chcete mať a navrhnem Vám postup...
Anairda
03.01.05,15:20
Ďakujem, urobila som to cez KAE, ďalšie filtre. Niekedy človek nevidí čo má tesne pred očami :)
Oldi
05.01.05,06:00
Za máličko....