steeven
16.01.07,10:28
Dobry Den,

byvam v druzstevnom byte (nie som jeho vlastnikom). Chcel by som poprosit skusenejsich o radu...
Chcel by som uskutocnit prevod clenskych prav na inu osobu s tym ze by to samozrejme nebolo zadarmo. Mohol by mi niekto doporucit nejaky postup ako by sa to dalo pravne osetrit tak, aby obidve strany mali nejaku poistku? Viem, ze sa to v praxi robi pomerne casto, nepoznam vsak presny postup.

Za odpovede Vam vopred dakujem.
IVEB
16.01.07,16:45
Neviem o čo presne Ti ide ohľadne tej poistky. Ale v prvom rade by som zašla na príslušné bytové družstvo pre tlačivá na Prevod členských práv a povinnosti a dohody o majetkovom vysporiadaní . Na niektorých družstvách tie tlačivá nevydávajú , ale je potrebná účasť obidvoch strán / teda prevádzajúceho a nadobúdateľa/ . Treba sa informovať čo všetko treba absolvovať / od zistenia či na byte nie je nedoplatok , technickú obhliadku bytu až po overenie podpisov na zmluve, zaplatenie poplatkov a pod/ Je viac ako pravdepodobné , že byt nepredávaš za zostatkovú hodnotu členského podielu , takže doporučujem, okrem toho čo som uviedla hore spísať samostatnú dohodu o finančnom vysporiadaní, / kedy a ako bude peniaze vyplatené. kedy bude byt uvolnený a pod/ a všetko si dať overiť u notára. / myslím podpisy účastníkov/