Andrea_Z
16.01.07,12:45
Dobrý deň, môžete mi prosím poradiť aký je pri PN maximalny vymeriavaci základ na nemocenské dávky? Koľko najviac môže dostať?Ďakujem
Antonia1
16.01.07,12:10
Dobrý deň, môžete mi prosím poradiť aký je pri PN maximalny vymeriavaci základ na nemocenské dávky? Koľko najviac môže dostať?Ďakujem
maximály vymeriavací základ pri odvode na nem. poistenie je 25 911.- SK/ mesiac
Andrea_Z
16.01.07,12:13
Asi som sa zle vyjadrila, ale zistujem aký je najvyššia možná dávka pri PN tam je nejaký strop, že? Mám prípad, nadpriemerne zarábajúceho a viem, že od sociálky môže dostať nemocenské dávky do nejakej výšky, že?
Tweety
16.01.07,12:16
Dobrý deň, môžete mi prosím poradiť aký je pri PN maximalny vymeriavaci základ na nemocenské dávky? Koľko najviac môže dostať?Ďakujem
Výška dávky


nemocenské sa určuje z denného vymeriavacieho základu (DVZ) alebo pravdepodobného denného vymeriavacieho základu (PDVZ)
od 1. do 3. dňa dočasnej pracovnej neschopnosti 25 % DVZ (pozri poskytovanie dávky) alebo PDVZ
od 4. dňa dočasnej pracovnej neschopnosti 55 % DVZ alebo PDVZ (pozri poskytovanie dávky)
DVZ = podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na nemocenské poistenie v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia
sumy nemocenského sa zaokrúhľujú na celé slovenské koruny nahor
PDVZ = jedna tridsatina vymeriavacieho základu, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie za kalendárny mesiac, v ktorom vznikol nárok na nemocenskú dávku
Antonia1
16.01.07,12:18
Asi som sa zle vyjadrila, ale zistujem aký je najvyššia možná dávka pri PN tam je nejaký strop, že? Mám prípad, nadpriemerne zarábajúceho a viem, že od sociálky môže dostať nemocenské dávky do nejakej výšky, že?
maximálny denný vymeriavací základ je 851,8685
25911*12 = 310 932 :365 = 851,8685
Andrea_Z
16.01.07,12:23
ĎAKUJEM za pomoc...