garter
16.01.07,11:51
Ako nastaviť vo Worde 2003 v hromadnej korešpodencii dátum?
V Exceli je formát napr. 16.1.2006 a do Wordu ako dokumentu hromadnej korešpodencie mi ho prenesie 16/1/2006. Chcem, aby formát dátumu bol rovnaký, ako je daný v exceli.
Chobot
16.01.07,11:33
Ako nastaviť vo Worde 2003 v hromadnej korešpodencii dátum?
V Exceli je formát napr. 16.1.2006 a do Wordu ako dokumentu hromadnej korešpodencie mi ho prenesie 16/1/2006. Chcem, aby formát dátumu bol rovnaký, ako je daný v exceli.

V hromadnej korešpondencii klikneš pravým tlačítkom myši na dátumové pole, vyberieš "Update field" . V dialógovom okne potom v stĺpci "Field names" vyberieš "Date" a v druhom stĺpci máš potom "Date formats". Tam si vyberieš formát, ktorý Ti najviac vyhovuje.

Štandardne je nastevený DD/M/YYYY.
garter
16.01.07,11:53
V hromadnej korešpondencii klikneš pravým tlačítkom myši na dátumové pole, vyberieš "Update field" . V dialógovom okne potom v stĺpci "Field names" vyberieš "Date" a v druhom stĺpci máš potom "Date formats". Tam si vyberieš formát, ktorý Ti najviac vyhovuje.

Štandardne je nastevený DD/M/YYYY.

Ďakujem pekne, a ešte ako nastaviť, keď chcem iný dátum a nie dnešný, konrétne tam mám dátumy narodení. Teraz mi to všade zmenilo na dnešný dátum.
Chobot
16.01.07,12:11
Ďakujem pekne, a ešte ako nastaviť, keď chcem iný dátum a nie dnešný, konrétne tam mám dátumy narodení. Teraz mi to všade zmenilo na dnešný dátum.

Aha, fakt to zmenilo. To mi nenapadlo, že tým to zmení na aktuálny dátum.

Trochu som sa s tým pohral a treba to spraviť nasledovne:

Kliknúť na políčko "dátum" pravým tlačítkom myši a vybrať "Toggle field codes". Následne sa Ti tam zobrazí v šedom poli taký text "MERGEFIELD "dátum" . Za toto pole, hneď za dátum vlož nasledovný text:

\@ "d.M.yyyy"

Teda potom to bude vyzerať takto:

MERGEFIELD "dátum"\@ "d.M.yyyy"

Opať pravým tlačítkom prepneš "Toggle field codes" a bude to zobrazovať dátum z databázy v správnom tvare DD.M.YYYY.

Možno sa to dá aj inak, ale teraz som narýchlo našiel tento (krkolomný)spôsob.
Mária B.
19.02.07,07:36
Dobrý deň,
prosím môže mi niekto poradiť v hromadnej korešpodencii ako nastaviť
pevnú pozíciu zlučovacieho poľa ? Keď vkladám dve zlučovacie polia do jedného riadku, začiatok druhého sa mi posúva podľa skutočnej dĺžky prvého slova, niekedy prejde aj na nový riadok.
Ďakujem.
Mária B.
Chobot
19.02.07,07:55
Dobrý deň,
prosím môže mi niekto poradiť v hromadnej korešpodencii ako nastaviť
pevnú pozíciu zlučovacieho poľa ? Keď vkladám dve zlučovacie polia do jedného riadku, začiatok druhého sa mi posúva podľa skutočnej dĺžky prvého slova, niekedy prejde aj na nový riadok.
Ďakujem.
Mária B.

A čo by si chcela dosiahnuť? Aby sa prekryli? Veď to je logické, že pokiaľ je text prvého poľa dlhlší, tak posunie začiatok druhého poľa, prípadne, že druhé pole sa rozdelí do 2 riadkov.

Pevnú pozíciu druhého poľa môžeš inak nastaviť tabelátorom. Ale ak prvé bude dlhšie, aj tak sa posunie. Alebo chceš text prvého poľa urezať?

Skús uviesť konkrétny príklad, nech lepšíe pochopím Tvoj problém.
Mária B.
19.02.07,08:40
Do dokumentu hromadnej korešpodencie doťahujem údaje z excelovskej tabuľky : meno priezvisko a rodné číslo. Chcem, aby to vyzeralo napr.
Anna Krátka 543112/5478
Milan Červenočierny 689745/5874
Jana Kratochvíľová 415878/9854

Teraz to vyzará takto :
Anna Krátka 543112/5478
Milan Červenočierny 689745/5874
Jana Kratochvíľová 415878/9854
Mária B.
19.02.07,08:42
Snažila som sa to napísať v prvom prípade pekne podsebou (rodné čísla),
ale editor mi medzery odstránil, takže som to poslala vlastne rovnaké.
Mária B.
19.02.07,08:44
Chcem, aby pole s rodným číslom začínalo vždy na rovnakej pozícii formulára,
aby sa mi neposúvalo doprava podľa dĺžky mena a priezviska.

Ďakujem.
Chobot
19.02.07,09:22
Chcem, aby pole s rodným číslom začínalo vždy na rovnakej pozícii formulára,
aby sa mi neposúvalo doprava podľa dĺžky mena a priezviska.

Ďakujem.

Tak jednoducho zadefinuj tabelátor pre druhé pole dostatočne ďaleko od prvého a druhé pole Ti bude začínať vždy na rovnakom mieste.

Ako príklad Ti prikladám dva súbory v prílohe.
Mária B.
19.02.07,09:45
Ďakujem, pomohlo.
pvav
12.02.09,07:29
Problém je v spôsobe pripojenia k zdroju dát (v tomto prípade k xls tabuľke).

Riešenie:

Problém je způsoben použitou metodou pro připojení ke zdroji dat. Výchozí metoda je "Databázové soubor OLE DB", avšak tato metoda nepřenáší formátování hodnot. Pro úpravu tohoto chování je nutné zvolit metodu "Sešity MS Excel pomocí rozhraní DDE". Příklad řešení popisuje následující postup. Jedná se pouze o náznak s důrazem na správné otevření zdroje dat.

Vytvořte sešit "data.xls" s oblastí dat "data", která obsahuje datumové hodnoty v problematickém formátu. Soubor uložte.
Otevřete aplikaci Microsoft Word s novým dokumentem. Zvolte z nabídky Nástroje - Možnosti - karta Obecné. Zaškrtněte políčko "Při otevírání potvrdit převod".
Zvolte z nabídky Zobrazit - Panely nástrojů - Hromadná korespondence.
Na zobrazeném panelu klepněte na ikonu Otevřít zdroj dat a zvolte soubor "data.xls".
Zobrazí se dialog s dotazem na typ zdroje dat. Výchozí je zvoleno "Databázové soubory OLE DB". Zvolte metodu "Sešity MS Excel pomocí rozhraní DDE" a potvrďte klepnutím na tlačítko OK.
Zvolte rozsah buněk "data". Klepněte na ikonu "Vložit sloučená pole" a vložte příslušná pole.
Dále pokračujte v tvorbě dokumentu jako obvykle.