aglv
16.01.07,14:35
Prosim o radu tych co uz maju skusenosti:
mozem poziadat Urad prace o nenavratny financny prispevok na podnikanie resp. samozamestnavanie z ESF aj ked uz raz mojmu byvalemu zamestnavatelovy namna takyto prispevok vyplatili? Na moje miesto uz obsadil inu osobu takze sa mi nezda zeby som ako nezamestnana nemohla poziadat o prispevok.
Ale pre istotu ak ma niekto skusenosti nech poradi
Vopred dakujem.
AdaG
16.01.07,13:57
Z mojich skúseností viem, že nikto neskúma, či dostal na teba nejaký zamestnávateľ príspevok. Teraz chceš príspevok na začatie podnikania - taký si ešte nedostala!
Melnick
16.01.07,14:57
A potom,to sú dva úplne odlišné projekty. Navyše podnikateľ nedostal príspevok na Teba ,ale na vytvorené pracovné miesto,ktoré môže preobsadiť aj stokrát.
Tebe nič nebráni požiadať o príspevok na podnikanie.
aglv
17.01.07,06:00
Dakujem za odpovede. Potesili ste ma.
aglv
17.01.07,09:52
Este ma tak napadlo. Vie mi niekto povedat ako to je ak by som nahodou po ziskani nenavratneho prispevku z ESF na podnikanie otehotnela a isla na matersku, musela by som pozastavit zivnost alebo namiesto materskej mat zivnost a podnikat dalej aj popri materskej, alebo peniaze vratit?
Poberam totiz aj invalidny dochodok a urcite poberat dochodok, matersku, a podnikat to by asi nebolo v ramci zakona.Nevyznam sa vtom velmi.
Co by bolo potom vyhodnejsie? Dochodok a ponechanie zivnosti bez naroku na matersku alebo pozastavit zivnost a poberat matersku a dalej dochodok?