dracica
16.01.07,14:46
Prosím poraďte mi nejaké účinné tabletky proti bolesti, dneska ma začal príšerne bolieť zub. Volala som zubárovi a on ma objednal až na zajtra...:mee:
aglv
16.01.07,13:52
Ibalgin, Voltaren. Ale radsej by som na Vasom mieste isla na pohotovost a necakala do zajtra.
bezradná
16.01.07,13:54
Prosím poraďte mi nejaké účinné tabletky proti bolesti, dneska ma začal príšerne bolieť zub. Volala som zubárovi a on ma objednal až na zajtra...:mee:
No to ti vyzerá pekný večer a ešte krajšia noc. Mne zaberá nurofen forte, ale sestra si musí vziať ibalgin 400, každé štyri hodiny. Ešte ti môžem odporučiť vyplachovať ústnu dutinu roztokom tantum verde - aj ten môže trocha tlmiť bolesť.

http://d.jahho.cz/g/zdravotnictvo/07.gif

PS. Súhlasím s horeuvedeným. Ak máš možnosť, radšej choď na tú pohotovosť
dracica
16.01.07,13:57
Ibalgin, Voltaren. Ale radsej by som na Vasom mieste isla na pohotovost a necakala do zajtra.

Na pohotovosť ma nikto nedostane aj keby som mala šriabať omietku od bolesti...raz som bola na pohotovosti a zubár sadista mi vyvrtal zub a nechal mi to tak, že mám ísť na druhý deň k svojmu zubárovi dať si to zablompovať
marči
16.01.07,14:06
Ahoj ! Skús Ibalgin, ten by mal zabrať !
dracica
16.01.07,14:09
Ahoj ! Skús Ibalgin, ten by mal zabrať !

Kolegyňa mi dala Novalgin, neviem čo to je ale že vraj je to proti bolesti...
camelfly
16.01.07,14:10
Na pohotovosť ma nikto nedostane aj keby som mala šriabať omietku od bolesti...raz som bola na pohotovosti a zubár sadista mi vyvrtal zub a nechal mi to tak, že mám ísť na druhý deň k svojmu zubárovi dať si to zablompovať

len aby ti zabrali tabletky pri tej bolesti, potom bude naozaj najlepsie ak zbehnes na pohotovost lebo do rana je este vela hodin
tonkat
16.01.07,14:25
Kolegyňa mi dala Novalgin, neviem čo to je ale že vraj je to proti bolesti...
Novalgin je dobrý, aspoň ja mám s ním dobré skúsenosti, zabral mi aj pri operácii ďasien.
dana9
16.01.07,14:27
Viem, ze mi to nikto nebude verit, sama by som tomu NIKDY NEUVERILA, ale mala som zapaleny koreň zuba a fakt to pomohlo. Treba žuvať na tej bolavej strane klinček (korenie).
dracica
16.01.07,14:37
A koľko budem platiť, keď som nebol na preventívnej prehliadke ja predpokladám že tam nechám aj tisícku...
Hlinkovx
16.01.07,15:01
Kolegyňa mi dala Novalgin, neviem čo to je ale že vraj je to proti bolesti...
mne keď už nezaberá ani Ibalgin 600 tak potom nastupuje Novalgin - áno....je to od bolesti a na zápaly
Kolenčík
16.01.07,15:06
pre začiatok skús vatu namočiť do alkoholu /vodka, borovičák a pod./ a daj do ucha, vždy však do ucha na opačnej strane, ak bolí zub vľavo, daj do pravého, určite zaberie.
monr
16.01.07,16:17
mne nezaberali ziadne tabletky z bezne dostupnych, 2 dni som tak trpela, kym ma mohol zubar zobrat, a nakoniec mi tam nieco porobil, ale dal mi nejake lieky od bolesti, brali sa kazdych 12 hodin a stali okolo 400 korun. a az tie potom zabrali
IVEB
16.01.07,16:22
Pozn. Asi máte zlých zubárov, nakoľko dobrý zubár Vás pri bolestiach musí ošetriť hneď. Tak by to malo byť , aj keď u niektorých to tak nefunguje. Ja s pohotovosťou mám len dobré skúsenosti , nakoľko predošlý zubár mi liečil zub antibiotikami , a až na pohotovosti sa mi uľavilo. Dnes keď mám bolesti, idem k zubárovi ihneď, ani sa neobjednávam. Toť môj názor.
Janka6685
16.01.07,16:27
Tiež si myslím, že akútne prípady musia brať okamžite. Aspoň moja zubárka to tak určite robí. Veď musia pomôcť hneď......keby som si rozbila hlavu, tiež ma nenechajú čakať deň dva a až potom by to zašili..., nie?
dracica
16.01.07,17:34
Dala som si tabletku a trochu to prešlo budem sa modlit aby som to do zajtra vydržala..ináč mám perfektného zubára nemôžem sa sťažovať, pretože je taký dobrý má veľa pacientov a nestíha
Janka6685
16.01.07,17:53
Dala som si tabletku a trochu to prešlo budem sa modlit aby som to do zajtra vydržala..ináč mám perfektného zubára nemôžem sa sťažovať, pretože je taký dobrý má veľa pacientov a nestíha

Prajem ti krásne sníčky.......lebo to bude znamenať, že budeš spať.......a zub ti dá pokoj:)
dracica
16.01.07,17:56
Prajem ti krásne sníčky.......lebo to bude znamenať, že budeš spať.......a zub ti dá pokoj:)

To teraz ma zase začala bolieť hlava, pripadám si už ako hypochonder ja plná vitality takto dopadnem a ešte k tomu som dokopy nič nespravila:mee: :mee: :mee:
Tweety
16.01.07,18:04
To teraz ma zase začala bolieť hlava, pripadám si už ako hypochonder ja plná vitality takto dopadnem a ešte k tomu som dokopy nič nespravila:mee: :mee: :mee:
Ak bolí zub, to je skoro, akokeby bolel celý človek.:mee: Tak už nepracuj, a choď oddychovať:) .
dracica
17.01.07,06:41
ďakujem všetkým za rady, práve som sa vrátila od zubára
Tweety
17.01.07,06:47
ďakujem všetkým za rady, práve som sa vrátila od zubára
Takže OK, zúbčok nebolí? Dochtor dal liečiky?
dracica
17.01.07,06:50
nerob si zo mňa srandu Tweety, však som mu ani nevedela povedať, ktorý zub m a bolí..:)
nikolusenka3
01.04.08,15:39
boli ma zaplombovany zub...raz ma boli raz nie....co mam robit????je mozne ze mi vyberu nerv???ako bude stomatolog pristupovat???ake zakroky vykona????prosim pomoc
nikolusenka3
01.04.08,15:47
sak mi pomozte co mam robit preboha!!!
judita1971
01.04.08,16:38
už bežím s tabletkou, ale len na dušu. zober si tabletku a choď k zubárovi. nemám s tým skúsenosti, keď bolí plomba, neviem či ti vyberú nerv. ale možno tam máš nejaký zápal, ktorý treba vyliečiť. niekedy dávali najprv vložky a potom plombovali, keď zub bolel. Na bolesť zubov mám osvedčené tabletky - solphadein - asi tak sa píše - sú aj šumivé . a tie zaberajú veľmi rýchlo - overené - sú to tabletky na silnú bolesť.

PS : vyššie uvedený príspevok - sak mi pomozte co mam robit preboha!!! -akceptujem v prípade, že ťa ten zub bolí veľmi. Nakoľko si tu nováčik a príspevkov máš 2 vedz, že takto sa tu u nás na PORADE nežiada o pomoc. Prečítaj si ETIKETU -keď ťa nebude bolieť zub a vitaj medzi nami.
martakremnica
01.04.08,17:08
Vyborny je proti bolesti zubov ALGIFEN.
BXLmiami
02.04.08,08:55
Na pohotovosť ma nikto nedostane aj keby som mala šriabať omietku od bolesti...raz som bola na pohotovosti a zubár sadista mi vyvrtal zub a nechal mi to tak, že mám ísť na druhý deň k svojmu zubárovi dať si to zablompovať:)Zubár spravil prvú pomoc lege artis,uvoľnil zub a nechal ho otvorený,aby hnis mohol vytekať von a nešiel dnu do kosti.Keby bol sadista,zablombuje Ti ho,to by si do rána pekne tancovala:)
Andrea Mihockova
19.04.12,17:21
Zdravím všetkých, ktorých bolia zuby. Aj mňa boleli. Samozrejme, že som si myslela, že to po liekoch prejde. Ale mýlila som sa. Neprešlo a bolo to čím ďalej tým viac neznesitelnejšie. Už som v noci nemohla ani spávať tak som sa odhodlala navštíviť zubárku. Zub musel ísť von. Všetko bolo bezbolestné. Na druhý deň to bolo omnoho horšie ako keď ma bolel predtým. Čo som pohltala liekov od bolesti ani neviem spočítať a k tomu antibiotiká. Trvalo to tak celý víkend, pokračovalo v pondelok aj v útorok. V robote božie utrpenie. Bolelo to hlavne po prechode z chladu do tepla. Pokial som bola vonku na chlade tak bolo fajn. Prišla som do tepla - neznesitelná bolesť. Kolegyňa v práci mi povedala, že mám vyskúšať repíček. Tak moja prvá cesta z roboty bola lekáreň. Uvarila som si doma odvar z repíčka a vypláchla som si ústa. Od bolesti som ho aj vypila. Na moje prekvapenie bolesť postupne ustupovala. A tá úľava. Takže doporučujem jeden jediný liek na všetko - REPÍK LEKÁRSKY. Naozaj je na všetko. Stačí ak si ho vygúglite a dozviete sa o ňom čo potrebujete. Prajem vám, čo najmenej bolesti a trápenia so zubami. :)
katkanovak
26.04.12,05:41
Ja si davam nurofen. Nie ten detsky sirup, ale normalne dospelacky.
Zuzkaa2
27.04.12,11:38
Nurofen zabera podla mna najlepsie.
Indeed
28.04.12,23:22
30 zubov je zbytočne veľa pre človeka...

A pri liečebných postupoch aké sa praktizujú v dnešnej dobe
/že zaplombovaný zub vydrží tak 2 týždne potom plomba vypadne/
sa oplatí pokazený zub rovno VYTRHNÚŤ !

Potom samozrejme treba zubné náhrady , ale tie nebolia a vydržia už na furt !
malawka
29.04.12,12:12
no u nas zabera ibuprofen na vsetko - zuby, brucho, hlava a detom na horucku a bolest tiez davam nurofen - ten ma myslim tiez tu ucinnu latku
Esie
12.11.12,14:01
Ibalgin
ludmilla
12.11.12,19:23
... a čo tak pravidelné "STK" u zubára? aj autám ich robíme, doprajme si aj mi tento prepych :) a na lieky môžeme zabudnúť

P.S. prvá pomoc môže byť aj žuvanie klinčekov, alebo vývar z nich, zo šalvie
Horak63
12.11.12,21:53
No ta noc asi nebude kratka...ja som jedol aj 2brufeny 400...ale pomahaju ĺadove obklady.skus..
Horak63
12.11.12,21:57
A ak nie,tak ti ich vysekaju aj s kostou ako mne :-)potom to uz tak neboli:-)prepac za trocha cierny humor.hlavne prezi dako do rana a tie obklady skus.a neboj.dobre bude.drzim palce