ivanaj
16.01.07,16:09
ahojte,
mam takyto pripad. 11.1. nastupila zamestnankyna do prace, avsak uz na druhy den neprisla do prace, nikto sa jej nemohol dovolat a v pondelok sa zrazu zjavila s PN/kou. Dostala som pokyn na ukoncenie PP v skusobnej dobe par. 72, tak som jej dnes volala, ze ako sa citi apod. a kedze jej planovany odpocinok je minimalne 10 dni, tak som jej oznamila ze s nou koncime pracovny pomer a ze ked sa bude citit uz uplne fit a vyliecena tak sa moze ozvat. Chcem jej poslat na dorucenku skoncenie PP v sk. dobe k datumu dnesnemu (kedy som jej oznamila telefonicky skoncenie PP). Je tento postup v sulade so zakonom?
A co s PN-kou ktoru nam uz dorucila? poslat jej ju naspat?
dakujem
Jana Motyčková
16.01.07,15:23
PN platiť náhradu príjmu pri PN až do skončenia pracovného pomeru. Potom postúpiť na SP, ďalej bude vyplácať SP.
ivanaj
17.01.07,10:09
Lenze preco platit PN/ku do skoncenia ked s nou sme rozviazali prac. pomer ku vcerajsiemu datumu?
jankasm
17.01.07,10:26
Lenze preco platit PN/ku do skoncenia ked s nou sme rozviazali prac. pomer ku vcerajsiemu datumu?

PN platiť náhradu príjmu pri PN až do skončenia pracovného pomeru. Potom postúpiť na SP, ďalej bude vyplácať SP. - toto je odpoveď od somij.
Somij ti predsa nenapísala, že máš platiť PN až do jej skončenia.
Ale že máš platiť PN do skončenia pracovného pomeru t.j. do včerajšieho dňa a potom ju postúpiš na SP, ktorá mu ju začne vyplácať od nasledujúceho dňa po skončení PP.
ivanaj
17.01.07,15:05
OK, OK, dakujem za vysvetlenie. Nebolo to jedno jednoznacne napisane.
Ale diky moc.