Janka6685
16.01.07,16:16
Ahojte.

Stala sa mi jedna nepríjemnosť. Nejaký "dobrák" ma prihlásil bez môjho vedomia a podpisu do Unionu. Mal samozrejme chybné údaje: adresa, telefón, ČOP, dokonca som podľa prihlášky osoba, za ktorú platí poistné štát (a to som pritom SZČO). Chvíľu som teda bola poistencom Unionu. Podala som na nich sťažnosť, v ktorej mi chvalabohu vyhoveli a tak som odrazu poistencom starej poisťovne. Na prvý pohľad je to vybavená vec, ale chcem sa opýtať na váš názor, či by som aj tak nemala podať na zdravotnú poisťovňu alebo na dotyčného, čo mi vypisoval prihlášku (alebo na oboch) trestné oznámenie? Ide mi o to, že mi narobili problémy, lebo som musela behať po poisťovniach, po doktoroch a zisťovať, čo sa stalo. Stálo ma to nervy a čas a keď si pomyslím, že keby som nemenila poisťovňu (na inú ako Union), tak by som z toho mala obrovské problémy: zle by som posielal úhrady, nevrátila by som kartičku, žiaden lekár by ma neošetril,....čo by malo za následok ďalšie vybavovačky, vysvetlovačky,... a zas nervy a čas. A verím, že podobných prípadov je viac, či už o tom podvedené osoby vedia a v horšom prípade nevedia.

Máte niekto takú skúsenosť? Čo mi radíte? Nemám rada také naťahovačky, ale v rodine ma každý otravuje, že to nemám nechať tak...

Za každý dotaz, radu, pripomienku vopred ďakujem:)
andrej_rv
16.01.07,15:30
Nejaký postup pre "podvodných" poistencov je aj na stráne Úradu pre dohľad:
http://www.udzs.sk/buxus/generate_page.php?page_id=319
P.S. A možno by bolo vhodné podať podnet aj na Úrad pre ochranu osobných údajov.
Janka6685
16.01.07,15:37
Nejaký postup pre "podvodných" poistencov je aj na stráne Úradu pre dohľad:
http://www.udzs.sk/buxus/generate_page.php?page_id=319
P.S. A možno by bolo vhodné podať podnet aj na Úrad pre ochranu osobných údajov.

Ďakujem Andrej, tiež som si to čítala. Všetko to som už urobila, len teraz ma rodina a priatelia poučujú, že by som mala osobne podať trestné oznámenie a neviem, či vlastne smiem.

btw, s tým Úradom pre ochranu osobných údajov máš tiež pravdu.

mimotemyasi som mala ísť na právo:p
Marianna01
16.01.07,15:44
Ahojte.

... a keď si pomyslím, že keby som nemenila poisťovňu (na inú ako Union), tak by som z toho mala obrovské problémy: zle by som posielal úhrady, nevrátila by som kartičku, žiaden lekár by ma neošetril,....čo by malo za následok ďalšie vybavovačky, vysvetlovačky,... a zas nervy a čas.


Súhlasím s tým, že sú to riadne nervy, ale neviem, či pochodíš s tvrdením čo by sa mohlo stať. Je to ako v tej rozprávke o krčmárke, ktorá dala hosťovi na raňajky vajce a potom chcela zlatku, pretože z toho vajca mohla byť sliepka, ktorá by zniesla vajce... Odpoveď by opäť mohla byť ako v onej rozprávke, zasaď krčmárka uvarenú fazuľu a keď Ti zarodí, predaj...

Možno by som ani ja nenechala veci bez testného oznámenia (ako sa poznám, asi nie), al eneodvolávaj sa na toč, čo sa mohlo stať, ale čo sa skutočne stalo. Niekto Ťa podviedol, sfalšoval Tvoj podpis, zneužil Tvoje meno i iniciály.
andrej_rv
16.01.07,15:44
.. len teraz ma rodina a priatelia poučujú, že by som mala osobne podať trestné oznámenie a neviem, či vlastne smiem.
Neviem, či náhodou na základe Tvojho oznámenia nepodá podnet na trestné stíhanie Úrad na ochranu osobných údajov. Však im pošli mail, ako by si mala postupovať ;)
Janka6685
16.01.07,15:54
Viem, že by som nemala argumentovať tým, čo by sa mohlo stať....to sa len tak sťažujem:p

Btw, keby som chcela podať trestné oznámenie rovno na súd......je nejaká webová stránka, kde by som sa dočítala, akým spôsobom sa to robí?
Orsz
16.01.07,16:12
Myslím, že Andrej má pravdu - v rámci Úradu dohľadu nad zdravot. staroslivosťou sa to bude riešiť ako tresný čin - ak sa zistí kto to urobil.
Len treba na to prízvukovať, aby sa to nezmietlo zo stola, malo by sa takýmto podvodom predchádzať - preto to treba doriešiť do konca.
Janka6685
16.01.07,16:17
Myslím, že Andrej má pravdu - v rámci Úradu dohľadu nad zdravot. staroslivosťou sa to bude riešiť ako tresný čin - ak sa zistí kto to urobil.
Len treba na to prízvukovať, aby sa to nezmietlo zo stola, malo by sa takýmto podvodom predchádzať - preto to treba doriešiť do konca.

...no len aby sa to riešilo;)

takže to mám nechať na Úrad pre dohľad...?
Orsz
16.01.07,16:19
Vyskúšaj sa tam informovať o priebehu......... a potom sa rozhodneš.
Janka6685
16.01.07,16:24
O.K., ďakujem všetkým za rady...

Len ešte by som chcela vedieť, či nie je nejaká stránka, kde by som sa dozvedela niečo o trestných oznámeniach priamo na súd (ako a kde sa podávajú).....pre prípad, keby trebalo;)
bepo
16.01.07,17:15
Trestné oznámenia sa podávajú na miestne príslušnom oddelení polície a nie na súde.
Janka6685
16.01.07,17:55
Trestné oznámenia sa podávajú na miestne príslušnom oddelení polície a nie na súde.

Ďakujem. Ja sa do toho vážne nerozumiem, preto som sa rozhodla napísať na poradu.

A ešte raz všetkým ďakujem:).
Janka6685
17.01.07,14:15
Ľudia, to mi neuveríte, čo sa mi stalo.....

Poštou mi prišlo z Unionu, že vyhoveli mojej sťažnosti a že na základe toho nie som ich poistencom, preto mám vrátiť preukaz. O.k., vrátila som im. Išla som do VšZP, že mi prišiel papier z Unionu....nie som tam prihlásená a tak ostávam poistencom VšZP a potrebujem preukaz poistenca. Pani za priehradkou mi povedala, že ona si nevie zistiť ani cez telefón ani PC, či som ich poistencom (v Unione si to vedia zistiť za minútku) a preto mi nemôžu dať preukaz, že mám ísť do Unionu, nech mi vrátia ich. Vysvetlila som pani, že ich preukaz mi nevydajú a bol by mi aj tak zbytočný, lebo už nie som ich poistencom. Hodnú chvíľu som sa s ňou naťahovala, nakoniec ma poslala do podateľne, nech zanesiem žiadosť, aby mi domov poslali preukaz a zároveň tak zistia, či som ich poistencom. Nedala si nič vysvetliť, tak som šla na Union, kde mi samozrejme potvrdili moju teóriu, že mi preukaz nemôžu vydať, nech idem nazad do VšZP. Teraz nemám preukaz, potrebujem ísť k lekárke a mala by som čakať na poštu, že mi pošlú preukaz. Bohvie, ako dlho to bude trvať. Nemôžem byť predsa bez preukazu. Zajtra pôjdem do VšZP a ak mi nebudú chcieť vydať aspoň nejaké potvrdenie, tak sa asi ošalím:mad:.

Úžasné, však?:eek:
bepo
17.01.07,20:18
https://portal.udzs.sk/ tu si zadaj svoje rodné číslo a zistíš v ktorej si poistovni
Gabi03
18.01.07,05:55
Tak teraz som sa naplašila! :confused: :eek:
Na stránke, ktorú uviedol Bepo som si overovala svoje číslo a vyšlo mi toto: Poistenec má nahlásenú zmenu do poisťovne 27-Union zdrav. poisťovňa a.s. k 1. 1. 2007.
Síce mi na konci minulého roka prišiel dajaký list od Unionu, že sú radi, že som sa stala ich poistencom.... bla bla bla ale ignorovala som ho, nakoľko som nič nežiadala, nič som nepodpisovala. Tento rok mi prišiel ďalší list, že preukaz zo starej poisťovne treba vrátiť a ak nemám nový od nich môžem si vyzdvihnúť a bla bla bla. Aj tento som ignorovala. No ale teraz po uvedenom údaji :eek: :eek: :eek: som sa riadne naplašila.
Myslíte, že mám niečo konať, ak z mojej strany nevzišla ani za mak iniciatíva na zmenu poisťovne? :confused:
endrju
18.01.07,06:06
Tak teraz som sa naplašila! :confused: :eek:
Na stránke, ktorú uviedol Bepo som si overovala svoje číslo a vyšlo mi toto: Poistenec má nahlásenú zmenu do poisťovne 27-Union zdrav. poisťovňa a.s. k 1. 1. 2007.
Síce mi na konci minulého roka prišiel dajaký list od Unionu, že sú radi, že som sa stala ich poistencom.... bla bla bla ale ignorovala som ho, nakoľko som nič nežiadala, nič som nepodpisovala. Tento rok mi prišiel ďalší list, že preukaz zo starej poisťovne treba vrátiť a ak nemám nový od nich môžem si vyzdvihnúť a bla bla bla. Aj tento som ignorovala. No ale teraz po uvedenom údaji :eek: :eek: :eek: som sa riadne naplašila.
Myslíte, že mám niečo konať, ak z mojej strany nevzišla ani za mak iniciatíva na zmenu poisťovne? :confused:

Čím skôr si pôjdeš toto dať do poriadku, tým lepšie pre Teba. Môže sa Ti stať, že v tejto situácii sa u lekára nedočkáš "bezplatného" bežného vyšetrenia a bude Ti poskytnutá iba neodkladná pomoc. Okrem toho, ak to necháš "plávať", môžeš očakávať "buzerovanie" zo strany ÚDZS.
Gabi03
18.01.07,06:32
Čím skôr si pôjdeš toto dať do poriadku, tým lepšie pre Teba. Môže sa Ti stať, že v tejto situácii sa u lekára nedočkáš "bezplatného" bežného vyšetrenia a bude Ti poskytnutá iba neodkladná pomoc. Okrem toho, ak to necháš "plávať", môžeš očakávať "buzerovanie" zo strany ÚDZS.

A kam to mám ísť vybavovať? Do Unionu, nech mi ukážu mnou podpísanú zmluvu? Do starej poisťovne presviečať ich, že som stále u nich (bez akéhokoľvek dokumentu)? Na úrad pre dohľad tiež niečo dokazovať, že to tak nie je a niekto si to vymyslel? :confused: Pekne začína deň. :( A môžem si potom od niekoho nárokovať náhradu mzdy, ak sa mi to nepodarí mimo pracovného času? (To už bolo trochu mimo, ale myslím, že to také jednoduché nebude.)
otázka
18.01.07,07:06
Ľudia, to mi neuveríte, čo sa mi stalo.....

Poštou mi prišlo z Unionu, že vyhoveli mojej sťažnosti a že na základe toho nie som ich poistencom, preto mám vrátiť preukaz. O.k., vrátila som im. Išla som do VšZP, že mi prišiel papier z Unionu....nie som tam prihlásená a tak ostávam poistencom VšZP a potrebujem preukaz poistenca. Pani za priehradkou mi povedala, že ona si nevie zistiť ani cez telefón ani PC, či som ich poistencom (v Unione si to vedia zistiť za minútku) a preto mi nemôžu dať preukaz, že mám ísť do Unionu, nech mi vrátia ich. Vysvetlila som pani, že ich preukaz mi nevydajú a bol by mi aj tak zbytočný, lebo už nie som ich poistencom. Hodnú chvíľu som sa s ňou naťahovala, nakoniec ma poslala do podateľne, nech zanesiem žiadosť, aby mi domov poslali preukaz a zároveň tak zistia, či som ich poistencom. Nedala si nič vysvetliť, tak som šla na Union, kde mi samozrejme potvrdili moju teóriu, že mi preukaz nemôžu vydať, nech idem nazad do VšZP. Teraz nemám preukaz, potrebujem ísť k lekárke a mala by som čakať na poštu, že mi pošlú preukaz. Bohvie, ako dlho to bude trvať. Nemôžem byť predsa bez preukazu. Zajtra pôjdem do VšZP a ak mi nebudú chcieť vydať aspoň nejaké potvrdenie, tak sa asi ošalím:mad:.

Úžasné, však?:eek:

Janka, ale veď keď si nemenila poisťovňu ako to, že nemáš preukaz poistenca?
Celé je to nejaké domotané, viď Tvoja zadaná téma z 8.8.2006 - zmena zdravotnej poisťovne. /Dôvera/
Janka6685
18.01.07,08:05
Janka, ale veď keď si nemenila poisťovňu ako to, že nemáš preukaz poistenca?
Celé je to nejaké domotané, viď Tvoja zadaná téma z 8.8.2006 - zmena zdravotnej poisťovne. /Dôvera/
Jasné, že nemám preukaz poistenca. Veď keď som zistila, že ma niekto prepoistil do Unionu, tak som síce išla do Unionu, podala som sťažnosť, ale zatiaľ, kým mi nedoručili odpoveď na moju sťažnosť, tak som bola poistencom Unionu a zo všzp ma tým pádom odhlásili. Preto, ak som nechcela dostať pokutu, tak som preukaz do všzp musela vrátiť do 8.1.2007.

Gabi, choď do Unionu, povedz im, čo sa ti stalo a podaj tam sťažnosť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (v Unione ti dajú tlačivo). Zároveň sa opýtaj,ako máš zatiaľ postupovať, pretože v tvojom prípade je na odovzdanie preukazu neskoro (myslím v zákonnej lehote). Ale neboj sa ničoho, žiadne pokuty platiť nebudeš, pretože Úrad pre dohľad...ti musí tvoju sťažnosť uznať za opodstatnenú.

bepo, bola som na tej stránke a zadala svoje rodné číslo. Bolo tam síce modrou napísané, že mám zmluvný vzťah zo všzp, ale zároveň bolo dole uvedené, že bola nahlásená zmena k 1.1.2007 do Unionu. A ešte vedľa je napísané, že Centrálny register poistencov je aktuálny k 30.11.2006. Čo to má vlastne znamenať. Tak som, alebo nie som poistencom všzp?

************************************************** *****
dopĺňam k poslednému môjmu odstavcu: tú databázu majú naozaj starú a neobnovovali ju po novom roku. Napíše to, že môj poistný vzťah je s tou poisťovňou, s ktorou bol minulý rok a zmena je len nahlásená na základe prihlášky. Skúšala som to aj s iným rodným číslom a potvrdila som si to:(
otázka
18.01.07,08:16
Jasné, že nemám preukaz poistenca. Veď keď som zistila, že ma niekto prepoistil do Unionu, tak som síce išla do Unionu, podala som sťažnosť, ale zatiaľ, kým mi nedoručili odpoveď na moju sťažnosť, tak som bola poistencom Unionu a zo všzp ma tým pádom odhlásili. Preto, ak som nechcela dostať pokutu, tak som preukaz do všzp musela vrátiť do 8.1.2007.


Musela vrátiť? A prečo keď si Ty nemenila poisťovňu?
Janka6685
18.01.07,08:22
Musela vrátiť? A prečo keď si Ty nemenila poisťovňu?

To je jedno, či som ju menila ja, alebo ju niekto vymenil za mňa (podvodom). Dokiaľ nemáš rozhodnutie v rukách, musíš postupovať tak, ako by si to urobila ty sama. Keďže som bola poistená v Unione, tým pádom som nebola vo všzp a ich preukaz mi bol teda nanič. Podľa zákona som ho preto musela do ôsmeho vrátiť. Neviem ako to mám ešte vysvetliť:o. Ale kľudne sa pýtaj, určite to niekomu pomôže, pretože podvedených Unoinom je na Slovensku hrozne veľa a ja im rada pomôžem. Veď si musíme navzájom, ak nám úrady nepomôžu...
otázka
18.01.07,08:27
To máš pravdu, len mi vŕta v hlave /teoreticky/, čo by sa stalo /nechcem maľovať čerta na stenu/, keby sa Ti pritrafil nejaký úraz v čase keď si bez kartičky.
Janka6685
18.01.07,08:29
Preto idem teraz do všzp, tak dám vedieť, ako som pochodila.:rolleyes:
katkaj
18.01.07,11:54
K 1.1.2007 som prehlásila jedného zamestnanca zo VŠZP do Unionu pretože mi nahlásil zmenu poisťovne. Dnes mi oznámil že zostáva vo VŠZP pretože zistil že v Unione sa niekde jeho prihláška stratila a oni ho v stanovenom termíne nezaregistrovali. Sú štvorčlenná rodina, prihláška vypisovali a odovzdávali naraz a manželka s dcérou sú prehlásené a on so synom nie sú. Asi Union nechce poisťovať chlapov :D
Takže teraz môžem stornovať prihlášku a odhlášku a dať to do pôvodného stavu. :mad: Ale asi si z poisťovne vypýtam nejaké potvrdenie že chyba nebola na našej strane :confused:
Janka6685
18.01.07,13:19
K 1.1.2007 som prehlásila jedného zamestnanca zo VŠZP do Unionu pretože mi nahlásil zmenu poisťovne. Dnes mi oznámil že zostáva vo VŠZP pretože zistil že v Unione sa niekde jeho prihláška stratila a oni ho v stanovenom termíne nezaregistrovali. Sú štvorčlenná rodina, prihláška vypisovali a odovzdávali naraz a manželka s dcérou sú prehlásené a on so synom nie sú. Asi Union nechce poisťovať chlapov :D
Takže teraz môžem stornovať prihlášku a odhlášku a dať to do pôvodného stavu. :mad: Ale asi si z poisťovne vypýtam nejaké potvrdenie že chyba nebola na našej strane :confused:

V mojej rodine poistili práveže len chlapov:D. Ináč dobrý bordel tam majú, nie?:eek:

Takže práve som prišla zo VšZP a stále nemám preukaz poistenca. Dožadovala som sa ho (alebo nejakého potvrdenia) u pracovníčky za priehradkou, ale tá mi dookola vysvetľovala, že to, že mám papier z Unionu, že už nie som ich poistencom, to ešte nič neznamená a im musí prísť papier z Úradu pre dohľad....o tom, že som naďalej ich poistencom, aby mohli stornovať odhlášku. Vraj to trvá, že za to nemôžu a musím čakať. Dala som si zavolať aj vedúcu, ktorá mi povedala to isté. Vraj, keď budú mať potvrdené, že som ich poistencom, tak mi okamžite zavolá. Ale nemá ani tušenia, ako dlho to bude trvať. Pýtala som sa, či nevie aspoň približne, že či týždeň, mesiac, tak nevedela. Sama mi ale poradila, aby som podala trestné oznámenie na polícii. Len neviem, či mi dajú nejaké tlačivo, alebo to mám napísať sama. Neviete mi náhodou poradiť, ako by to malo vyzerať (to trestné oznámenie)?


Super, aké veci sa dejú na Slovensku. Vôbec za túto situáciu nemôžem a také sú z toho ťahanice. A to ešte len budú.

Btw, spočítala som si, že za dva týždne som na dvoch poisťovniach strávila dokopy 9 hodín:eek:.
Orsz
18.01.07,19:15
No Janka, vôbec Ti nezávidím tie ťahanice. Ale rozhodne to tak nenechaj. Budeš našim vzorom ako sa brániť proti takýmto podvodom. Niektorí ľudia už fakt nemajú ani trošku sebaúcty, keď sa musia uchylovať k takýmto pokleskom, len aby zarobili.............a ty máš o starosti "postarané". Držím päste, aby sa to rýchlo doriešilo a priebežne nás informuj. Trestné oznámenie Ti pomôžu napísať na polícii.
otázka
19.01.07,08:48
Jani, mala si sa spýtať na VZP ako by sa riešila situácia, ktorú som popísala vyššie /nečakaný a náhly úraz/.
Gabi03
19.01.07,08:53
No ja som včera chcela zájsť do Unionu ZP, nech mi ukážu mnou podpísanú zmluvu alebo nejaký dokument, alebo teda nech mi poradia, ako ďalej postupovať. Samozrejme som nepochodila, nakoľko mali pracovnú dobu rovnakú ako ja, teda som ich nezastihla. Teraz aby som si zobrala dovolenku na vybavovanie niečoho, čo som vôbec nezapríčinila, ale hrozia mi pokuty?! Keby aspoň som niekomu povedala, že chcem meniť zdravotnú, ale ja som na to ani nepomyslela... :( :o

mimotemy Keby viem o nejakom mojom známom, že sa tam dal prepoistiť, určite by som ho prehovorila, aby sa na rok dal znovu inam.

PS: Ešte sa smejem cez slzy.
Janka6685
19.01.07,09:39
Orsz: Ďakujem za podporu, budem ju potrebovať:)

************************************************** *****

otázka: Veď aj sama riaditeľka sa mi ospravedlňovala, že rozpráva trochu nezrozumiteľne, lebo je práve v štádiu opravy zubov. Ja som jej povedala, že ja by som v prípade nutnosti ani nemohla ísť k zubárovi a len sa pousmiala, že s tým naozaj nemôže nič urobiť. Niekoľkokrát som jej aj pani za priehradkou spomenula, že čo ak budem musieť ísť k lekárke nutne. Dokonca som povedala, že aj musím (nie je to síce životne dôležité, ale pravidelne musím brať tabletky a už mi dochádzajú a kým dostanem preukaz, tak už ich nebudem mať - čo v konečnom dôsledku môže byť ŽIVOTNE dôležité:D...určite viete, o čo sa jedná). Keď som sa z toho dôvodu dožadovala aspoň nejakého potvrdenia, tak mi dookola hovorili, že im je to ľúto, ale nemôžu s tým nič urobiť. Nemyslite si, že som sa dala rýchlo odstaviť. Dohadovala som sa s nimi hodnú chvíľu....ale....preukaz stále nemám:mad:

************************************************** ******

Gabi: Choď tam, aby si zistila, na čom si, ale dopredu ti hovorím, že zmluvu ti neukážu. Tiež som ju chcela vidieť, ale sú v Bratislave. Keď mi prišla kladná odpoveď na moju sťažnosť, tak prílohou bola kópia zmluvy. Dosť som sa na nej pobavila.

************************************************** *******

A že píšem, že "pobavila"....možno to v tejto situácii vyznie čudne, ale ja sa už fakt ničomu nečudujem. Presne ako písala Gabi: smiech cez slzy. Je mi to celé smiešne, lebo je to neuveriteľné, ale keď si uvedomím dôsledky, tak sa mi chce plakať. :mee:

Btw, pochybujem, že bude Unoin na budúci rok fungovať. V médiách hovorili, že majú podpísané zmluvy len s 10 % poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. A to je zo zákona príliš málo. Plus dostali a ešte dostanú nenormálne pokuty aj za tie podvody s prihláškami.

Vo mne len teraz blúdi taký čertík pri pomyslení na to, že v období, keď sa podpisovali zmluvy som mala ponuky, že ak sa prepoistím do Unoinu, tak dostanem peniažky. Ja som samozrejme odmietla, lebo by som nemohla kľudne spať. Ja som už raz také trdlo, ale mám pocit, že takéto veci by sa mali robiť z presvedčenia, že poisťovňa je dobrá a nie pre peniaze a za každú cenu. A to nehovorím o 50 SK, ktoré dávali bezdomovcom, alebo o 500 Sk, o ktorých vedia aj v poisťovni, ale o 1 600,-:eek:. A ja blbá, nezobrala som a aj tak ma tam niekto poistil a ešte mám s tým takéto problémy......:eek:

...ako to bolo.......za dobrotu na žobrotu....???!!!
Orsz
19.01.07,12:57
Janka, píšeš, že Ti poslali kópiu zmluvy - bola podpísaná - v tvojom mene? To by ma zaujímalo, aký podpis tam bol.
Janka6685
19.01.07,12:59
Janka, píšeš, že Ti poslali kópiu zmluvy - bola podpísaná - v tvojom mene? To by ma zaujímalo, aký podpis tam bol.

Taký, ako som sa podpisovala, keď som chodila na základnú školu:D. Proste, ako keby sa podpisovalo malé decko:p
Orsz
19.01.07,13:07
Taký, ako som sa podpisovala, keď som chodila na základnú školu:D. Proste, ako keby sa podpisovalo malé decko:p

Podľa tohto by si mohla identifikovať toho podvodníka - čo tak nejaký tvoj bývalý spolužiak alebo spolužiačka zo ZŠ? Proste niekto, kto vedel ako sa podpisuješ aspoň za mlada.
Janka6685
19.01.07,13:14
Podľa tohto by si mohla identifikovať toho podvodníka - čo tak nejaký tvoj bývalý spolužiak alebo spolužiačka zo ZŠ? Proste niekto, kto vedel ako sa podpisuješ aspoň za mlada.

Ale nemyslela som to tak, že úplne taký podpis. Ako ti to vysvetlím.......................proste, ten podpis je moje priezvisko ale takým kostrbatým písmom. Škoda, že mám odpojený skener, hodila by som to tu. Veď tie údaje aj tak nie sú moje;).

Ináč, to čo teba, napadlo aj môjho snúbenca. Lenže neviem, prečo? Pre peniaze?:( A ako pobočka je tam uvedená pobočka v Prešove. Fakt neviem. Ale uvidím, čo s tým urobí polícia. V pondelok tam pôjdem...

Btw, počula som, že na polícii len u nás v KE na Moyzesovej majú obrovskú hromadu trestných oznámení tohoto druhu.
Gabi03
19.01.07,13:17
Ale nemyslela som to tak, že úplne taký podpis. Ako ti to vysvetlím.......................proste, ten podpis je moje priezvisko ale takým kostrbatým písmom. Škoda, že mám odpojený skener, hodila by som to tu. Veď tie údaje aj tak nie sú moje;).

Ináč, to čo teba, napadlo aj môjho snúbenca. Lenže neviem, prečo? Pre peniaze?:( A ako pobočka je tam uvedená pobočka v Prešove. Fakt neviem. Ale uvidím, čo s tým urobí polícia. V pondelok tam pôjdem...

Btw, počula som, že na polícii len u nás v KE na Moyzesovej majú obrovskú hromadu trestných oznámení tohoto druhu.

Píšeš že tie údaje nie sú tvoje. Konkrétne aké údaje? Si to vôbec ty? :D
Janka6685
19.01.07,13:22
Píšeš že tie údaje nie sú tvoje. Konkrétne aké údaje? Si to vôbec ty? :D

No meno, priezvisko a rodné číslo je moje (to by som pri skenovaní zatienila:p). Čo nie je moje, tak adresa, telefón (taká blbosť, ale predsa), číslo občianskeho preukazu (na základe ktorého bola vraj overená totožnosť), že som poistencom štátu (som SZČO - kam idú potom moje platby:D) a samozrejme podpis. Aj keby údaje boli správne, tak ja som to osobne nepodpisovala. Som dospelá osoba, ktorej ešte ostal kúsok zdravého rozumu a viem, že všetko, čo podpisujem si musím preštudovať. Dokonca aj v Metre, keď každý zákazník musel podpísať súhlas so spracovaním osobných údajov, zatiaľ čo to ľudia bez prezretia podpisovali, ja som to tam celé čítala:o
Janka6685
21.01.07,19:42
Ešte jednu vec by som chcela vedieť.....Čo si myslíte....mám podať trestné oznámenie na človeka, ktorý ma akože poisťoval (je tam uvedené jeho meno), alebo rovno na Union?
Orsz
21.01.07,21:02
Ešte jednu vec by som chcela vedieť.....Čo si myslíte....mám podať trestné oznámenie na človeka, ktorý ma akože poisťoval (je tam uvedené jeho meno), alebo rovno na Union?
Skúsila by som to najprv cez UNION. Ale je jasné že išlo o podvod - a dosť nechutný - písala si pred tým, že už viacerí ludia podali trestné oznámenie v takomto prípade - zrejme na polícii. No a nechutným spôsobom - sa obohatil - za každu takuto osobu zinkasoval 1600,-Sk. Podľa mňa by si mala nárok aj na preplatenie nákladov, ktoré Ti vznikli s týmito opletačkami - a myslím že by to mohla riešiť nová zdravotná poisťovna UNION, aby si zachránila svoju povesť.
Gabi03
22.01.07,05:59
Tak ak ste včera sledovali správy, iste viete, že tento "fenomén" sa netýka len pár ľudí.
Bola by som rada, ak už má niekto túto tortúru (okrem Janky) za sebou, aby sa s nami podelil so svojimi skúsenosťami a zážitkami.
Mňa to len ešte čaká a úprimne povedané, vôbec sa mi do toho nechce. :(
Janka6685
22.01.07,07:48
Orsz: Takže si myslíš, že by som mala to trestné oznámenie podať na polícii priamo na Union? Asi máš pravdu. Veď ten človek robil pre spoločnosť a ak sa niečo stane v nejakej spoločnosti, tak sa to rieši s riaditeľom alebo zamestnávateľom a ten si to potom vybaví so zamestnancom...

Gabi: Aj ja som videla tie správy. Hovorili, že bolo takto podvedených 5 000 ľudí, ale predstav si, že určite je to len zlomok čísla, koľko bolo podvedených ľudí v skutočnosti. Takéto spoločnosti zarábajú práve na tom, že vedia, že na Slovensku ľudia takéto veci nechávajú tak. Nepúšťajú sa do žiadnych sporov, lebo vedia, ako sa to bude ťahať a pre niekoho je to zbytočné. A je kopec takých, čo o tom ešte ani nevedia. Aj tu na porade je určite viac podvedených, ale väčšina si v nastaveniach zrušila z najnovších tém práve tému "Hobby a iné porady" (inde som to nevedela kam strčiť:(). Takže mnoho poraďákov zrejme ani nevie, že sa tu rieši takáto téma.

Dnes sa chystám na políciu. Vôbec ma to neteší. Ešte nikdy som nič také neriešila...:(. Ale nemôžem to nechať tak. Už sa Slováci musia zobudiť a riešiť svoje problémy, lebo si z nás podvodníci budú robiť neustále dobrý deň:mad:
bepo
22.01.07,07:58
Oznámenie sa podáva na neznámeho páchateľa a polícia podľa svedectiev určí koho a či vôbec obžaluje.
Janka6685
22.01.07,08:03
Oznámenie sa podáva na neznámeho páchateľa a polícia podľa svedectiev určí koho a či vôbec obžaluje.

Ako to myslíš, že "či vôbec"?:eek: Myslíš to vo všeobecnosti?

A prečo na neznámeho páchateľa, keď viem aj názov spoločnosti aj meno toho, kto ma poisťoval?
Orsz
22.01.07,12:44
Ako to myslíš, že "či vôbec"?:eek: Myslíš to vo všeobecnosti?

A prečo na neznámeho páchateľa, keď viem aj názov spoločnosti aj meno toho, kto ma poisťoval?

To bolo určite myslené vo všeobecnosti - zo zákona. Ak je páchateľ známy - bude sa vyšetrovať ten. Riešiť to bude určite UNION - tak to včera bolo v správach, že ich budú postihovať. Treba im ale dať o tom vedieť, pretože nemôžu vedieť, kto tam bol prihlásený podvodom. Vyšetrovať sa budú len tie prípady. Držím päste.
Janka6685
22.01.07,15:29
Bola som na polícii...(budem uvádzať adresy, aby Košičania vedeli)....Najskôr som šla samozrejme na Moyzesovu, kde mi povedali, aby som šla na Pribinovu, lebo trestný čin sa spáchal v ich obvode. Tam mi pán policajt na vrátnici (potom čo niekam volal) povedal, že mám ísť na Alvinczyho, lebo vraj je tam osoba, ktorá má na starosti celú kopu oznámení na Union. Tak som tam šla, vrátnik zavolal príslušného policajta, ktorý so mnou pochodil celú budovu, aby zistil, kam mám s tým ísť. Nikto o ničom nevedel. Vraj mám ísť nazad na Pribinovu, tam to budú riešiť. Tak som šla zas nazad. Policajt na vrátnici už vedel, prečo idem, lebo mu volali. Povedal, aby som počkala, že niekto príde a vybaví to so mnou. Hodnú chvíľu som čakala, potom sám policajt, ktorý sedí na vrátnici (neviem, či je to vrátnica, ale je hneď pri vstupe) mi povedal, že to nemá zmysel (čakať), lebo si zodpovednosť za vyriešenie tohto prípadu (a iných podobných) prehadzujú ako horúci zemiak, že so mnou spíše zápisnicu sám. Tak som konečne podpísala zápisnicu a konečne mohla odísť. Nebyť toho milého policajta, tak tam sedím asi doteraz.

Už aspoň viem, prečo ľudia takéto veci nechávajú plávať...Ja som tiež mala také myšlienky, ale povedalal som si, že ak som už preskákala toto všetko, tak to musím dokončiť.
Gabi03
22.01.07,15:32
Tak si ma vôbec nepotešila a už vôbec nepovzbudila. Takže svoju vec si si vybavila, ale asi vôbec netušíš, či to bude vyriešené a v koho prospech. Apropo, dostaneš sa späť do starej ZP alebo musíš počkať do 1.1.2008?
Janka6685
22.01.07,15:37
Tak si ma vôbec nepotešila a už vôbec nepovzbudila. Takže svoju vec si si vybavila, ale asi vôbec netušíš, či to bude vyriešené a v koho prospech. Apropo, dostaneš sa späť do starej ZP alebo musíš počkať do 1.1.2008?

Zrejme budem kontaktovaná osobou, ktorá bude mať na starosti vyriešenie prípadu. Niečo v tom zmysle mi hovoril policajt, ktorý so mnou spisoval zápisnicu.

V oznámení, ktoré som dostala od Unionu, že vyhoveli mojej sťažnosti bolo uvedené, že ostávam poistencom predchádzajúcej zdravotnej poisťovne. Takže dúfam, že to tak aj bude.

Btw, na odľahčenie: som sa musela smiať pri pomyslení, že zápisnicu spisuje policajt s blondínkou:D:D:D:D:D (už som z toho všetkého taká unavená, že sa nevládzem hnevať, len sa nad tým usmievam:p)
Orsz
22.01.07,20:07
Zrejme budem kontaktovaná osobou, ktorá bude mať na starosti vyriešenie prípadu. Niečo v tom zmysle mi hovoril policajt, ktorý so mnou spisoval zápisnicu.

V oznámení, ktoré som dostala od Unionu, že vyhoveli mojej sťažnosti bolo uvedené, že ostávam poistencom predchádzajúcej zdravotnej poisťovne. Takže dúfam, že to tak aj bude.

Btw, na odľahčenie: som sa musela smiať pri pomyslení, že zápisnicu spisuje policajt s blondínkou:D:D:D:D:D (už som z toho všetkého taká unavená, že sa nevládzem hnevať, len sa nad tým usmievam:p)

No trošku som sklamaná takýmto postupom zo strany polície, a dúfam, že to predsa len budú riešiť - už len z princípu. Veď to si potom už môže každý robiť, čo chce.
Janka6685
25.01.07,17:05
Videli ste pred chvíľou televízne noviny na Markíze? Takže teraz čo? Ostávam v Unione? Asi si pôjdem po kartičku. Som zvedavá, čo mi povedia...

:eek::eek::eek::eek::mad::mad::mad::mad::mad:
Gabi03
26.01.07,06:41
Videli ste pred chvíľou televízne noviny na Markíze? Takže teraz čo? Ostávam v Unione? Asi si pôjdem po kartičku. Som zvedavá, čo mi povedia...

:eek::eek::eek::eek::mad::mad::mad::mad::mad:

Čo bolo v televíznych novinách? Ja som bola včera na pobočke podať tú sťažnosť. Pani sa tvárila, že je to normálne, keď na nich podávam sťažnosť. :confused:
Janka6685
26.01.07,07:40
Čo bolo v televíznych novinách? Ja som bola včera na pobočke podať tú sťažnosť. Pani sa tvárila, že je to normálne, keď na nich podávam sťažnosť. :confused:
Vraveli niečo v tom zmysle, že Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou nemal uznať odhlásenie z poisťovne len na základe čestného vyhlásenia. Vraj to môže len súd a to trvá. Dovtedy, kým rozhodne by sme mali podľa všetkého ostať v Unione a zmeniť to môžeme až v septembri. Skôr sa na to nedá spoľahnúť, lebo hovorili, že súd môže rozhodovať mesiac...po roka...tri roky - to povedali doslova:eek:. Aj dnes v teleráne o tom hovorili v krátkych správach.


(http://www.markiza.sk/tv_archiv/?19383d=25.01.2007&19383m=d&19383p=TNOVINY&19383v=12812)
Gabi03
26.01.07,07:43
No veeeľmi dobre. :mad: No nakoľko som ja nevrátila svoju starú kartičku, stále som tam (len aby ma ošetrili :( ). Ževraj je to v poriadku a v BA v Unione to budú riešiť. Tak som zvedavá, čo sa z toho vykľuje a hlavne kedy!
Janka6685
26.01.07,07:45
Janka6685
31.01.07,20:05
Ak by to niekoho náhodou zaujímalo, tak dnes mi volala pani zo VšZP (presne tak, ako mi sľúbila), že mám na pobočke pripravenú kartičku poistenca. Pýtala som sa, že ako je to s tým, čo hovorili v televízii, že Úrad pre dohľad...nemal právo rušiť prihlášky z Unionu. Pani sa zatvárila čudne, že nič také nepočula, ale že všetko je v poriadku, lebo som prihlásená u nich a dala mi kartičku, že sa nemám ničoho báť. Tak dúfam, že je to tak... Na teraz som rada, že mám kartičkuhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif. Uvidíme, čo bude ďalej...:rolleyes:
Gabi03
13.02.07,07:23
Tak dostalo to celkom rýchly spád. Ževraj mi práve prišiel doporučený list z Unionu, tak som si ho dala prečítať do telefónu. Stálo v ňom niečo ako, že došlo k zneužitiu názvu ZP Union, prešetrili moju sťažnosť a dospeli k záveru, že niekto zneužil moje údaje. Takže v Unione nie som poistená, ak mám ich kartičku, mám ju vrátiť. Začne sa trestné stíhanie... už neviem v čom a niečo oznámia aj Úradu pre dohľad... . Ževraj priložili aj kópiu mojej prihlášky.
Tak nakoniec sa to vyriešilo celkom dobre a hlavne rýchlo. Ak budete mať niekto záujem, zajtra môžem pricapiť ten list od nich.
Janka6685
13.02.07,15:04
Tak dostalo to celkom rýchly spád. Ževraj mi práve prišiel doporučený list z Unionu, tak som si ho dala prečítať do telefónu. Stálo v ňom niečo ako, že došlo k zneužitiu názvu ZP Union, prešetrili moju sťažnosť a dospeli k záveru, že niekto zneužil moje údaje. Takže v Unione nie som poistená, ak mám ich kartičku, mám ju vrátiť. Začne sa trestné stíhanie... už neviem v čom a niečo oznámia aj Úradu pre dohľad... . Ževraj priložili aj kópiu mojej prihlášky.
Tak nakoniec sa to vyriešilo celkom dobre a hlavne rýchlo. Ak budete mať niekto záujem, zajtra môžem pricapiť ten list od nich.

Podobný list prišiel aj mne.

Medzičasom mi prišlo aj vyrozumenie z polície, kde stálo: "Podľa § xy Trestného poriadku vec trestné oznámenie podané dňa xy ....ktoré podala na neznámeho páchateľa o d o v z d á v a m Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou na prejednanie veci nakoľko nie je dôvod na začatie trestného stíhania alebo na postup podľa §... Odôvodnenie: Nakoľko touto problematikou, prešetrovaním takýchto podnetov a oznámení vybavuje úrad pre dohľad...vec odovzdávam, pretože skutok nevykazuje znaky prečinu a mohol by sa prejednať na úrade kompetentnom vo veci konať."

Takže tak...
bepo
14.02.07,05:33
Oznámenie sa podáva na neznámeho páchateľa a polícia podľa svedectiev určí koho a či vôbec obžaluje.


Ako to myslíš, že "či vôbec"?:eek: Myslíš to vo všeobecnosti?

A prečo na neznámeho páchateľa, keď viem aj názov spoločnosti aj meno toho, kto ma poisťoval?


Podobný list prišiel aj mne.

Medzičasom mi prišlo aj vyrozumenie z polície, kde stálo: "Podľa § xy Trestného poriadku vec trestné oznámenie podané dňa xy ....ktoré podala na neznámeho páchateľa o d o v z d á v a m Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou na prejednanie veci nakoľko nie je dôvod na začatie trestného stíhania alebo na postup podľa §... Odôvodnenie: Nakoľko touto problematikou, prešetrovaním takýchto podnetov a oznámení vybavuje úrad pre dohľad...vec odovzdávam, pretože skutok nevykazuje znaky prečinu a mohol by sa prejednať na úrade kompetentnom vo veci konať."

Takže tak...
No tak už máš vo veciach jasno ;)
Janka6685
14.02.07,05:55
No tak už máš vo veciach jasno ;)

Mal si pravdu:). Ja som vravela, že sa do týchto vecí nerozumiem a ešte som nič podobné neabsolvovala. Ešte stále som príliš naivná a domýšľavá a často si myslím, že veci sa vyriešia inak ako sa nakoniec vyriešia:(.
heike
14.02.07,06:21
Ľudia, túto tému som našla len dnes, nestihla som ju prečítať celú, ale poviem vám, je to (čo sa týka prepoisťovania do Unionu) riadny hnus. Ja som robila Dôveru a stal sa mi takýto prípad: otca aj 3 deti, ktoré majú v pestúnskej starostlivosti, som prihlásila do Dôvery, matka už bola v Unione. Otec dostal všetky náležitosti, čo sa týka zmeny poisťovne, ale deti nie. Zrazu, už ani neviem, akým spôsobom, zistili, že deti sú v Unione. Právo uskutočňovať takéto úkony majú z rozhodnutia súdu oni, takže vôbec neviem, kde sa stala chyba. A dúfam, že to nebude tak, ako s Jankou 6685, pretože okamžite podávam sťažnosť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, pretože toto nie je mysliteľné. Len si musím ešte veľa vecí pozisťovať...
heike
14.02.07,06:24
....musím si nájsť čas prečítať celý tento článok, určite nájdem "inšpirácie", ako to vyriešiť. Tak ďakujem všetkým prispievateľom....
Gabi03
14.02.07,06:26
Heike, nič nekonaj v tej "dobrej" poisťovni. Choď do Unionu a tam daj sťažnosť na neoprávnené použitie údajov tých detí, resp. že boli neoprávnene prihlásené. Ja som cca do dvoch týždňov dostala z Unionu odpoveď, ako som uviedla vyššie. Tiež som sa rozčulovala, ale tým sa to veru nevyriešilo. Takže pokoj a choď konať na tie správne veci. Držím palce. A kľud. :--- Zdravie máme len jeden, aj keby sme boli poistený v Unione. :D
heike
14.02.07,06:35
Snažím sa zachovať kľud, zatiaľ som nikde ešte nebola, takže celá tá "perepuť" ma ešte len čaká.
bepo
14.02.07,07:36
Deti sú zo zákona poistené v tej poistovni kde aj matka a keďže matka je v Unione tak aj deti sú v Unione
Nika
14.02.07,09:06
Deti sú zo zákona poistené v tej poistovni kde aj matka a keďže matka je v Unione tak aj deti sú v Unione

Ja som myslela, že to je len do 60 dní od narodenia.... teda pokým nie sú prihlásené inde.....
brm
14.02.07,18:51
hm...zábava okolo poisťovní začína naberať obrátky...mne dnes oplieskali o hlavu odhlášku zamestnanca z Apolla...ten dobrák je vraj v Unione...jak dobre že o tom nikto nevie...januárový odvod za neho šiel samozrejme do apolla...obávam sa, že sa ešte smiechu nezdržíme:mad:
Janka6685
15.02.07,06:41
Snažím sa zachovať kľud, zatiaľ som nikde ešte nebola, takže celá tá "perepuť" ma ešte len čaká.

Držím ti palce, aby si to všetko zvládla bez väčších nervov, aj keď nejakým sa určite nevyhneš.

Ľutujem všetkých, ktorí sa stali obeťami Unionu. Je to nehorázne.:mad: A predstavte si, koľko ľudí ešte ani netuší, že sú prepoistení.:( Dúfam, že tú poisťovňu zrušia a že žiadna podobná už nevznikne.http://www.porada.sk/images/icons/icon13.gif
Gabi03
15.02.07,06:44
Držím ti palce, aby si to všetko zvládla bez väčších nervov, aj keď nejakým sa určite nevyhneš.

Ľutujem všetkých, ktorí sa stali obeťami Unionu. Je to nehorázne.:mad: A predstavte si, koľko ľudí ešte ani netuší, že sú prepoistení.:( Dúfam, že tú poisťovňu zrušia a že žiadna podobná už nevznikne.http://www.porada.sk/images/icons/icon13.gif

Tiež mám veľmi podobné pocity. :(
heike
15.02.07,18:20
Bepo, môžeš mi napísať, aký to je zákon, paragraf? Myslím si, že je to tak, ako to napísala Nika - do 60 dní od narodenia - to aby sa nestalo, že rodičia na to pri tých všetkých povinnostiach a radostiach na zdravotku zabudnú, ale sú to deti 6, 5 a 4-ročné, neviem, vzťahuje sa to aj na nich? Čo som poisťovala iné deti, vypisovala som za nich prihlášku, kde sa ako zákonný zástupca podpisoval rodič. A myslím, že u takto starých detí sú dôležité aj ich vypísané údaje, nie? Nie sú už batoľatá...
Gabi03
23.03.07,11:20
Tak, aby si niekto nemyslel ako ja, že všetko sa dá aj jednoducho vyriešiť, tu je pokračovanie môjho "príbehu":
Práve prišlo zamestnávateľovi oznámenie podľa mesačného výkazu na preddavky na poistné, že istý poistenec (ja!) od 1.1.2007 nie je poistencom danej poisťovne. Najväčšia švanda je tá, že toto oznámenie prišlo na mes.výkaze za 02/2007!!! A teda za január som poistená či nie? :confused: :eek:
Budem ďalej informovať.


Takže "milá" pani v poisťovni mi oznámila, že keďže ma union (a to pisem náročky malé u) prihlásil v úrade pre dohľad nad zdravotnou poisťovňou, oni ma automaticky v starej poisťovni odhlásili. Takže musím si ísť vypýtať potvrdenie od unionu, že nie som ich poistenec a až na základe tohto potvrdenia (na ktorom sa dohodli až generálni riaditelia) mi v starej poisťovni zrušia odhlášku.
Takto rozčúlená som už dávno nebola! :mad:

Takže by som sa potešila aj keby sa ozve nejaký právne zdatný človek, ktorý by povedal svoj názor, či sa môže vôbec takto šachovať s človekom, ktorý je v tom úplne nevinné.
V podstate niekto si vybral práve moje meno a ja teraz musím behať po úradoch a nie jedenkrát, aby sa to vyriešilo. A to už s tým nerátam ani, že by sa to s týmto skončilo. :(
Gabi03
23.03.07,11:50
Ešte ma napadlo.
Keďže nie som poistenec uvedenej ZP, firma by si mala späť vypýtať peniaze ako neoprávnené držanie a aj mne doplatiť do výplaty. Okrem toho si pýtať aj úroky, lebo to nie je práve pár sto korún. Čo vy na to? :) Je to pritiahnuté za vlasy?
judita1971
29.03.07,18:16
Akurát teraz riešim prípad - Podvod v prihlásení... mojej zamestnankyne. Dozvedela som sa o tom, keď sa mi vrátil výkaz zo starej poisťovne. Zamestnankyňa to riešila už v decembri. Podala sťažnosť do Unionu. Myslela si, že je to v poriadku. Momentálny stav je takýto : Musela odovzdať preukaz do starej poisťovne, v Unione jej včera dali preukaz od 1.1.2007. Zamestnávateľ: Výkazy do starej poisťovne mi zoberú len bez nej. Odvody sú za január a február urobené s ňou. Do Unionu som musela vypísať prihlášku zamestnávateľa, ju prihlásiť, výkazy za január a február ,
odvod vykonať okamžite za január a február. Volala som do Unionu - že dúfam, že ma nebudú pokutovať. Odpoveď: O tom rozhoduje Bratislava, a ak ma budú pokutovať mám žiadať odpustenie penále . To nie je všetko: Ak jej vyhovejú a vráti sa do starej poisťovne. Musím do starej poisťovne urobiť odvody za ňu,dať opravné výkazy . Z Unionu pýtať peniaze naspäť. :( .
A ešte neviem určite budem musím odhlásiť zamestnávateľa. ju. atď..
Je toto možné ? V decembri zamestnankyňa poslala sťažnosť a do dnešného dňa nedostala nič. /mala ju dostať do 30 dní/ V Unione musela podať ešte jednu. Lebo starú nemôžu nájsť .
Najlepšie na tom je, že ona vie, kto to urobil. Najhoršie na tom je, že to urobila pracovníka PaM, zneužila osobné údaje. Hambím sa za ňu.
Gabi03
30.03.07,05:06
No ja ako "poškodená" som pekne nacupitala do unionu, tam mi pani bez problémov dala potvrdenie o tom, že od 1.1.2007 NIE som poistenec Unionu. Šla som do starej ZP zaniesť to potvrdenie a už pri odchode mi "drahá pani" povedala, nech si ešte sadnem starú kartičku (starej ZP) vrátim a vystaví mi nový.
Poviem vám, takto som sa už dávno nerozčulovala nad jednou vecou. A tak dlho. :(
Janka6685
30.03.07,06:20
Nikdy som nikomu nič zlé nepriala, ale dúfam, že po tých hrozných peripetiách, čo sme si zažili, budú pre tých, čo majú podvody na svedomí, vyvodené dôsledky.:mad: