drama
16.01.07,19:17
ahojte,
chcela by som vás poprosit o názor na ochranné sieťky,alebo čiapky v potravinárskej výrobe. Uvedomujem si,že to nie je z hľadiska zamestnanca príliž pohodlné- chodiť v tom celý deň /aj dizajn je nič moc/, ale z pohľadu zamestnávateľa - čiže mňa, je to zase o inom. Tlačia ma k tomu aj hygienici. Tak čo poradíte?
lenkak
16.01.07,18:19
ak nechceš pokutu tak čiapky, resp.šilt a vlasy vypnuté. Aby sa vlasy nedostali ku kontaktu s potravinami, a máš výrobu tak ku kontaktu so strojmi,ale tu už je bezpečnosť pri práci.
plavčík
16.01.07,18:21
Rozhodne to dať do prevádzkovej smernici a každý zamestnanec to musí akceptovať. Je to predsa samozrejmosť ....že "ochranné" prostriedky sa používajú či už v potravinárstve, strojníctve...Totižto ochranné prostriedky sú určené nielen na ochranu zamestnanca ale aj na "ochranu " = HYGIENU pri spracovaní potravín!
TRVAJ NA TOM!
drama
16.01.07,18:31
ani neviete ake je tažke odolávať každý deň komentárom typu, : Ved ty ju tiez nemas / ked tam prídem ,aby som sa pozrela ako to tam "vyzera"-proste kontrola/. Obcas proste nestiham, aby som na 5 sekund kedy beham medzi predajňou a výrobou nahadzovala plášť a šatku a zase späť k zákazníkom do predajne preberať napr. objednávku. A problém je, že si aj z predajne predavačky chodia niekedy pre veci do výrobne- a to nie je realne nahadzovať a zhadzovať sieťku z hlavy v priebehu pár sekúnd.
Prepáčte, ale tak ma zase nahnevali........ mať zamestnancov je ťažke(-:
lenkak
16.01.07,18:40
Ak máš výrobu, a prichádzaš do styku s potravinami, musíš mať plášť aj šatku, čiapku aj ty. Ak predávaš nebalené potraviny mala by si mať aj ty aj predavačky plášť s čiapkou. Daj si pozor na toto.
plavčík
16.01.07,18:42
Plne ťa chápem, robiť s ľudmi je skutočne ťažké, ale aj tak trvaj na sieťkach...mohla by si mať s toho zle pri kontrole. Zvolaj "výrobnú" poradu a pokús sa "kľudným" hlasom povedať, že je to jednoducho požiadavka/čo aj vlastne je/ aby si mala potravinársku výrobu musia byť aj tie prekliate sieťky na hlavách, lebo inak zavrú výrobu a to pocítia aj zamestnanci...veď by prišli o prácu. Možno budeš musieť častejšie ich kontrolovať a argumentovať, možno pri kontrole výroby si aj nasadiť sieťky na hlavu, ale po čase sa to utrasie a keď vytrváš na svojom tak verím, že to budú brať ako samozrejmosť.
Držím palce.

PS na tej "výrobnej " porade daj každému poučenie o bezpečnosti práce a používaní ochranných prostriedkov aj podpísať s dodatkom, že porušenie tohto nariadenia sa bude považovať za hrubé porušenie pracovnej zmluvy.
drama
16.01.07,18:53
No hej, ked je veľkovýroba je to niekedy jednoduchšie vyžadovať niečo od zamestnancov. Horšie je to nazvem to " v rodinnom kruhu". Vieš si predstaviť predavačku v "kaviarni" so sieťkou na hlave?
drama
16.01.07,18:55
zatiaľ vám dakujem
plavčík
16.01.07,19:00
No v kaviarni je to predsa trochu inak...veď barmanka či čašníčka predsa nepripravuje potraviny/ nevarí, len ich roznáša /predáva ale taký zmrzlinár by tú šiltovku rozhodne mal mať.

Ja ti poviem , že aj ja ako zákazník by som asi si nekúpil nič od dakoho kto varí bez ochranných prostriedkov...je to nechutné.

A robiť s rodinou....tak to chápem....mám skúsenosť a nikdy viac....radšej sa dám "vykorisťovať" inými a tí budú so mnou jednať slušnejšie ako vlastná rodina...žiaľ je to tak.
ilom
16.01.07,19:01
drama
16.01.07,20:02
dakujem,
obzriem aj tu stránku- trochu ste ma posilnili, no čo už musím mať pevné nervy:)
lenkak
16.01.07,20:08
aj v rodinných podnikoch sa musia rešpektovať určité predpisy!