comette
16.01.07,20:08
Prosím Vás o radu,
ovplyvní mi nejako daň.základ v roku 2007 vyradenie osobného automobilu z majetku firmy FO do osobného vlastníctva? Auto bolo leasingovane od 10. 2003 do 11. 2006. ynie som platcom DPH. Jeho ZC je 0,--Sk
vikinka
16.01.07,19:18
Áno zvýši ti základ dane v r.2007 v prípade predaja,neovpl.ak auto vyradíš a nepredáš skor ako o 5 rokov.
Muška
16.01.07,19:18
Comette
neviem síce prečo si uvedenú otázku zadala ako anketu :eek:
FO môže vyradiť auto z podnikania do osobného užívania, len musí mať na pamäti, že ak uvedené auto do 5-tich rokov od vyradenia predá, uvedený príjem musí zdaniť v § 8
comette
17.01.07,18:28
Dakujem za rady.
Co sa tyka ankety, trosku som sa ponahlala a chybicka se vloudila, bo som tuto stranku este len vcera objavila pri hladani odpovede na moj problem. Len taka mala otazocka: auto mam vyradit z podnikania do osobneho uzivania v ZC, ktora je nula? (a potom plati ta 5-rocna lehota).
Muška
17.01.07,19:59
Dakujem za rady.
Co sa tyka ankety, trosku som sa ponahlala a chybicka se vloudila, bo som tuto stranku este len vcera objavila pri hladani odpovede na moj problem. Len taka mala otazocka: auto mam vyradit z podnikania do osobneho uzivania v ZC, ktora je nula? (a potom plati ta 5-rocna lehota).
Tak vitaj na Porade :)

FO - Auto vyradíš z podnikania - zápisom na karte. Len musíš myslieť na to, že ak auto odo dňa vyradenia do osobného vlastníctva do 5-tich rokov predáš - musíš uvedený príjem zdaniť v DP v § 8.
comette
18.01.07,08:48
Dakujem velmi pekne za rady a fakt som rada, ze takato stranka existuje, bo som sa dozvedela mnozstvo praktickych veci.
A este raz sa ospravedlnujem za tu anketu.
Dakujem a drzim palce a verim, ze na tejto stranke poberiem este mnoho uctovnickych a danovych mudrosti!!!