gugho
16.01.07,21:17
Zdravím Vás mám taký problém...
Od starej mamy som dostal byt darovacou zmluvou ona má v zmluve vecné bremeno čiže ju tam nehám v klude dožiť ale býva tam s nou aj jej syn, ktorý sa o nič nestará ani neprispieva na živobitie proste o nič a ja som dostal byt za vďaku že som babke zariadil v byte plynové kúrenie za nemalú finančnú čiastku. Ale potrebujem sa zbaviť jeho (syna) ale neviem ako??
Mám s ním uzavriet nájomnú zmluvu alebo alebo mu mám nájsť podnájom...???
Vlastníkom bytu som JA a on tam má len trvalý pobyt.
riordan
16.01.07,20:34
trvalý pobyt mu môžeš zrušiť.
eskoes
16.01.07,20:37
pozri sem:
http://www.porada.sk/t33915-zrusenie-trvaleho-pobytu.html?highlight=trval%FD+pobyt+zru%B9i%BB

a tam nájdeš aj ďalší link na vyriešenie tvojho problému
Gido
17.01.07,05:41
...Ale potrebujem sa zbaviť jeho (syna) ale neviem ako??
Mám s ním uzavriet nájomnú zmluvu alebo alebo mu mám nájsť podnájom...???
Vlastníkom bytu som JA a on tam má len trvalý pobyt.
Doporučujem predovšetkým zrušiť trvalý pobyt podľa predchádzajúceho príspevku (hoci z právneho hľadiska nezakladá žiadne práva a z toho titulu nemá ani nároky, to len kvôli policajtom), vyzvať ho na opustenie bytu a na odnesenie svojich vecí. Ak to nebude rešpektovať, vymeň zámky a nevpusti ho do bytu (ani babka). Ak sa bude domáhať vpustenia cestou polície, nemôžu vám prikázať, aby ste ho tam vpustili. A následne doriešiť jeho osobné veci: buď si ich odnesie alebo mu ich na jeho náklady niekde uskladníte.
Môže sa domáhať svojho práva na súde, nebude však vedieť preukázať právny titul na bývanie, ani na potrebu zabezpečenia náhradného bytu alebo bývania. teda by nemal byť úspešný.
Prajem pekný deň.