AnitaMartinska
17.01.07,07:41
Ma niekto skusenost,ze pri ukonceni spoluprace s Winterthurom pri sprostredkovani SDS musi sprostredkovatel zaplatit 4000,-Sk Winterthuru za poplatky, ktore boli vynalozene na urobenie licencie.
Daju sa tieto vydavky / ak ich zaplati / zahrnut do DP?
Vdaka.
DanielaSL
17.01.07,06:54
Môj syn robil síce pre inú spoločnosť ako študent veľmi krátko a ukončil činnosť kvôli tomu , že sa zmenil zákon v jeho neprospech, ale tých 4000,- musel zaplatiť pri ukončení činnosti sprostredkovateľa. Našťastie pán, ktorý ho na toto sprostredkovanie nahovoril bol natoľko korektný , že nám potom tie peniaze vrátil . Ja si myslím, že môže si to zahrnúť medzi výdavky, ale je to môj názor, nech sa k tomu aj iní vyjadria.
AnitaMartinska
17.01.07,07:05
Môj syn robil síce pre inú spoločnosť ako študent veľmi krátko a ukončil činnosť kvôli tomu , že sa zmenil zákon v jeho neprospech, ale tých 4000,- musel zaplatiť pri ukončení činnosti sprostredkovateľa. Našťastie pán, ktorý ho na toto sprostredkovanie nahovoril bol natoľko korektný , že nám potom tie peniaze vrátil . Ja si myslím, že môže si to zahrnúť medzi výdavky, ale je to môj názor, nech sa k tomu aj iní vyjadria.

Gratulujem,mal stastie na slusneho cloveka.
Vyjadri sa este niekto?
Vdaka
DanielaSL
17.01.07,10:20
Áno to rozhodne mal šťastie.. posúvam, aby sa vyjadril niekto k tým výdavkom.
Johanka
17.01.07,10:31
Napadla ma v tejto súvislosti iná vec:
ak sprostredkovateľom správcovská spoločnosť zaplatila náklady na "zriadenie" licencie, posielala sprostredkovateľom oznámenie o výške nepeňažného príjmu. Mala som také minulý rok v rukách, len si nepamätám aká SS to bola. Bolo tam aj upozornenie, že sú povinní túto sumu zdaniť ...
AnitaMartinska
17.01.07,10:46
Napadla ma v tejto súvislosti iná vec:
ak sprostredkovateľom správcovská spoločnosť zaplatila náklady na "zriadenie" licencie, posielala sprostredkovateľom oznámenie o výške nepeňažného príjmu. Mala som také minulý rok v rukách, len si nepamätám aká SS to bola. Bolo tam aj upozornenie, že sú povinní túto sumu zdaniť ...

Winterthur urcite neposlal ziaden doklad o nepenaznom prijme,teda to nebolo ani zdanene.A to bolo este za rok 2005. Co s tym vsetkym?
Tak sa to vsetko zamotava,az to skonci penalami.
.
AnitaMartinska
22.01.07,11:08
Nevie nikto poradit,co s tym "nepenaznym prijmom"?
Treba urobit dodatocne danove priznanie a odviest dan zo 4000,- Sk?
Vdaka.
Johanka
22.01.07,11:37
Dodatočné DP. Tento príjem uvedieš do r.40 ako položku zvyšujúcu základ dane.