jaanna
17.01.07,09:02
Dobrý deň, prosím o radu pri veľkom probléme. Zamestnanec vo vyhlásení k zdaneniu prijmov uviedol, že poberá výsluhový dôchodok. Mojou nepozorsnoťou sa stalo, že som mu uplatňovala počas roka nezdaniteľnú položku. Pri žiadosti o ročné zúčtovanie uviedol, že je poberateľom výsluhového dôchodku. Chcem poprosiť, ak má niekto skúsenosť
s podobným problémom, ako mám postupovať a zároveň aké sú sankcie za
za tento nesprávny postup. Ďakujem.
Anja111
17.01.07,08:21
Dobrý deň, prosím o radu pri veľkom probléme. Zamestnanec vo vyhlásení k zdaneniu prijmov uviedol, že poberá výsluhový dôchodok. Mojou nepozorsnoťou sa stalo, že som mu uplatňovala počas roka nezdaniteľnú položku. Pri žiadosti o ročné zúčtovanie uviedol, že je poberateľom výsluhového dôchodku. Chcem poprosiť, ak má niekto skúsenosť
s podobným problémom, ako mám postupovať a zároveň aké sú sankcie za
za tento nesprávny postup. Ďakujem.

Ešte je dôležité, či poberal výsluhový dôchodok k 1.1.2006. Ak nie, tak má nárok na odpočítateľnú položku. Ak áno, tak pri ročnom zúčtovaní mu neuplatníš odpočítateľmú položku, (alebo len rozdiel, ak má dôchodok nižší), a budeš mať uňho nedoplatok na dani, ktorý mu strhneš zo mzdy. S daňovým úradom to vysporiadaš za celú firmu (všetkých zamestnancov), (ak to bude nedoplatok, tak doplatíš daň).