almolonga
17.01.07,11:15
Ahojte poradaci,
uz som dost vela toho precitala ohladom toho, ci dat sukromne auto do podnikania a pod. ale potrebovala by som poradit, ci mozem aj sukromne auto, ktore bolo kupene na leasing v auguste, teraz dat do majetku firmy, zaplatit DzMV a uplatnovat si aj leasingove splatky, alebo len zaplatit dan a uplatnovat si 6,20Sk/km?
renča1
17.01.07,12:22
Keď je auto na leasing, tak nie vo vlastníctve daňovníka. To znamená, že pri aute na leasing nie je možnosť si uplatniť kilometrovú náhradu 6,20. Auto na leasing sa dá zaradiť do majetku firmy, ale zmena sa musí nahlásiť aj na leasingovej spoločnosti. Od nahlásenia zmeny a zaradenia auta do majetku firmy sa môže účtovať o aute na leasing, môžu sa účtovať vzniknuté výdavky do základu dane. Spätne nie je možné si uplatniť leasing.splátky, odpisy.
almolonga
17.01.07,12:50
Ďakujem, len zatiaľ si pravdupovediac vôbec neviem predstaviť ako postupovať pri zaraďovaní do majetku firmy, keď už skoro 6 mesiacov je leasingované a odpisy som zatiaľ ešte nerobila, :( nebol by niekto taky dobry a aspoň stručne mi poradil, prípadne dal nejaký odkaz, kde si to môžem viac naštudovať, ešte raz ďakujem za všetko