daska64
17.01.07,11:46
Citát:
Pôvodca textu príspevku: zuzanar
Ja prerátavam celé potvrdenie o príjme priemerným ročným kurzom, a DP podáva aj keď nemá v SR príjmy, vtedy sú vyňaté a daň tu neplatí. Dúfam, že je to tak


Prečítala som si tento text a z toho mi vyplýva, že ak osoba pracuje v zahraničí na trvalý pracovný pomer počas celého kalendárneho roka, podá v SR DP ale daň neplatí? A čo v prípade, že pracuje na Cypre, kde im zo mzdy zrážajú len poistenie a daň sa neplatí. Na školení bolo povedané, že ak tento príjem presahuje 1/2 nezd. čiastky na daňovníka, tak daň sa platí! Tak ako je to?
Ďakujem
daska64
17.01.07,11:13
To nikto nepozná odpoveď?
Johanka
17.01.07,11:20
Citát:
Pôvodca textu príspevku: zuzanar
Ja prerátavam celé potvrdenie o príjme priemerným ročným kurzom, a DP podáva aj keď nemá v SR príjmy, vtedy sú vyňaté a daň tu neplatí. Dúfam, že je to tak
Tento text sa mi zdá vytrhnutý z kontextu alebo je jednoducho zavádazjúci. Daňovník , ktorý je daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou v SR, podáva DP v SR z tzv.celosvetových príjmov.
Je dôležité , v ktorej krajine je zdroj príjmov . Pri zdaňovaní príjmov zo zdrojov v zahraničí postupujeme podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s konkrétnou krajinou ( ak takúto zmluvu máme uzatvorenú) a pri výpočte daňovej povinnosti v SR použijeme metódu eliminácie dvojitého zdanenia podľa konkrétneho článku zmluvy.
Poznáme dve metódy eliminácie dvojitého zdanenia - metódu zápočtu dane zaplatenej v zahraničí a metódu vyňatia príjmov.


Prečítala som si tento text a z toho mi vyplýva, že ak osoba pracuje v zahraničí na trvalý pracovný pomer počas celého kalendárneho roka, podá v SR DP ale daň neplatí? Odpoveď vyplýva z vyššie uvedeného.

A čo v prípade, že pracuje na Cypre, kde im zo mzdy zrážajú len poistenie a daň sa neplatí. V zmluve s Cyperskou republikou máme v zmluve metódu vyňatia príjmov.
Na školení bolo povedané, že ak tento príjem presahuje 1/2 nezd. čiastky na daňovníka, tak daň sa platí! Táto výška zdaniteľných príjmov je hranicou pre povinnosť podať daňové priznanie v zmysle § 32 ods.1 Zákona o dani z príjmov, nie pre platenie či neplatenie dane.

Tak ako je to?
Ďakujem
Odpovede sú červeným.