luluhaha
17.01.07,11:53
Som platca DPH, JU:
ak fakturujeme tovar do Čiech neplatcovi dph, tak to nejde do súhrnného výkazu, však a ani to nieje predmetom samozdanenia? Mala byť faktúra vystavená s dph alebo bez?
Do ktorého riadku v daňovom priznaní to patrí?
Ďakujem
Vlasta Č.
17.01.07,12:27
Faktúra je vystavená s DPH, riadok 03 daňového priznania, do súhrnného výkazu to nejde.
Pozor na sumu dodávok pri zásielkovom predaji /dodanie tovaru neplatcovi ale na vlastné náklady/.
luluhaha
17.01.07,13:07
Ide takýto tovar aj do intrastatu?
Vlasta Č.
17.01.07,13:31
Intrastat sú informácie o obchode medzi členskými štátmi. Spravodajskou jednotkou pre Intrastat je každá práv. alebo fyzická osoba registrovaná pre DPH v SR, ktorá od začiatku sledovaného obdobia prijala alebo odoslala tovar v súhrnnej hodnote rovnej alebo vyššej ako prah oslobodenia. Práv. alebo fyzické osoby vrátane súkromných osôb , ktoré nemajú povinnosť predkladať daňové priznanie DPH sú oslobodené od Intrastatu.
luluhaha
17.01.07,13:35
My sme povinný vykazovať intrastaty, len neviem či tam zaradiť aj tento tovar do Čiech - členskej krajiny, neplatičovi dph - nemá IČDPH..
Prosím ešte raz asi som nepochopila. Ďakujem
Vlasta Č.
19.01.07,08:30
Určite ho tam zaradíš, lebo Intrastat to sú informácie o pohybe tovaru medzi štátmi EÚ. Či je niekto platca alebo neplatca je dôležité len preto, či má povinnosť predkladať hlásenia. Keďže máte povinnosť predkladať hlásenia, musíte tam uvádzať všetok tovar, kt. prichádza alebo odchádza do členských krajín / okrem tovaru, kt. nie je predmetom Intrastatu/.
Dank
11.12.07,19:25
Milí poraďáci. Potrebujem poradiť. Predávam nejaké vzorky /plátca DPH/ do ČR neplátcovi DPH.To, že v tomto prípade fakturujem s DPH je mi jasné, ale... Nakoľko cestujem cez sviatky do ČR, nebudem posielať tovar poštou, ale odovzdám ho zákazníkovi osobne. V prípade, že mi bude platiť v hotovosti možno aj v Kč..., treba mi v tomto prípade ERP? Je to len výnimočný prípad a bude to nie vysoká hodnota cca 3000 Sk. Ďakujem
Zoltán Kovács
11.12.07,19:27
Milí poraďáci. Potrebujem poradiť. Predávam nejaké vzorky /plátca DPH/ do ČR neplátcovi DPH.To, že v tomto prípade fakturujem s DPH je mi jasné, ale... Nakoľko cestujem cez sviatky do ČR, nebudem posielať tovar poštou, ale odovzdám ho zákazníkovi osobne. V prípade, že mi bude platiť v hotovosti možno aj v Kč..., treba mi v tomto prípade ERP? Je to len výnimočný prípad a bude to nie vysoká hodnota cca 3000 Sk. Ďakujem

Ak bude ti uhrádzať faktúru tak blok z ERP nie je potrebný.
sea
21.01.08,16:22
A ako je to napríklad opačne, neplatca DPH mi vykonal prácu za ktorú som mu zaplatila povedzme 30 000,- Sk, ja ako platca DPH môžem si z tejto sumy odpočítať DPH ?
liba2
21.01.08,17:09
A ako je to napríklad opačne, neplatca DPH mi vykonal prácu za ktorú som mu zaplatila povedzme 30 000,- Sk, ja ako platca DPH môžem si z tejto sumy odpočítať DPH ?
Nie
1. DPH nie je na fa vyčíslená
2. dodávateľ nie je platiteľom dane, atď. .... pozri zákon o DPH.
Petra29
21.01.08,17:20
Ešte pre doplnenie: ak neplatca DPH vo faktúre uvedie základ dane a DPH, je povinný túto daň aj zaplatiť. §69 ods.5
liba2
21.01.08,17:29
Ešte pre doplnenie: ak neplatca DPH vo faktúre uvedie základ dane a DPH, je povinný túto daň aj zaplatiť. §69 ods.5
áno súhlasím, ale príjemca fa platiteľ DPH nemá nárok na jej odpočet.