Stenlly
17.01.07,11:31
Moze mi niekto poradit, ci vysluhovy prispevok, ktory je zdanovany u zdroja, ovplyvnuje u SZCO vysku odovodov do socialnej a zdravotnej poistovni ?
Uvádza sa v danovom priznani ?
Dakujem.
daniek
17.01.07,11:02
Moze mi niekto poradit, ci vysluhovy prispevok, ktory je zdanovany u zdroja, ovplyvnuje u SZCO vysku odovodov do socialnej a zdravotnej poistovni ?
Uvádza sa v danovom priznani ?
Dakujem.

neovplyvňuje výšku odvodov a v daňovom priznaní sa uvádza na str. 2 oddiel III. len v prípade že ste poberateľom celý rok t.j. od 1.1.2006 - vtedy nie je nárok na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka.

neplatí ja som mala na mysli výsluhový dôchodok ale práve som sa dočítala že výsluhový dôchodok a príspevok nie je to isté.
Anja111
17.01.07,11:23
neovplyvňuje výšku odvodov a v daňovom priznaní sa uvádza na str. 2 oddiel III. len v prípade že ste poberateľom celý rok t.j. od 1.1.2006 - vtedy nie je nárok na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka.

Výsluhový príspevok je zdaniteľný príjem, ale poberateľ má nárok na nezdaniteľnú časť.
Výsluhový dôchodok - nie je nárok na nezdaniteľnú časť, ak je daňovníkom k 1.1., alebo je nárok na rozdiel, ak je dôchodok nižší ako nezdaniteľná čiastka.
Stenlly
17.01.07,11:23
Ano, vysluhovy dochod nepodlieha zdaneniu, vysluhovy prispevok ano.
Ak vie niekto poradit, budem rada, dakujem.
Stenlly
17.01.07,11:25
viem, ze vysluhovy prispevok je zdanitelny prijem. Otazka bola, ci ovplyvnuje vysku odovodov do socialnej a zdrvotnej poistovni u SZCO.
Dakujem.
uzivatel2
17.01.07,17:45
Myslím si, že sa jedná o plnenie poskytnuté zamestnávateľom po skončení pracovného pomeru, služobného pomeru a preto nebude vstupovať do vymeriavacieho základu na výpočet odvodov do poisťovní.
Prosím ďalších o vyjadrenie.
Anja111
17.01.07,17:53
Súhlasím. Videla som dokonca aj Potvrdenie od platiteľa (Colný úrad) a tiež nezrážali žiadne odvody.
Stenlly
20.01.07,07:02
Stale v tom aj tak nemam jasno. Nikde v zakonoch ani predpisoch som o tom nic nenasla :-(