Skipio
17.01.07,12:30
Vlastnim starsi dom na na orave, dom s hospodarskymi budovami a zahradou. Dom je podpivniceny ma jedno poschodie so siestimy izbamy a podkrovie. za domom su velke hospodarske budovi v minulosti vyuzivane na chov dobitka a skladovanie vacsieho mnozstva roznych surovin.
DALO BY SA TO VYUZIT NA PODNIKANIE?
AKO?
wami
28.01.07,19:43
zriaď si požičovňu náradia, ak chceš, poradím Ti
j.s
04.02.07,12:27
Daj to ako ponuku do realit. Nemusis pri tom ani podnikat. AK chces podnikat - daj to ako ponuku do realit
STRELEC
04.02.07,12:47
A čo tak penzión?
Aj hospodárske budovy sa dajú prebudovať na obytné. Koniec koncov - bude to stále na bývanie, len obsah sa zmení:D .
Je to ale otázka finančná, prevádzková ... a najmä : mám k tomu vzťah. Chcem?, môžem? to robiť?
KEJKA
04.02.07,17:24
aj ja mám nehnuteľnosť...zrúcaninku, ponúkam ju na prenájom za korunu, ale aj tak sa každý zlakne, lebo tam treba investovať a až potom bývať....
so starinami je problém, ale nevzdávaj to.
Penzión by bol fajn, je tam čisté a pekné prostredie.
dracica
04.02.07,18:09
ja by som si to vedela predstaviť ako krásny ranč s reštauráciou, kúpila by som si koníky a urobila by som tam jazdeckú školu

opraviť by sa to dalo aj cez eurofondy ak máš dobrý projekt, treba pozrieť výzvy
STRELEC
04.02.07,18:13
Možností je iste ešte ďaleko viac. Záleží na mnohom - napr. na lokalite. Čo takto penzión pre dôchodcov? Od super (pre horných x-tisíc) po bežný (ľudový)?
dracica
04.02.07,18:19
Keby sa to nachádzalo v blízkosti Oravskej priehrady tak to by bolo super miesto na rekreáciu aj v lete...
Na Orave dobre na Orave zdravo.....máte tám krásne prostredie a je to vyhľadávaná lokalita
STRELEC
04.02.07,18:28
V súvislosti s penziónom dôchodcov (alebo ako to nazveme) by bola lokalita zaujímavá napr. z pohľadu dostupnosti zdravotného zariadenia a to nielen z pohľadu riešenia krízových zdravotných problémov, ale aj v súvislosti so zabezpečovaním bežnej lekárskej starostlivosti.
dracica
04.02.07,19:08
V súvislosti s penziónom dôchodcov (alebo ako to nazveme) by bola lokalita zaujímavá napr. z pohľadu dostupnosti zdravotného zariadenia a to nielen z pohľadu riešenia krízových zdravotných problémov, ale aj v súvislosti so zabezpečovaním bežnej lekárskej starostlivosti.

keby tam boli kúpele alebo nejaké termálne pramene, to by bolo uplne super pre tých dôchodcov
Marianna01
04.02.07,19:24
A čo využiť to na agroturistiku? Dali by sa dokonca využiť aj nejaké dotácie z EU.
Filip Glasa
05.02.07,19:02
Skúste rozmýšľať nad reštauráciou s nejakou zaujímavosťou ( spomínaný ranč), penzión, apartmány bez stálej obsluhy, prenájom chaty ako celku a podobne. POdľa toho, koľko aktivity do toho chcete dať.