sonička
17.01.07,14:08
Želám všetkým pekný pracovný deň!
Mala by som na Vás otázočku, lebo mám v tom momentálne guláš. Chcela by som sa opýtať ako to bude s príspevkom zamestnávateľa na DDP, životné poistenie a účelové sporenie pri mzdách/mesačne/, či je to tak ako bolo minulý rok a aj čo sa týka zamestnanca, lebo v prípade zamestnanca je to ako zrážka zo mzdy.dakujem
katkaj
17.01.07,13:29
Želám všetkým pekný pracovný deň!
Mala by som na Vás otázočku, lebo mám v tom momentálne guláš. Chcela by som sa opýtať ako to bude s príspevkom zamestnávateľa na DDP, životné poistenie a účelové sporenie pri mzdách/mesačne/, či je to tak ako bolo minulý rok a aj čo sa týka zamestnanca, lebo v prípade zamestnanca je to ako zrážka zo mzdy.dakujem

Zmena nastala od 1.1.2007 odkedy si už zamestnávateľ nemôže dať do nákladov príspevok na účelové sporenie a životné poistenie, ktorým prispieva zamestnancovi
Aisha
17.01.07,14:28
A s príspevkami na DDP zam-com je to ako?
katkaj
17.01.07,14:34
A s príspevkami na DDP zam-com je to ako?

Tie si nadalej môže zamestnávateľ uplatniť vo výdavkoch. Tie jediné ponechali ;)
sonička
17.01.07,14:59
Čiže z DDP /čo prispieva zamestnávateľ/ sa započítava naďalej do hrubej mzdy zamestnanca a platí sa odvod do VZP a daň, a životné poistenie, účelové sporenie pre tieto to už neplatí?
Paula
17.01.07,15:07
Aby som si to zrekapitulovala...mám zamestnancov, ktorí si platia v ING Životná poisťovňa (1x vidím takúto zmluvu) - "Investičné poistenie investor" + im prispieva zamestnávateľ. Zamestnancom vstupuje suma od zamestnávateľa do VZ na ZP + sa zdaňuje, môžem im ich vlastné príspevky uplatniť v ročnom zúčtovaní za rok 2007 (max. 12 tis.) a na strane zamestnávateľa pôjde o "nedaňový" náklad. Tak?
sonička
22.01.07,13:06
Ja by som chcela reagovať na životné poistenie, pretože mám takýto problém: My ako firma sme uzatvorili zmluvu s poisťovnou ...../Zmluva o spolupráci v životnom poistení/ dňa 26.07.2006 a prispievali sme našim zamestnancom vo výške Sk 167,--/mesačne/ a ešte som im aj platila /nie oni si platili/ na základe zrážky zo mzdy mesačne príspevok zamestnanca Sk 300,--. čiže chcem sa spýtať,
1. kde do kt. riadku a aká suma príspevku zamestnanca /zrážka zo mzdy/
by sa mala do potvrdenia o príjmoch .............. za rok 2006 napísať,ak prvá zrážka zo mzdy bola zaplatená v júli 2006 /mesačne Sk 300,--/ a posledná až v januári 2007 /mesačne Sk 300,--/
Zita4
22.01.07,14:25
Ja by som chcela reagovať na životné poistenie, pretože mám takýto problém: My ako firma sme uzatvorili zmluvu s poisťovnou ...../Zmluva o spolupráci v životnom poistení/ dňa 26.07.2006 a prispievali sme našim zamestnancom vo výške Sk 167,--/mesačne/ a ešte som im aj platila /nie oni si platili/ na základe zrážky zo mzdy mesačne príspevok zamestnanca Sk 300,--. čiže chcem sa spýtať,
1. kde do kt. riadku a aká suma príspevku zamestnanca /zrážka zo mzdy/
by sa mala do potvrdenia o príjmoch .............. za rok 2006 napísať,ak prvá zrážka zo mzdy bola zaplatená v júli 2006 /mesačne Sk 300,--/ a posledná až v januári 2007 /mesačne Sk 300,--/
Uviesť len tie zrážky na životné poistenie, ktoré boli zaplatené v roku 2006, t.j. v júli až v decembri 2006. (6x 300,-- = 1800 Sk).