pavolp
17.01.07,13:12
Ahojte,
mam taky zvlastny pripad.Som platca DPH, nakupujem z EU ekolog.produkty.Moj dodavatel je platca DPH, ale podla nejakeho agrarneho zakona mi nemoze vyfakturovat tovar bez DPH. Normalnu DPH ma 19 % ale mne musi vyfakturovat 10,3 %. Zrejme je to taky zakon kt.chrani domacich eko producentov.
Co sa da s tym vlastne robit.Mozem si tych 10,3 % neako odratat? alebo to mozem iba zahrnut do nakupnej ceny a znova vyratat nasu DPH?
Dik moc, mam v tom hokej, budem vam povdacny za akukolvek informaciu popripade radu.
daniek
17.01.07,12:34
tak to je ozaj zvláštny prípad ale na školení nás pracovníčka drsr upozornila na prípad že nám vystaví dodávateľ z eú faktúru s dph že nás to nezbavuje povinnosti odviesť daň aj na slovensku (samozdanenie) ale iba zo základu dane t.j. bez ich dph ale čo s tou ich dph či si ju môžeme dať do nákladov na daň z príjmu to nám už vysvetliť nevedela.
pavolp
18.01.07,09:33
Dakujem, ale nanasiel by sa este niekto kto by to upresnil?
kalkulka
18.01.07,11:25
Ak je stret zákonov dvoch členských krajín, tak ty na Slovensku samozdaníš
19% zo sumy základu dane z členskej krajiny, aj odpočítaš si daň po splnení podmienok §49. O daň z členskej krajiny môžeš požiadať v príslušnom štáte EÚ.
ALBO
18.01.07,13:38
Dakujem, ale nanasiel by sa este niekto kto by to upresnil?No možno by ste sa mali viac informovať o tom , čo je tých 10%, či to nie je nejaká agrárna daň alebo iný poplatok.
6. smernica by mala byť rovnaká pri nadobudnutí tovaru a on by vám mal fakturovať bez DPH,
kalkulka
19.01.07,05:43
No možno by ste sa mali viac informovať o tom , čo je tých 10%, či to nie je nejaká agrárna daň alebo iný poplatok.
6. smernica by mala byť rovnaká pri nadobudnutí tovaru a on by vám mal fakturovať bez DPH,
Nie je to vždy takto. Ešte nie všade je tá 6. smernica do detailov zapracovaná do zákonov jednotlivých štátov, čiže môže sa stať aj taký prípad, že je povinnosť zdanenia na obidvoch stranách.