tinka.b
17.01.07,13:18
Moje otázky budú skôr etického charakteru. Od 14.11. pracujem pre OZ a som jediný zamestnanec. Mala som problém aby mi OZ dalo vôbec pracovnú zmluvu (pracovala som pre neho od augusta 06). 14.11. som nastúpila na PN a do práce som sa vrátila 14.12. PN som si musela ísť zaniesť sama na SP a doteraz mi nebola PN vyplatená. Zamestnávateľ mi nedal žiadnu výplatnú pásku a výplatu mi dáva na ruku a nedáva mi k tomu žiaden doklad.

Môj pracovný pomer musí byť ukončený, nakoľko zamestnávateľ nemá peniaze, aby ma legálne platil tj aby platil za mňa odovy. Mohla by som pre neho pracovať znova na čierno, ale to odmietam.

Ako mám postupovať? Komu to nahlásiť? Keď viem že toto OZ robí veci, ktoré sú protizákonné?
mysimis
17.01.07,12:25
V tomto prípade sa skús obrátiť na inšpektorát práce, ale nezabudni, že to budeš musieť aj dokazovať.
tinka.b
17.01.07,12:28
Nemám problém to dokázať, pretože mám o tom aj doklady a to, že som tu pracovala od augusta tiež mám zaznamenané.

Ide ešte aj o to, že som zistila, že toto OZ robí protizákonné veci, komu to môžem oznámiť?
mysimis
17.01.07,12:36
Ohľadom protizákonného konania OZ môžeš podať trestné oznámenie na polícii.