Ondro
17.01.07,13:24
Zdravím,
vie mi niekto poradiť ohľadom výpočtu odvodov do SP od 1.7.2007. Som SZČO a okrem toho robím aj znaleckú činnosť pred štátnymi orgánmi (súdny znalec). Zachytil som niekde informáciu, že od 8-9/06 došlo k zmene zákona a že už aj príjmy zo znaleckej činnosti pred štátnymi orgánmi za započítavajú do VZ pre výpočet týchto odvodov.

Moja otázka znie:
ak je to naozaj tak, znamená to, že iba príjmy od 8-9/06 sa budú započítavať do vymeriavacieho základu, alebo to spätne bude platiť pre všetky takéto príjmy za r. 2006?
Ďakujem za pomoc.
Ondro
mysimis
17.01.07,12:27
Odvody do SP sa vypočítajú na základe výpisu z daňového priznania za rok 2006, čo znamená, že sa jedná o príjmy celého roka.
Ondro
17.01.07,12:39
aj pri výpoče odvodov od 1.7.06 sa vychádzalo z výpisu z daňového priznania, akurát, že toto tlačivo ešte obsahovalo kolónku na vyčlenenie príjmov zo znaleckej činnosti pred štátnymi orgánmi.
V minulom roku bol tiež nový postup na výpočet odvodov do ZP, nakoľko myslím že k 9/05 došlo k zmene zákona, čo znamenalo započítavie už aj príjmov zo znaleckej činnosti pred štátnymi orgánmi. Pri zdravotnom poistení sa to ale riešilo tak, že tieto príjmy sa zohľadnili vo VZ až odo dňa platnosti týchto zmien.
Preto by ma zaujímalo, či sa to podobným spôsob nebude riešiť aj s odvodmi do SP.
Ďakujem.
Ondro