stefan
31.12.04,19:56
Potreboval by som vediet nasledovne.

Ako uctovat sukromne Auto v suvislosti spodnikanim. Ide o JU platca DPH

1. Zaplatim cestnu dan na rok 2005.
2.Zapisem do knihy jazd co vsetko tam musim uviest.
3.Nakupim PHM mozem si odpocitat DPH.
4.Davam do nakladou.

Stefan
Zuzka
31.12.04,19:18
Zaplatíš daň z motorových vozidiel (už to nie je cestná daň). V knihe jázd uvedieš kam si vykonal služ. cestu, dátum, km. Keďže nemáš auto v podnikaní, tak si účtujem priem. spotrebu podľa TP a náhrady (amortizačné) 6,20 Sk/km. Pri nákupe PHM nemáš nárok na odpočet DPH a ani nedávaš bločky za nákup PHM do nákladov.
stefan
31.12.04,19:29
Ak tomu rozumiem spravne tak ak urobim 100000 km/rok tak si dam do nakladou 620000 SK.

Ake vyhody je mat potom auto na firmu okrem toho ze si odratam DPH a dam do nakladov PHM.

Ked to auto vlastnim ja ako sukromna osoba a zaroven som aj podnikatel mozem si dat do nak aj dan z mot vozidiel.

Musim vobec odkladat blocky za nakup niekde som cital ze nie ale to bolo pred rokom.



.
Zuzka
31.12.04,19:42
... hmm ... ak urobíš 100 tis.km x 6,20 + priem.spotreba na 1 km. Takže je to viac ako 6,20 Sk - napr. priem spotreba je 8 l x 35 Sk za l benzínu : 100 = 2,8 Sk, potom teda 6,20 + 2,80 = 9 Sk x 100 tis. km.
Ak máš auto napísané na firmu, tak si môžeš uplatňovať aj opravy a nákup PHM a odpočítavať DPH. Ak zaplatíš daň z motor. vozidiel, tak je to tvoj náklad v obidvoch prípadoch. Bločky si nechávaš iba ako podklad pre výpočet priem. spotreby benzínu, ceny PHM nájdeš aj na intern. stránkach predajcov PHM.
Na túto tému je tu dosť starších príspevkov. Skús si popozerať aj archív.
stefan
31.12.04,20:35
ja som to pochopil prvy krat tak ze nemam narok dat do Naklad PHM este raz dakujem ste super.

Stefan