bazil
17.01.07,15:17
Moze firma , ktora ma v registri predaj tovaru v rozsahu volnych zivnosti predavat takyto tovar fyzickym osobam ( nie podnikatelom ) na fakturu?
mysimis
17.01.07,14:19
áno, môže.
tinaM
17.01.07,14:20
Moze firma , ktora ma v registri predaj tovaru v rozsahu volnych zivnosti predavat takyto tovar fyzickym osobam ( nie podnikatelom ) na fakturu?
Nevidím dôvod, prečo nie.
Viera.M.
17.01.07,18:46
Moze firma , ktora ma v registri predaj tovaru v rozsahu volnych zivnosti predavat takyto tovar fyzickym osobam ( nie podnikatelom ) na fakturu?
Môže predávať na faktúru komukoľvek, nerozlišuje medzi kupujúcimi podnikateľa a nepodnikateľa...
veget
17.01.07,19:32
A čo robiť ak Vám faktúruje SZČO služby za činnosť, ktorú nemá v živnostenskom oprávnení?
bazil
18.01.07,08:32
áno, môže.

Ďakujem, pýtam sa preto, lebo doposiaľ mi firma posielala materiál na faktúru, kde bolo moje IČO ale keď som si požiadal aby mi to poslali ako súkromnej osobe, lebo materiál používam na osobnú spotrebu do bytu, tak mi povedali že oni fyzickým osobám predávať na faktúru nemôžu. Že ich ani program pri vystavovaní faktúry nepustí ďalej ak nenahodia IČO. Tak s ami niečo také stalo prvý krát.
mysimis
18.01.07,08:54
Ak dostaneš fa na IČO a tovar použiješ na osobnú spotrebu, nedávaj uvedený doklad dávať do účtovníctva.
eskoes
18.01.07,09:00
Ak dostaneš fa na IČO a tovar použiješ na osobnú spotrebu, nedávaj uvedený doklad dávať do účtovníctva.
podla diskusie
http://www.porada.sk/t40145-nakup-vo-velkosklade-na-osobnu-spotrebu.html?highlight=osobn%FA+spotrebu
som si tým neni až taký istý