luluhaha
17.01.07,14:32
Prosím o odpoveď na otázku či je potrebné platiť daň za vozík ktorý je v majetku firmy ale nevyužili sme ho ani 1x v starom roku a je dosť veľký predpoklad že ani tento rok ho nebudeme potrebovať.
Ďakujem
Eva Hodásová
17.01.07,13:57
pokiaľ ho nevyužívate pre potreby firmy - na podnikanie, nie je treba platiť cestnú daň daň. úradu
Kačena I.
17.01.07,14:18
Ale keď je nahlásený na DU a nechcete platiť, tak je potrebné ho odhlásiť.
Viera.M.
17.01.07,17:38
Prosím o odpoveď na otázku či je potrebné platiť daň za vozík ktorý je v majetku firmy ale nevyužili sme ho ani 1x v starom roku a je dosť veľký predpoklad že ani tento rok ho nebudeme potrebovať.
Ďakujem
Ak tento vozík predpokladáte, že nebudete využívať, nie je povinnosť uhradiť daň z MV, ale súčasne upozorňujem, že ak bolo naň v min. období podané DP, treba zaslať oznámenie správcovi dani o jeho ďalšom nepoužívaní v súvislosti s podnikaním.
Ak sa rozhodnete ho začať využívať, do 15 KD od jeho prvého použitia si povinná podať naň daň. priznanie a uhradiť alikvótnu časť ročnej sadzby dane z MV.
Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne:-):)
luluhaha
18.01.07,09:40
Ja som tu včera videla pripojené wordové tlačivo na to odhlásenie, a dnes ho už neviem nájsť, poradí niekto link alebo ho sem pripne, prosííííím
bisou
18.01.07,09:53
Ak začnem používať vozidlo až od polovice roka je potrebné sa z cestnej dane odhlásiť a potom znova prihlásiť??, predchádzajúce roky som platila cely rok tak neviem ???
luluhaha
18.01.07,09:55
Už som to našla, tak pripájam to tlačivo je v príspevku č.6:

http://www.porada.sk/t39798-dan-z-motorovych-vozidiel.html?highlight=plati%BB+da%F2
bisou
18.01.07,11:56
prosím poraďte
Tweety
18.01.07,11:58
Ak začnem používať vozidlo až od polovice roka je potrebné sa z cestnej dane odhlásiť a potom znova prihlásiť??, predchádzajúce roky som platila cely rok tak neviem ???
Áno, je potrebné odhlásenie z dane z MV, a potom zase prihlásenie. Každú zmenu je potrebné do 15 dní oznámmiť DÚ.
bisou
22.01.07,09:51
A je možnné zaplatiť len trebarz za január ( alikvotna čiastka za 31 dní) alebo musím zaplatiť celý rok a potom oznamiť zrušenie a požiadať o vrátenie z cestnej dane???
Tweety
22.01.07,09:58
A je možnné zaplatiť len trebarz za január ( alikvotna čiastka za 31 dní) alebo musím zaplatiť celý rok a potom oznamiť zrušenie a požiadať o vrátenie z cestnej dane???
Je to daň ročná, je preto potrebné zaplatiť na rok, a každú zmenu potom nahlásiť, a žiadať o vrátenie PČ zaplatenej dane, popr. preúčtovanie tejto dane na inú daň.
bisou
22.01.07,10:04
A koľko to trvá daňovému úradu, kým tento preplatok vrátia???
bisou
22.01.07,10:18
a nemá niekto vzor ako by mala ta žiadoť vyzerať?? prosím a zároveň aj ďakujem!!
bisou
22.01.07,11:02
prosiiiiim
Tweety
22.01.07,11:03
prosiiiiim
Klasicky listom uviesť skutočnosti, špeci tlačivko nie je.:)
Napr. spoločnosť XY .... prestala používať MV na podnikanie dňa....
renča1
22.01.07,11:07
Klasicky listom uviesť skutočnosti, špeci tlačivko nie je.:)
Napr. spoločnosť XY .... prestala používať MV na podnikanie dňa....

.....ale už je, mám daňovníka, ktorý takéto tlačivo už dostal od DÚ. Radšej by som si tam osobne skočila.
bisou
23.01.07,11:00
ahoj bola som tam aj tlačivko mám a vraj to vratia za pár dni tak som zvedava. skusim ho priložiť.
bisou
23.01.07,11:04
neviem to priložiť tak ak by ho niekto potreboval píšte pošlem.