tarina
17.01.07,15:38
ahojte,
raz na obede som jedla veeeeeeeelmi dobru spenatovu polievku, ale neviem ako sa moze varit...poradi niekto? da sa uvarit aj z mrazeneho spenatu?
no a na jednej akcii som jedla salat, ktory obsahoval tuniaka, hlavkovy salat a fazulku...a bol vynikajuci, ale tiez netusim ci to len vsetko spolu zmiesam, alebo ako to treba pripravit a dochutit aby to bolo mnam? jedol uz niekto taky salat???
dakujem za rady...
liba2
17.01.07,14:58
tuniakovy salat
Janka6685
17.01.07,15:14
tuniakovy salat (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=tuniakovy+salat)

Ten tuniakový šalát od "Vladan" odporúčam. Robím si rovnaký dosť často a je super. Predtým som si do neho dávala aj uvarené vajíčka, ale to nie je moc zdravé.
Marína
17.01.07,15:21
Na tejto stránke si daj do vyhľadávania slovo špenát, resp. tuniak a vyber si kategóriu, v ktorej Ti má vyhľadať.
http://recepty.atlas.cz/h_rozsirene-form.asp?cat=recepty
tarina
17.01.07,17:47
dakujem za rady! urcite ten tuniakovy salat od "vladan" vyskusam... ja som len chcela ci niekto nema skusenost s kombinaciou hlavkovy salat, fazula, tuniak,..lebo to bolo faaaakt vyborne!
aj na spenatovu polievku si viem najst recepty, hoci ich nie je vela, ale tak isto som chcela vediet ci nema niekto osvedceny recept! ale dakujem aj za odporucanu web stranku! pozriem!
tarina
17.01.07,19:35
Na tejto stránke si daj do vyhľadávania slovo špenát, resp. tuniak a vyber si kategóriu, v ktorej Ti má vyhľadať.
http://recepty.atlas.cz/h_rozsirene-form.asp?cat=recepty


:rolleyes: je to sice pekne...ale ako sa povie po cesky tuniak??? :confused:
Janka6685
17.01.07,19:39
:rolleyes: je to sice pekne...ale ako sa povie po cesky tuniak??? :confused:
tuňák....po česky

http://recepty.atlas.cz/h_rozsirene.asp
(http://recepty.atlas.cz/recept.asp?id_receptu=JRQNNOKOD&id_kategorie=JNLOMMJ3)
hetty
18.01.07,06:25
Ja robím tuniakový šalát nasledovne:

3 malé konzervy tuniaka v oleji - zlejeme olej
pol konzervy kukurice
1 malá cibuľa pokrájaná nadrobno
asi 10 dkg strúhaného syra
pol kávovej lyžičky octa

všetko zmiešame so sladkým kečupom asi 4 polievkové lyžice dochutíme soľou a čiernym korením podľa chuti
Janka6685
18.01.07,08:11
Ja robím tuniakový šalát nasledovne:

3 malé konzervy tuniaka v oleji - zlejeme olej
pol konzervy kukurice
1 malá cibuľa pokrájaná nadrobno
asi 10 dkg strúhaného syra
pol kávovej lyžičky octa

všetko zmiešame so sladkým kečupom asi 4 polievkové lyžice dochutíme soľou a čiernym korením podľa chuti

Len chcem podotknúť, že ak budete robiť ten z ryžou, tak z tuniaka nezlievajte olej ani šťavu. Lepšie to ide dolu hrdlom:p. Ja osobne mám radšej vo vlastnej šťave (olej nemusím). Ale v prípade hetty sa musí zliať, lebo by tam tej tekutiny bolo už priveľa.;)
tarina
18.01.07,08:49
len skoda ze ja tu konzervovu kukuricu nemozem ani citit! a vsade sa dava!:mee:
anmary
18.01.07,10:30
Špenátová polievka:
Pripravím svetlú zásmažku, do ktorej nakoniec pridám roztlačený cesnak /1-2 strúčiky/ a hneď zalejem vodou /cesnak stačí pridať aj po vypnutí sporáka/. Vlejem rozmrazený špenátový pretlak, osolím a privediem do varu. Chvíľu povarím, pridám rozhabarkované vajce a ešte povarím, prípadne dochutím soľou, vegetou,.. Robím ju tak od oka a stačí z 1/2 mrazeného špenátového pretlaku. Keďže môj syn má redšej hustejšie polievky, pridám do uvarenej polievky trocha varených zemiakov. Polievka je rýchlo hotová, no u nás i rýchlo zjedená.:)
tarina
18.01.07,11:17
Špenátová polievka:
Pripravím svetlú zásmažku, do ktorej nakoniec pridám roztlačený cesnak /1-2 strúčiky/ a hneď zalejem vodou /cesnak stačí pridať aj po vypnutí sporáka/. Vlejem rozmrazený špenátový pretlak, osolím a privediem do varu. Chvíľu povarím, pridám rozhabarkované vajce a ešte povarím, prípadne dochutím soľou, vegetou,.. Robím ju tak od oka a stačí z 1/2 mrazeného špenátového pretlaku. Keďže môj syn má redšej hustejšie polievky, pridám do uvarenej polievky trocha varených zemiakov. Polievka je rýchlo hotová, no u nás i rýchlo zjedená.:)

naozaj VDAKA!!!!
vlastne sa tak isto robi aj privarok, len bez vody, nie?
a moze sa pridat aj mlieko alebo smotana na zjemnenie, vsak?
este raz VDAKA!!!
anmary
18.01.07,12:09
naozaj VDAKA!!!!
vlastne sa tak isto robi aj privarok, len bez vody, nie?
a moze sa pridat aj mlieko alebo smotana na zjemnenie, vsak?
este raz VDAKA!!!


Áno. Dobrú chuť.;)
Marína
18.01.07,12:26
len skoda ze ja tu konzervovu kukuricu nemozem ani citit! a vsade sa dava!:mee:
Prečo konzumuješ z konzervy? Ja kupujem mrazenú.
tarina
18.01.07,13:22
Prečo konzumuješ z konzervy? Ja kupujem mrazenú.


tak aby som to upresnila - vobec nemam rada kukuricu! zjem ju len ked musim :o
Janka6685
18.01.07,13:32
tak aby som to upresnila - vobec nemam rada kukuricu! zjem ju len ked musim :o

Kukurica sa do šalátov dáva väčšinou pre farbu, takže nič nepokazíš tým, keď ju tam nedáš;)
DanielaSL
20.01.07,11:15
ahojte,
raz na obede som jedla veeeeeeeelmi dobru spenatovu polievku, ale neviem ako sa moze varit...poradi niekto? da sa uvarit aj z mrazeneho spenatu?
no a na jednej akcii som jedla salat, ktory obsahoval tuniaka, hlavkovy salat a fazulku...a bol vynikajuci, ale tiez netusim ci to len vsetko spolu zmiesam, alebo ako to treba pripravit a dochutit aby to bolo mnam? jedol uz niekto taky salat???
dakujem za rady...

Tarinka tu je môj recept na špenátovú polievku:

Na masle spením cibuľku, pridám lyžicu hladkej múky, chvíľu spolu popražím, potom podlejem trochou vody. Keď začne vrieť, vložím do nej polku mrazeného špenátu, posolím, pridám čierne korenie mleté a nechám variť. Keď sa špenát rozpadne , vlejem k nemu v mlieku alebo sladkej smotane rozmiešaný žĺtok. Na záver pridám prelisovaný strúčik cesnaku. Potom už do taniera pridám do polievky opekané tenke kolieska rožkov. Dostať kúpiť aj hotové. Ja kupujem v Bille a sú ochutené hubami a bylinkami.
liba2
20.01.07,16:42
Tarinka tu je môj recept na špenátovú polievku:... Tak toto musí byť výborné ;)
tarina
22.01.07,08:37
Tarinka tu je môj recept na špenátovú polievku:

Na masle spením cibuľku, pridám lyžicu hladkej múky, chvíľu spolu popražím, potom podlejem trochou vody. Keď začne vrieť, vložím do nej polku mrazeného špenátu, posolím, pridám čierne korenie mleté a nechám variť. Keď sa špenát rozpadne , vlejem k nemu v mlieku alebo sladkej smotane rozmiešaný žĺtok. Na záver pridám prelisovaný strúčik cesnaku. Potom už do taniera pridám do polievky opekané tenke kolieska rožkov. Dostať kúpiť aj hotové. Ja kupujem v Bille a sú ochutené hubami a bylinkami.

dakujeeeeeem!!! uz som aj bola v obchode kupit spenat, ale neviem ci teraz vsetci "idu" na spenate! :o lebo som bola v 3 potravinach a nikde nemali mrazeny spenat!!! takze si na tuto polievocku este musim pockat! ale urcite ju coskoro vyskusam!
tuniakovy salat som uz urobila, takze vdaka vsetkym za rady!