Laura1
17.01.07,17:55
Ahojte,
mohli by ste mi poradiť, či môžem uznať eseročke, ktorá poskytuje služby:
maliarske, pomocné stavebné, upratovacie a čistiace práce -
kúpu sprchy a sprchovej hadice - celkom v hodnote 2.900,- Sk?
Ďakujem,
dracica
17.01.07,17:00
Ahojte,
mohli by ste mi poradiť, či môžem uznať eseročke, ktorá poskytuje služby:
maliarske, pomocné stavebné, upratovacie a čistiace práce -
kúpu sprchy a sprchovej hadice - celkom v hodnote 2.900,- Sk?
Ďakujem,

to akože by sa zamestnanci po práci sprchovali ??? Ako by si to obhájila ???
Viera.M.
17.01.07,17:07
Ahojte,
mohli by ste mi poradiť, či môžem uznať eseročke, ktorá poskytuje služby:
maliarske, pomocné stavebné, upratovacie a čistiace práce -
kúpu sprchy a sprchovej hadice - celkom v hodnote 2.900,- Sk?
Ďakujem,
Ak má spoločnosť zamestnancom, ktorí vykonávajú tieto práce a majú zabezpečené na pracovisko priestory /šatňa, sprcha...atď/, tak áno...
Laura1
17.01.07,17:08
Veď práve, mne sa to nepozdáva, jedine, keby mali zamestnanci v práci nejaký sprchovací kútik - ale o tom nič neviem. Len som sa Vás chcela optýtať na názor skôr, ako vrátim účtenku konateľovi.
Danila
17.01.07,17:09
Ahojte,
mohli by ste mi poradiť, či môžem uznať eseročke, ktorá poskytuje služby:
maliarske, pomocné stavebné, upratovacie a čistiace práce -
kúpu sprchy a sprchovej hadice - celkom v hodnote 2.900,- Sk?
Ďakujem,Uznať a schváliť to musí štatutár.Je to výdavok na obstaranie prostriedkov, ktoré si predmet činnosti nevyhnutne vyžaduje.
andrej_rv
17.01.07,17:09
to akože by sa zamestnanci po práci sprchovali ??? Ako by si to obhájila ??? Presne tým - v zmysle § 19 ods. 2 písm. c) bod. 1. je daňovým výdavkom aj výdavok na hygienické vybavenie pracovísk. Ak má nárok odísť z práce čistý napr. krmič alebo dojička, neviem, prečo by to nemohol byť aj maliar, murár resp. iný pracovník, ktorý je v práci vystavený nadmernému znečisteniu.
dracica
17.01.07,17:11
no ide o to ze samotná sprcha ako taká nie je funkcná, to je to iste ako kebyže si dás do nákladov pneumatiku a nemás auto ani v majetku ani v prenájme...
Laura1
17.01.07,17:17
Ďakujem, zistím okolnosti a zariadim sa podľa toho.
Laura
Laura1
04.02.07,15:55
Bola som ticho, mylela som si, že te náklad nebudeme potrebovať.Zistila som, že firma má sprchu pre zamestnancov, ak kúpu sprchy a hadice dám do nákladov, môžem na 511 - opravy?, alebo mi poraďte účet.
Ďakujem
Viera.M.
04.02.07,16:00
Bola som ticho, mylela som si, že te náklad nebudeme potrebovať.Zistila som, že firma má sprchu pre zamestnancov, ak kúpu sprchy a hadice dám do nákladov, môžem na 511 - opravy?, alebo mi poraďte účet.
Ďakujem
Ak má spoločnosť hygienické priestory, t.j. sprchy pre zamestnancov, môžeš účtovať na opravy - 511 /analytika/...
Laura1
04.02.07,16:04
Ďakujem, Laura