Deny
09.06.04,09:06
Vie niekto presný vzorec, ako sa počíta sankčný úrok pri oneskorenej platbe dane? Viem, že úroková sadza NBS je 5 %, ale pomohol by mi presný výpočet, zabudli sme zaplatiť mesačný preddavok, je to asi 30 dní omeškania, tak by som rada vedela, čo mám čakať. Díky vopred.
tibor
09.06.04,09:21
oneskorená platba dane a nezaplatený preddavok...to sú 2 rozpory v Tvojej otázke.
Je totiž rozdiel v násobku úroku NBS...

ale keďže popisuješ omeškanie platby preddavku - zrejme to patrí pod § 35b ods. 2 - teda štvornásobok úr. sadzby NBS - teda 4 * 5% = 20%
Počíta sa od nasledujúceho dňa po termíne splatnosti preddavku až do dňa platby vrátane. Keby si dala presné dátumy - nemusel by som sa tu teraz škriabať po hlave ak to napísať v premenných. Takže daj si tú námahu a napíš sem presné dátumy a výšku preddavku - a ja Ti poviem koľko budete platiť - nechce sa mi to rozpisovať pomocou imaginárnych písmeniek a vzorcov.
Deny
09.06.04,10:15
O.K. Tibor, jedná sa o 21 038 Sk, nezaplatený preddavok za apríl 2004, zaplatíme dnes.Díky.
tibor
09.06.04,10:27
tak je to niečo okolo 468 SKK - máš to v priloženom súbore...
tibor
09.06.04,10:30
a ešte ma tak napadlo...prečo to platíš až dnes a nie spolu s májovým preddavkom?
Deny
09.06.04,10:44
Díky, už som si aj našla na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) daňovú kalkulačku a výpočet, je to zhruba toľko, ale do 500,-Sk sa nevyrubuje. Prečo sme zabudli, práve to je to, že šéf nezaplatil 30.4.,lebo nemal peniaze a pri výpise z mája som zistila, že ho nezaplatil vôbec. Predtým platil štvrťročne, takže si musíme zvykať na mesačnú povinnosť. Zdravím.
tibor
09.06.04,11:04
Deny - dobre tomu rozumiem? ak si nezaplatila ani za máj doteraz - tak to musíš platiť penále - lebo spolu je to za jednu daň viac ako 500,- SK - ale ak si to za máj včas zaplatila - tak OK - len listom informatívne upovedomíš správcu dane.
Deny
09.06.04,11:31
Keď tak nad tým uvažujem, tak vlastne ten májový, ktorý bol zaplatený 30.5.2004 je vlastne zaplatený aprílový a my sme dlžní za májový preddavok? Asi radšej zavolám daňovej úradníčke ako to vlastne je. V podstate som len chcela vedieť asi s akým postihom môžem rátať. Dúfam, že to nakoniec vyjde do 500 Sk a keď nie, čo sa dá robiť.Díky za radu, máš dobré postrehy, aj s tým cesťákom si mi pomohol, lebo cesťáky som nerobievala a JÚ len druhý rok. Čo sa dá skúšam vyčítať v zákonoch, ale skúsenosti to nenahradí. Zdravím.