Kaťa
17.01.07,21:23
chcela by som sa spýtať, kde alebo ako vypočítam sumy na prenesené kompetencie pre RO zriadenú obcou. viem, že existuje nejaká tabuľka ale nieviem ako a kde ju nájdem. som nová v obore. prosim pomôžte potrebujem to čo najsúrnejšie. dakujem.:mee:

Ps.: mám na myslí také dačo, no nie som si istá.

MŠ / nahlásení žiaci x 42,5/ + ŠJ / nahlásení žiaci x 2/ + ŠKD / nahlásení žiaci x 5/= suma a tá sa má rovnať s tabuľkov prepočítaného počtu pre danú obec www.mfsr.sk/Default.aspx?CatID=5704 / verejná správa/fiškálna decentralízia/podiely obci dane FO.
tá suma potom x 1470 = a víde výsledok ktorý ma dať obec RO.
inuš
18.01.07,07:15
Chvílku som pracovala vo verejnej správe _ ZŠ+MŠ Na stránke min.školstva som si našla sumu, ktorá bude obci pridelená. Nikde však nie je napísané, že obec musí všetky financie presunúť na školu a škôlku. Je tam len garantované minimum, ktoré obec musí presunúť. Ostatné financie si môže ponechať, napr. ak plánuje na školu nejakú väčšiu investíciu, alebo opravu. My sme však nemali problém. Čo bolo pridelené zo štátu, to nám aj presúvali.
Kaťa
18.01.07,07:45
inuš, ďakujem ti veľmi pekne. ale náhodou výpočet nevieš tej sumy?
inuš
18.01.07,11:15
Na stránke min. školstva si v kolonke svojej školy nájdeš počty žiakov, koľko dostanete na žiakov, koľko na kúrenie a potom spolu. Ja som nikdy neskúmala koľko to má presne byť. Vtedy však všetko išlo z min. školstva a nie z daň. úradu. Moc som nepomohla. Prepáč, ale bolo to ozaj dávno čo som sa tomu venovala a aj to bolo len ako záskok.
judita1971
18.01.07,20:23
Kati, pýtaš sa na prenesené kompetencie ale ako príklad uvádzaš originálne kompetencie. Som ekonómkou ZŠ s právnou subjektivitou . Od obce dostávame 1. prenesené kompetencie - koľko - je to zverejnené na stránkach MŠ ako financovanie regionálneho školstva . 2. originálne kompetencie - na MŠ, ŠJ a ŠK - my máme len ŠK a ŠJ - dávam návrh rozpočtu obce - obec schváli rozpočet a viem že to dostávajú formou podielových daní .Toľko v krátkosti.
uctovnicka
19.01.07,10:08
Normatívy na školy a školské zariadenia v danom roku bývajú zvyčajne zverejnené na stránke MŠ, tak ako písala judita1971 koncom januára bežného roku.
Kaťa
21.01.07,18:13
dakujem našla som to. pomohli ste mi.