kamos665
18.01.07,07:35
Dobrý deň,
prosím Vás o malú (po)radu. Zakladam si živnosť ( viazanú ako sprostredkovateľ práce za úhradu na zaklade povolenia od UPSVR ) a chcel by som vedieť ti činnosť účtovníka ( čo by som tiež chcel vykonávať ) je voľná živnosť, lebo v živnostenskom zákone som to nenašiel, ani v jeho prílohe.

Vopred ďakujem. :confused::confused::confused::confused::confused: :confused::confused::confused::confused:
vikinka
18.01.07,06:47
Je to voľná živnosť.
evina
18.01.07,06:56
Prepáčte...., ale nedá mi dopísať bohužiaľ voľná živnosť...
kamos665
18.01.07,07:04
Tak toto nechápem. Venoval som 4 roky štúdiu na obchodnej akadémii, z účtovníctva som maturoval a zmaturoval som v podstate vyborne (PU) a nakoniec zistim ze účtovníkom sa može stat každy kto chce.
Nemyslíte že je to trochu nespravodlivé? :mee:
Jozef I
18.01.07,07:07
A čo je dnes spravodlivé?
Stať sa môže každý, ale nie každý to aj vie robiť. A v tom je rozdiel! ;)
Brkov
18.01.07,07:43
Tak toto nechápem. Venoval som 4 roky štúdiu na obchodnej akadémii, z účtovníctva som maturoval a zmaturoval som v podstate vyborne (PU) a nakoniec zistim ze účtovníkom sa može stat každy kto chce.
Nemyslíte že je to trochu nespravodlivé? :mee:

Nespravodlivé je tu, v SR niečo iné!!!

1.) Zložitosť účtovníctva na vedenie ktorého potrebuješ špecializovaný softvér.
Nedávno som zachytil správu o americkej firme, ktorá poskytovala "torrent" internetové služby. Keďže toto je dosť háklivá oblasť internetu, navštívila ich polícia a všetko zabavila. Z nie práve čistého podnikania ich chceli obviniť na základe účtovníctva, ktoré si viedli v Excely. Po zverejnení správy na nejakom SK serveri, sa v diskusií pod správou veľa SR občanov vyjadrovalo v zmysle, že to teda musela byť riadne úbohá firma, keď si viedla účtovníctvo v Excely.

2.) Školstvo
Na Slovensku je možné 4 roky študovať účtovníctvo a ešte z neho aj maturovať? Veď to účtovníctvo povýšili na vedeckú disciplínu! Tak to sme teda dopadli!
evina
18.01.07,07:47
Nespravodlivé je tu, v SR niečo iné!!!

1.) Zložitosť účtovníctva na vedenie ktorého potrebuješ špecializovaný softvér.
Nedávno som zachytil správu o americkej firme, ktorá poskytovala "torrent" internetové služby. Keďže toto je dosť háklivá oblasť internetu, navštívila ich polícia a všetko zabavila. Z nie práve čistého podnikania ich chceli obviniť na základe účtovníctva, ktoré si viedli v Excely. Po zverejnení správy na nejakom SK serveri, sa v diskusií pod správou veľa SR občanov vyjadrovalo v zmysle, že to teda musela byť riadne úbohá firma, keď si viedla účtovníctvo v Excely.

2.) Školstvo
Na Slovensku je možné 4 roky študovať účtovníctvo a ešte z neho aj maturovať? Veď to účtovníctvo povýšili na vedeckú disciplínu! Tak to sme teda dopadli!
Bez komentára..... :eek:

Len na okraj : Nepíše sa tu o štúdiu len účtovníctva ale o štúdiu na Obchodnej akadémii. Nemám pocit, že absolventi akejkoľvek strednej školy sú vedeckí pracovníci....
Johanka
18.01.07,08:02
Nespravodlivé je tu, v SR niečo iné!!!

2.) Školstvo
Na Slovensku je možné 4 roky študovať účtovníctvo a ešte z neho aj maturovať? Veď to účtovníctvo povýšili na vedeckú disciplínu! Tak to sme teda dopadli!

:eek: Toto by som nečakala od niekoho, kto má v profile "účtovník" !
kamos665
18.01.07,08:39
citujem: Na Slovensku je možné 4 roky študovať účtovníctvo a ešte z neho aj maturovať? Veď to účtovníctvo povýšili na vedeckú disciplínu! Tak to sme teda dopadli! (Brkov)

pre Brkov:
pre vysvetlenie: v dnešnej dobe študenti obchodných akadémií maturujú medziiným z odbornej časti, ktorá sa skladá z predmetov účtovníctvo, podniková ekonomika a administratíva
a nikto z nich hned nerobi vedeckých pracovnikov ( myslím že na strednych školach to nie je možné )
ospravedlňujem sa ak je tento príspevok mimo témy :o
evina
18.01.07,08:41
citujem: Na Slovensku je možné 4 roky študovať účtovníctvo a ešte z neho aj maturovať? Veď to účtovníctvo povýšili na vedeckú disciplínu! Tak to sme teda dopadli! (Brkov)

pre Brkov:
pre vysvetlenie: v dnešnej dobe študenti obchodných akadémií maturujú medziiným z odbornej časti, ktorá sa skladá z predmetov účtovníctvo, podniková ekonomika a administratíva
a nikto z nich hned nerobi vedeckých pracovnikov ( myslím že na strednych školach to nie je možné )
ospravedlňujem sa ak je tento príspevok mimo témy :o
Nie si vôbec mimo témy, a už som napísala vlastne to isté vyššie...
Johanka
18.01.07,08:44
Nespravodlivé je tu, v SR niečo iné!!!

2.) Školstvo
Na Slovensku je možné 4 roky študovať účtovníctvo a ešte z neho aj maturovať? Veď to účtovníctvo povýšili na vedeckú disciplínu! Tak to sme teda dopadli!
Si predstav, že sa účtovníctvo študuje aj na vysokej škole, napr.
http://www.fhi.sk/sk/studijny-program/uctovnictvo/uctovnictvo-a-auditorstvo.html .
evina
18.01.07,08:48
Pre kamos665: teraz som pozrela Tvoj profil.... a ani sa uzemniť nedaj, je to sympatické :):), aj ke´d v našej práci nie vždy ľahké:)
otázka
18.01.07,08:50
A čo je dnes spravodlivé?
Stať sa môže každý, ale nie každý to aj vie robiť. A v tom je rozdiel! ;)

S Jozefom plne súhlasím. Dostala som sa do konfliktu s jedným mojim klientom, ktorý trvá na tom, že sadzba paušálu za r.2006 na súkr.vozidlo je nie 6,20 Sk, ale 8 Sk, nevie ako zvýšiť výdavky, tak trvá na tom aby som mu dala do nákladov prach na pranie /robotník na stavbe/. On to tak chce mať, lebo aj kamarátova účtovníčka mu to tak urobila. No des, žiadne §, zákony pre nich ako pre laikov neplatia. Dokonca bol také štýl nahodený, že čo mňa vlastne do toho, on si to obháji pred prípadnou daňovou kontrolou. Asi sa v tomto roku rozlúčime.
Johanka
18.01.07,08:53
Pre kamos665: teraz som pozrela Tvoj profil.... a ani sa uzemniť nedaj, je to sympatické :):), aj ke´d v našej práci nie vždy ľahké:)
Kamos665 - Toho daňového poradcu myslíš vážne?
kamos665
18.01.07,08:56
Kamos665 - Toho daňového poradcu myslíš vážne?

čo sa týka poradenstva pri spracuvani učtovníctva tak ano. ale ešte trocha potrva kym budem szco, som teraz na UPSVR a chcem tu dotaciu. :D
Muška
18.01.07,09:00
Kamoš, ale si ešte mladý http://www.porada.sk/showpost.php?p=358509&postcount=11 ak chceš robiť daňového poradcu, tak by si sa mal vrhnúť na VŠ.
Johanka
18.01.07,09:15
Daňový poradca je profesia, ktorá je podmienená VŠ vzdelaním, vykonaním skúšok... Majú svoju profesnú komoru. Podobne ako audítori.
Brkov
18.01.07,09:34
OK, nechcel som sa nikoho dotknúť.

Súhlasím, že firma s 5000 zamestnancami a 1000 000 000 účtovných položiek ročne si vyžaduje pre účtovníctvo ľudí ktorý účtovníctvo ovládajú. V tomto prípade beriem 2.bod v mojom predošlom príspevku späť.


Ak však legislatíva tejto republiky začne nútiť kvantum malých živnostníkov ktorý majú za celý rok 50 účtovných položiek a nemajú žiadnych zamestnancov aby tu platili nekresťanské prachy za vedenie účtovníctva nejakej účtovnej firme, pretože oni nenisú na vedenie účtovníctva oprávnení, tak toto považujem za povyšovanie účtovníctva.
aglv
18.01.07,09:34
čo sa týka poradenstva pri spracuvani učtovníctva tak ano. ale ešte trocha potrva kym budem szco, som teraz na UPSVR a chcem tu dotaciu. :D

Kamos665-ja rozmyslam tiez o SZCO na spracovanie uctovnictva cez dotaciu z UPSVAR. Myslis ze na spracovanie Jednoducheho uctovnictva pre inych SZCO je mi kurz JU malo ?
Prijmeme vsetky rady.:)
kamos665
18.01.07,09:45
aglv:
myslim že ti stačí, a treba mať tiež vedomosti z oblastí akosú mzdy, SP a ZP a tak. myslím že to je všetko
Johanka
18.01.07,09:49
.... a tieto zákony: http://www.porada.sk/f89-zakony.html :) .
aglv
18.01.07,09:50
No mam prax v administrative tak uz niektore veci ovladam aj v praxi. Strasia ma len tie sumy ktore si uctuju uctovnicky za JU /videla som par tem v porade "Posepkajte kolko pytat" / ci naseba vobec vyrobim.Zdaju sa mi dost nizke. Budem potrebovat nazhanat dost zakaznikov.
riordan
18.01.07,09:51
Nesúhlasím!! Kurz je málo na profesijné pracovanie. taká prax je dôležitá. A najdôležitejšie sú vedomosti z oblasti DANÍ !!
Muška
18.01.07,09:54
Ak však legislatíva tejto republiky začne nútiť kvantum malých živnostníkov ktorý majú za celý rok 50 účtovných položiek a nemajú žiadnych zamestnancov aby tu platili nekresťanské prachy za vedenie účtovníctva nejakej účtovnej firme, pretože oni nenisú na vedenie účtovníctva oprávnení, tak toto považujem za povyšovanie účtovníctva.
Brkov, ale tu nešlo o to , aby boli povinní živnostníci si dávať robiť účtovníctvo.

Tu ide hlavne o to, aby tí čo si ho dávajú robiť a platia za to /a myslím si, že neplatia "nekresťanské" prachy/, aby mali istotu, že im to robí účtovníčka, ktorá to aj ovláda. A prvý predpoklad je , že má vzdelanie a prax.
renča1
18.01.07,10:10
Prepáčte...., ale nedá mi dopísať bohužiaľ voľná živnosť...


Možno je to aj úmyselne.:rolleyes:
Muška
18.01.07,10:10
Kamos665 - Toho daňového poradcu myslíš vážne?

Johanka, ale možno kým to kamoš rozbehne....tak aj daňový poradca ...bude voľná žinovsť :D
Johanka
18.01.07,10:29
Bez urážky, však kvalita niektorých je taká voľnoživnostenská :D .