fialka m
18.01.07,09:50
ahojte, mam takyto problem,.
Jeden zamestnanec mi nastupil 1.6.2006, predtym pracoval v jednej firme, odkial mu poslali potvrdenie o zdanitelnej mzde len za jeden mesiac a nie za cele obdobie, co tam pracoval. Co ak mu nedaju spravne potvrdenie, na koho sa ma obratit? Uz tam niekolkokrat volal, aj mu slubili, ze mu poslu spravne, ale stale nic.

dakujem
katkaj
18.01.07,08:53
ahojte, mam takyto problem,.
Jeden zamestnanec mi nastupil 1.6.2006, predtym pracoval v jednej firme, odkial mu poslali potvrdenie o zdanitelnej mzde len za jeden mesiac a nie za cele obdobie, co tam pracoval. Co ak mu nedaju spravne potvrdenie, na koho sa ma obratit? Uz tam niekolkokrat volal, aj mu slubili, ze mu poslu spravne, ale stale nic.

dakujem

Nech skúsi poslať žiadosť o potvrdenie písomne, možno si uvedomia že je to ich povinnosť. :confused:
Gabi03
18.01.07,08:53
Je to ťažko. Pokiaľ mu nedajú správne potvrdenie, povedala by som mu, aby si sám spravil daňové priznanie z podkladov, ktoré má. Ale hlavne nech sa nezabudne obrátiť na príslušný daňový úrad (kde bola stará firma zaregistrovaná), aby mu poskytli všetky údaje. Oni by mali mať evidované, koľko mu tá firma odviedla preddavkov a potom podľa toho spraviť DP.
Jedni moji známy to tak robili minulý rok a uznali im to. Dokonca si predĺžili lehotu na podanie DP o 3 mesiace.
fialka m
18.01.07,08:58
super, dakujem. Skusime poslat tu ziadost a ak neposlu, tak pojdeme na danovy urad :)
katkaj
18.01.07,09:01
super, dakujem. Skusime poslat tu ziadost a ak neposlu, tak pojdeme na danovy urad :)

Možno som príliš naivná ale naozaj nevidím dôvod prečo by mu nemali to potvrdenie poslať pokiaľ firma naďalej funguje :confused:
fialka m
18.01.07,09:11
vsak ani ja, ved to je ich povinnost