mrkht74
18.01.07,10:15
Mozem podielove fondy spolu s vynosom previest darovanim na svoje 7 mesacne dieta a v danovom priznani, ktore ako zakonny zastupca podam za dieta, si uplatnit nezdanitelnu cast (19,2 nasobok ZM) ? Pripadne mozem to iste spravit na manzelku, ktora je na materskej dovolenke ?
renča1
18.01.07,11:18
Prečo chceš prevádzať podiel.fondy ? Veď ak ty si priznaš príjem z podiel.fondov u seba v DP, tak si môžeš uplatniť na dieťa bonus, nezdan.položku na seba a aj na manželku a to všetko ak splňaš podmienky na uplatnenie.
mrkht74
18.01.07,11:55
Ak zrealizujem zisk z podieloveho fondu v roku 2007 zvysi sa mi pri rocnom zuctovani dane za rok 2007 celkovy prijem (ZD bude vyssi ako tych SKK 498 tis. ) a teda sa mi bude znizovat polozka nezdanitelneho minima (podla novely zakona).
Chcem jednoducho tento prijem presunut na dieta, odpocitat si za neho nezdanitelne polozku a vyhnut sa plateniu dane. Aky bonus mas na mysli ?
Vdaka.
winc
06.02.07,08:48
Ja som mala rovnaky napad a overila som si na Danovom urade, odd styku s verejnostou, ze je to korektny postup. Ak sa podielove fondy prevedu napr. na dieta, mozes potom ako zakonny zastupca podat danove priznanie na dieta ako danovnika a bude mat narok nielen na uplatnenie nezdanitelnej casti vo vyske 19,2 nasobku ziv. minima, ale aj na odpocitatelnu polozku na danovnika.