zuzanask
18.01.07,10:17
Ahojte,
je potrebne v ju evidovat zavazky voci socialnej poistovni a zdravotnej poistovni?
ak ano tak ako to zaevidovat v knihe zavazkov?
mysimis
18.01.07,09:23
Pri bežnej mesačnej platbe odvodov to účtujem priamo bez toho, aby som to zaúčtovala do záväzkov a potom ich uhrádzala. Na konci roku však treba zaúčtovať do záväzkov nezaplatené odvody.
otázka
18.01.07,09:31
Ja dávam všetky mesačné odvody do SP a ZP do knihy záväzkov. Pri mesačnom účtovaní uhradím prísl.mesiac a neuhradené sa mi automaticky premietnu do Výkazu o majetku a záväzkoch. Mesačný odvod napr. SP-nahodím ako DF, SP, predmet=sociálne poistenie SZČO - 11/2006, dat.prijatia a vystavenia=1.11.2006, splatnosť 8.12.2006, plnenie=30.11.2006. Niekto to robí možno inak.
helas
18.01.07,10:20
Dobrý deň,
možno to sem nepatrí, ale chcem sa opýtať.Prišiel za mnou klient, že mu príde daňová kontrola, aby som mu skontrolovala rok 2005, ten budú kontrolovať. Doniesol mi všetky podklady. Účtuje v JU /robil si sám/, dal DP, doložil Súvahu aj Výkaz ziskov a strát.Je to možné v JÚ?
otázka
18.01.07,10:22
Nie, súvaha je v PÚ. V JÚ je Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch.
ekopo
18.01.07,11:29
Odpoveď na zadanie je táto : Jedná sa o zákon o účtovníctve
§ 15Účtovné knihy v sústave jednoduchého účtovníctva
..............
..............
(3) Kniha pohľadávok obsahuje najmä údaje o

a) dlžníkoch,
b) pohľadávkach v peňažnom vyjadrení,
c) poskytnutých preddavkoch,
d) poskytnutých úveroch,
e) pohľadávkach dane z príjmov,
f) pohľadávkach nepriamych daní,
g) pohľadávkach voči Sociálnej poisťovni, 17) a príslušnej zdravotnej poisťovni. 19)

(4) Kniha záväzkov obsahuje najmä údaje o

a) veriteľoch,
b) výške záväzku v peňažnom vyjadrení,
c) prijatých preddavkoch,
d) prijatých úveroch,
e) záväzkoch dane z príjmov,
f) záväzkoch nepriamych daní,
g) záväzkoch voči Sociálnej poisťovni, 17) a príslušnej zdravotnej poisťovni. 19)
a je to jasné
helas
18.01.07,12:20
No ale on to tak odovzdal :mee: ani neviem ako to urobil. Polovicu roka robil ručne, od 8.6. 05 robí v Alfe , vôbec neviem či má všetko zaúčtované.
Príde zajtra tak uvidím.
Ale ďakujem, už som si myslela, že mi niečo ušlo.